Skocz do zawartości

Reflektory adaptacyjne oślepiają innych użytkowników drogi?


Diabbel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie


W F11 Lci mam reflektory adaptacyjne (te standardowe, nie led) dla mnie jako kierowcy działają swietnie - mieszają,skaczą po poboczu, tworzą czarną plame na kierowcy przedemną itd ogólnie uwielbiam na nich jeździć, ALE bardzo często podczas jazdy, kierowcy jadący z naprzeciwka dają mi po oczach długimi :shock: ostatnio nawet policja mi mignęłą :D Czy Wy też tak macie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zdarza sie

ja mam ustawione dobrze bo sprawdzalem na przyrzadzie do ustawiania

mam led full adaptiv

akurat jezdze bez adaptacji

jako tylko mijania w zupelnosci mi to wystarcza

ale darza sie ze ktos mrugnie

wplywa na to teren

ja jestem lekko doslownie lekko na wzniesieniu

to niestety ale z naprzeciwka dostana po oczach

jezdzilem w automacie i tez stwierdzam ze bylbym szybszy w zmianie swiatel niz ten system

jak jedziesz w automacie i lekko oslepisz kogos

i system zmieni swiatla to ten ktos juz nie mruga ci bo widzi ze doszlo do reakcji

czy ty zmieniles czy system nie istotne i nie bedzie ci mrugal

bo wie ze jak ty mu zaswiecisz takimi mocnymi to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że coś jest źle ustawione, może czujnik zabrudzony albo źle skalibrowany?

Mam też LCI adaptacyjne xenony i nikt mi nie mruga poza jazdą w deszcz czy we mgle ale to jasne bo wtedy system nie ma szansy działać prawidłowo.

Wzgórze nie powinno mieć większego znaczenia bo światła do tego się też dostosowują, czyli jadąc pod górkę automatycznie skracają długość snopu światła. Mało tego w zależności od prędkości też inaczej jest rozświetlana droga a nawet inaczej jak są włączone przeciwmgielne.

Pięknie wszystko opisane

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-530d-xdrive-tou_201405/components-connectors/components/components-with-e/e86-8-xenon-light-module/Aj05ieCq

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to już za drogie zabawki i odpowiadają za bezpieczeństwo na drodze wiec muszą działać perfect... No nic pozostaje zgłosić sprawę przy najbliższym serwisie i może coś ogarną ;) Dzięki za info!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Prędkość światła...


U mnie nie ma tego problemu, nie zauważyłem żeby ktoś mrugał ale mam prelci ale także adaptacyjne z automatycznymi długimi

Wiem że te po lci lepiej wycinają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a czy wystepowaly adaptacyjne swiatła przed LCI, mam doswietlanie i bixeon i mysle czy nie dałoby rade tego zakodowac?

Tak, pisalem ze mam dwa posty wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Kolega bemiarz83 pyta czy można zakodowac adaptacyjne. Można jak się ma lampy adaptive razem z odpowiednimi do nich silniczkami i modułami plus moduł FRM. Występowały takie już w e60. Ze zwykłego biksenona nie zrobisz adaptive bo to inne lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak wiem ze adaptive led to z automatu maja tę fuknkcje.

ale luk_byd pisze ze ma lampy pre LCI i ma tę funkcje - wiec jak to zakodowac>? czy trzeba miec kamere Kafas? lub inne zeby to odpalic

Kafas i hba

Ale reflektory adaptacyjne kod s524 jeśli się nie mylę.

Trzeba mieć je fizycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Coś więcej możecie powiedzieć o zakodowaniu tej funkcji? Posiadam reflektory adaptacyjne, posiadam również kamerę, ale kafas2, a nie jak w większości poradników, kafas. Tutaj najczęściej podawany przykład kodowania tej funkcji

FRM/3050/FLA_VERBAUT/aktiv

FRM/3050/FLA_AUTO_AKTIV/automatisch

HU_CIC/3000/HIGH_BEAM_ASSISTANT/aktiv

KAFAS/3015/FLA_ON_OFF/aktiv


U mnie napotykam dwa problemy. Po pierwsze nie mam linii kafas, ale kafas2/3050. Po aktywacji tej opcji, dostaję komunikat o awarii systemów korzystających z kamer. Drugi problem, to to, że nie mam, bądź nie potrafię znaleźć lini hu_cic. Być może to ona jest winna pojawianiu się błędu o kamere i to ona powinna być pierwsza zakodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.