Skocz do zawartości

E60 530d Bledy CF29, 5Q8C, 9CC5, 9C54, A6F3


st0rmSC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Nie dawno kupilem e60 i wczoraj oddalem do mechanika na sprawdzenie.

Przejrzal caly samochod i po podlaczeniu do kompa wyskoczyl mu blad:

Transmission error: CF29.


Z tego co znalazlem na forum to jest to kod bledu zwiazany z modulem haka holowniczego AHM.


rozkodowalem swoj VIN:

https://www.mdecoder.com/decode/c000971

i nie znalazlem na liscie nic o haku.

Znalazlem na forum ze powinno w wyposazeniu byc ktores z tych 3:

$234 Hak z regulacją wysokości

$235 Hak zdejmowany

$3AC Hak elektrycznie składany


moze ktos napisac czy jest sie o co martwic?

Czy cos jest nie tak ze skrzynia ?


Moze ktos napisac gdzie w E60 szukac tego modulu?

Haka z tylu nie mam.


Jutro mechanik ma jeszcze inny interfejs podlaczyc i bede wiedzial cos wiecej o tym bledzie.

dzieki z gory.

Edytowane przez st0rmSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem auto od mechanika i sam podpialem pod kompa. INPA pokazala takie bledy:

EGS: CF29

DSC: 5Q8C

0x5e8c 5E8C - PT-CAN: message STATUS_ANHAENGER (ID 0x2E4) not received (reveived by DSC ECU). [transmitter:AHM]


z tego co wyczytalem to oba sa zwiazania z modulem AHM. Moze ktos powiedziec gdzie tego modulu mam szukac w sedanie??

Czy jesli go mam to wystarczy wykodowac ze nie ma haka w aucie i blad przestanie sie pojawiac?


Poza tymi bledami mam jeszcze:

LM 9CC5 - cos z modulu swiatel? czy moze to wyskakiwac bo mam cale wnetrze wymienione na zarowki led i podswietlenie rejestracji tez sa ledy zalozone? (tak juz bylo w aucie jak kupielem)


KLIMA: 9C54 - blad sensora AUC - Automatic Recirculated Air Control - z tego co wyczytalem na angielskich forach czujnik odpowiedajacy za przelaczanie nawiewu automatycznie na obieg wewnetrzny jesli wykryje zanieczyszczone powietrze??

Moze ktos cos wiecej wie o tym bledzie??

CCC: A6F3 - tu nie mam pojecia. Moze ktos sie z tym bledem spotkal?


dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Moze ktos powiedziec gdzie tego modulu mam szukac w sedanie??

Czy jesli go mam to wystarczy wykodowac ze nie ma haka w aucie i blad przestanie sie pojawiac?

 

Ja mam w bagażniku pod styropianami. Jak wykodujesz to jakbyś nie miał haka, więc zero błędów.

 

KLIMA: 9C54 - blad sensora AUC - Automatic Recirculated Air Control - z tego co wyczytalem na angielskich forach czujnik odpowiedajacy za przelaczanie nawiewu automatycznie na obieg wewnetrzny jesli wykryje zanieczyszczone powietrze??

Moze ktos cos wiecej wie o tym bledzie??

 

Też to mam, ale się zastanawiam nad wymianą pono szybko padają i tak w kółko trzeba wymieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.