Skocz do zawartości

Kilka pytań dotyczących E28

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Parę dni temu odkryłem chyba największy błąd konstrukcyjny w E28 czyli pojemnosc rezerwy która wynosi chyba z 5 albo mniej litrów przy 70 litrowym baku :!: :duh:

 

Największy "błąd konstrukcyjny" pewnego srebrnego E28 520i Shadow-Line, to jest jego obecny właściciel, który jeździ na rezerwie. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :mrgreen:

 

Jeżeli za parę tygodni zdechnie pompa paliwa, to będziesz wiedzieć dlaczego. Idź i nie grzesz więcej. :wink: http://emots.wizja.net/emoty/pogrzeb.gif

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

  • Odpowiedzi 225
  • Wyświetleń 36,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
W E28 nie ustawia sie geometri, jedynie zbieznosc
Opublikowano
  • Autor
Największy "błąd konstrukcyjny" pewnego srebrnego E28 520i Shadow-Line, to jest jego obecny właściciel, który jeździ na rezerwie. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :mrgreen:

 

Jeżeli za parę tygodni zdechnie pompa paliwa, to będziesz wiedzieć dlaczego. Idź i nie grzesz więcej. :wink: http://emots.wizja.net/emoty/pogrzeb.gif

 

Co nie grzesz !! A gdybym jechał w wielkim korku w centrum gdzie niema stacji benzynowych to co ? Albo przez Wielki Kanjon ? ;) Moim zdaniem przy takim silniku rezerwa powinna byc 10 litrów ! Moją Asterką po zapaleniu sie rezerwy nie dygam się jechac a tu jak tylko zapala się pomarańczowa lampka to odrazu mi tętno wzrasta :) hehe A pompa od jeźdżenia na rezerwie nie padnie bo ma co pomowac przecież...

Opublikowano

Dla jasności w E28 rezerwa ma 8 litrów (wg danych fabrycznych).

Być moze masz coś przestawione i kontrolka zapala sie później

 

Pozdrawiam

OO==ll==OO


www.bmwauto.pl

Opublikowano
Co nie grzesz !! A gdybym jechał w wielkim korku w centrum gdzie niema stacji benzynowych to co ? Albo przez Wielki Kanjon ? ;) Moim zdaniem przy takim silniku rezerwa powinna byc 10 litrów !

 

Patrzcie jaka dusza bojowa :mrgreen: :wink:

 

Mam jakiś dziwny niedzisiejszy zwyczaj, że lubię mieć pełno w baku.

Zaczynam szukać stacji benzynowych gdy ilość paliwa spada w pobliże 30-40 % full. Więc żaden korek mi niestraszny. :dance:

 

Taki system ma same zalety:

- straty paliwa wskutek odparowania są mniejsze (licząc na jednostkę objętości), co kompensuje wożenie balastu w postaci pełnego baku (ok. 60 kg).

- w zbiorniku zalanym do pełna nie skrapla się para wodna z powietrza,

- powietrze ma utrudniony dostęp do wnętrza, więc korozja też postępuje duża wolniej,

- można tak robić także, gdy tankuje się zwyczajowo za 50 lub 100 PLN. (wystarczy wprowadzić zwyczaj dotankowywania do pełna, a nie lania kilkunastu litrów do pustego baku).

 

A pompa od jeźdżenia na rezerwie nie padnie bo ma co pomowac przecież...

 

Nie całkiem :naughty: Na nierównościach, gdy ta resztka w baku chlupie po ściankach, momentami ssie powietrze. Zwykle nie trwa to dłużej niż 1-3 s., ale chłodzenie pompy jest przez to gorsze.

 

* * *

BTW, według instrukcji pierwsze zapalenie się lampki rezerwy oznacza konieczność zatankowania paliwa najpóźniej za 30-50 km. Gdy lampka zaczyna świecić bez przerw należy "zatankować jak naszybciej".

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Opublikowano
  • Autor
No widzisz Rapid a ja mam bardziej "sportowe" podejście do sprawy ! 60 kg t tak jakbym kogoś wiecznie ze sobą woził :) A jak wiadomo masa to wróg dobrych osiągów :) hehe Ja zawsze tankuje jakieś 20 litrów a ty kiedy "ilość paliwa spada w pobliże 30-40 % full" a dlaczego tak robisz ? Otóż podświadomnie wiesz że E28 ma za małą "rezerwę" :mrgreen:
Opublikowano
No widzisz Rapid a ja mam bardziej "sportowe" podejście do sprawy ! 60 kg t tak jakbym kogoś wiecznie ze sobą woził :)

 

Tjaaaaaaaaaaak, ale to też lepsze rozłożenie obciążenia na osie.

Te ułamki, które stracisz przy rozpędzaniu zyskasz na zakrętach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

 

"ilość paliwa spada w pobliże 30-40 % full" a dlaczego tak robisz ? Otóż podświadomnie wiesz że E28 ma za małą "rezerwę" :mrgreen:

 

:naughty: :naughty: Po prostu nie lubię się bawić w Apollo 13 :wink:

- Arrrrrr, Houston we have problem...

 

( :think: :think: Ile jeszcze muszę zwolnić :?: Co by tu jeszcze wyłączyć, żeby energię zaoszczędzić :?: Dojadymy, czy nie dojadymy :?: )

 

W każdym sprzęcie tak robię. W Swifcie tyż.

 

Dodatkowo w Skodzie po zatankowaniu do pełna wskazówka robi piękny spektakl. :clap: :clap: :clap: Wskakuje na MAX i odbija się kilkukrotnie od ogranicznika z pięknym dźwiękiem...

TYK-TYK-tyk-tyk-tyk-tyk-tyk-tyk

:D :D :D :wink:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Opublikowano
  • Autor
Tjaaaaaaaaaaak, ale to też lepsze rozłożenie obciążenia na osie.

Te ułamki, które stracisz przy rozpędzaniu zyskasz na zakrętach

Na torze zapewne tak ale w mieście liczy się głównie czas spod świateł ;) I mam jeszcze takie pytanie jak to jest z oponami w E28 w wersjach bez Katalizatora są w romiarze 175/70R14 (520i) a w wersjach z Katem 195/70/R14 według zamienników 175... opona 195 musi byc w profilu 65/R14 to co w wersji z katem licznik kilometrów jest jakoś inaczej zestrojony ??[/img]
Opublikowano
No widzisz Rapid a ja mam bardziej "sportowe" podejście do sprawy !

 

Na torze zapewne tak ale w mieście liczy się głównie czas spod świateł ;)

 

Tos Majsu trafil jak kula w plot m20b20 to slaba wyscigowka :)

 

A no i racje maja Ci co na oparach wiecznie nie jezdza to jest dobry zwyczaj no i pompa nie dostaje tak w piczke :)

 

P.S. Pamietasz Majsu jak mowiles jakiego wspanialego auta nie zakupisz ? :) A tutaj mija miesiac a juz troszke wlozyles a lista wydatkow nie topnieje :) Milej walki - e28 to wspaniale auta.

Opublikowano
  • Autor
Będe wałczył twardo !! :8) Narazie większych problemów niemam "odpukac" wymieniam tylko części tzw ekspolatacyjne :) A nikt nie wie jak to jest z tymi oponami i licznikami ? Chcę poprostu założyc 195/50/R16 ale zamiennik podaje że musi byc 195/55/R16...
Opublikowano
  • Autor
Aaaaa i małe sprostowanie jeszcze... NIGDY nie mówiłem jakiego to wspaniałego auta nie kupię tylko że kupie auto w conajmniej przyzwoitym stanie za 3 razy mniejsze pieniądze niż wszyscy mówią ! Co mi się udało... OTAKO ! :mrgreen: Narazie najbardziej wadliwą rzeczą był akumulator który padł 4 razy ale jest już nowy Boscha i wszytsko działa bez zarzutu, ustawiłem zawory i wymieniłem uszczelkę pod deklem no i jeszcze nowy filtr paliwa założyłem następne w kolejce jest wymiana łącznika elastycznego wydechu i końcówek drążka ale takie rzeczy się pewnie robi i w egzemplarzach za 15 tyś... Więc cały czas jest 1-0 dla mnie :8)
Opublikowano
nawet 3:0.... a masz jakies lepsze foty swojego auta??? chyba masz jakies dziwne zegary...bo kurcze predkosciomierz chyba w milach jest
Opublikowano
  • Autor

No właśnie fotek żadnych więcej niemam bo cyfrówka mi padła :/ a licznik mam normalny w km... mam jeszcze tylko te fotki jak serwis mi odda i będzie pogoda to cyknę więcej !

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img247.imageshack.us/img247/8732/naklubnz5.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img156.imageshack.us/img156/1558/naklub2hl3.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img169.imageshack.us/img169/1460/tomasz001kx5.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Rapid Chyba wykrakałeś ;) Bo dzisiaj zauważyłem jakieś dziwne buczenie w tylnej części samochodu więc sądzę że to pompa dokonuje swojego żywotu poza tym oczuwam lekki spadek osiągów + przeczytałem parę postów i zauważyłem że u mnie też od początku zaraz po zapaleniu się rezerwy samochód zaczynał nie równo chodzic więc jak sądzicie to pompa pada czy może poporsyu filtr się opór zapchał po wysuszeniu baku i blopkuje dostęp paliwa :?:
Opublikowano
Mnie się wydaje że jak braknie paliwa to w momencie i koniec. Bo jak zaczyna brakować paliwka i pompa zasysa banieczki powietrza to słychać odgłos mniej więcej taki, jakby 90-letni koleś bez zębów pił gorącą herbatę :norty: Czyli tzw siorbanie :cool2:
Opublikowano
Może się zajeżdzają już jakieś tulejki... posłuchaj dokładnie i jak to rzeczywiście pompa się kończy to wyjmij ją i oddaj gdzieś, gdzie takie rzeczy potrafią jeszcze uratować zanim zajadą się na maxa. Jeden kumpel twierdził, że dopóki się nie zatrze i nie zatrzyma paląc bezpiecznik to jest do odratowania
Opublikowano
  • Autor
No to chyba tak zrobię ! Wjadę jeszcze na kanał i posłucham czy to z pompy tak buczy... zresztą i tak za jakieś 2 tyg wstawiam ją do garażu i do wiosny będe w niej grzebał :) Michał83 A masz jakieś fotki swojej furki ? To zdjęcie towjego silnika w profilu ?
Opublikowano
Owszem zdjęcie mojego silnika, auto staram się częściowo odnowić, na tyle na ile pozwola mi czas/kasa - pobieram się w lipcu więc wiadomo, inny priorytet :twisted2: . Co do auta to pokaże jutro fotki, bo teraz spadam do pracy niestety :mad2:
Opublikowano
Niektóre elementy jak pokrywa zaworów czy kolektor dolotowy były czyszczone, skrobane itd aż w końcu pomalowałem je srebrzanką żaroodporną (i rzeczywiście w porównaniu z fabryką wygląda zbyt cukierkowo ale mnie sie podoba). Jeżeli chodzi o całe auto to stoi sobie spokojnie i po kawałku robie w nim to co uważam za konieczne. Wygląd całej komory silnika to powiedzmy, że mnie satysfakcjonuje (poza kol. wydechowym którego jeszcze nie ruszałem). http://rekin520.friko.pl/ <- tutaj można zobaczyć fotki przed i po zrobieniu czegokolwiek, wrzucam tam czasem zdjęcia żeby pokazać znajomym itd więc zapraszam. Żeby opisać reszte musiałbym chyba osobny wątek zacząć... :wink:
Opublikowano
Niektóre elementy jak pokrywa zaworów czy kolektor dolotowy były czyszczone, skrobane itd aż w końcu pomalowałem je srebrzanką żaroodporną (i rzeczywiście w porównaniu z fabryką wygląda zbyt cukierkowo ale mnie sie podoba). Jeżeli chodzi o całe auto to stoi sobie spokojnie i po kawałku robie w nim to co uważam za konieczne. Wygląd całej komory silnika to powiedzmy, że mnie satysfakcjonuje (poza kol. wydechowym którego jeszcze nie ruszałem). http://rekin520.friko.pl/ <- tutaj można zobaczyć fotki przed i po zrobieniu czegokolwiek, wrzucam tam czasem zdjęcia żeby pokazać znajomym itd więc zapraszam. Żeby opisać reszte musiałbym chyba osobny wątek zacząć... :wink:

 

O nie.... :duh: Wszystko pięknie, ładnie ale po kiego grzyba pomalowałeś puszkę filtra na srebrno ?? Przecież ona jest w oryginale czarna. Druga sprawa - załatw listwę do przewodów WN . A trzecia - masz tam gassssssssssss ??? :shock:

 

Dodałem Chylę czoła przed nakładem pracy w renowcji :modlitwa:

Opublikowano
No mam gaz, konieczność, puszka - w oryginale jest czarna? Bo wcześniej u mnie też była srebrna (może ktoś już wcześniej malował). A listwe skąd wziąć? Bo dopóki miałem Beru to listwa była...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.