Skocz do zawartości

Car audio, zmiana głośników, subwoofer


osa-ozo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moby a powiedz wstawiłeś rozumiem 16cm w przód?

Jakiej grubości dałeś dystans, i czy musiałeś modyfikować te trzy mocowania spinek boczku które są dookoła miejsca mocowania głośnika w boczku?

kolego 30mm powinny ci wystarczyć dystanse ja założyłem od hondy civic gen v 20mm i ten centymetr musiałem dorabiać, możesz kupić zwykle krążki wytnij otwór na magnes głośnika przewierć mdf z blachą powiedzmy w 3 miejscach i skręć odpowiednio śrubami i wygłusz matami ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

mam pytanie czy ktos zna miejsce w warszawie gdzie robia dobrze solidnie i szybko jakies dobre audio. chce zmienic seryjne audio na jakies dobrze grajace. Na oku mam to:

http://allegro.pl/radio-samochodowe-kenwood-kdc-bt43u-bluetooth-usb-i3825909653.html

http://allegro.pl/radio-samochodowe-pioneer-mvh-160ui-mp3-usb-rds-i3833276048.html

i do tego jakis dobry sprzet dobrac. moze wiecie co dobrze by gralo w buni:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oszukiwać za dobre car audio trzeba solidnie zapłacić więc jak myślisz, że kupisz radio za 300 zł i będzie dobrze hulało to jesteś w błędzie. Jak napisał Ci kolega mikan wejdź na odpowiednie forum i poczytaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oszukiwać za dobre car audio trzeba solidnie zapłacić więc jak myślisz, że kupisz radio za 300 zł i będzie dobrze hulało to jesteś w błędzie. Jak napisał Ci kolega mikan wejdź na odpowiednie forum i poczytaj

 

He - tak ludzie myślą ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wchodzi w zakres tego całego "sprzętu" ?

Mini zestaw to radio ( w nowe popularne 1400-1800, ) wzmacniacz pod woofer ( zależnie co ma uciągnąć 500-1500 )

głośnik ( 300-700 ) skrzynię możesz zrobić sam + koszty materiału, kondensator ( 300 - 600 ) zestaw głośników na zwrotnicy + wysokotonowe ( 400- 1200) i wzmacniacz który je uciągnie ( 300-600 ) + zestaw kabli lepszych 400-600zł.

To jest mini zestaw. Kupowany raczej w markecie, nowy, firm reklamowanych dla ludu.

To nie wiem jaki ty masz na myśli zestaw - tanie radio, tania tuba i tanie wzmacniacz i sam sobie zamontujesz - to będzie 1500zł, zagra - czy ładnie to kwestia odsłuchu, raczej będzie bass i to nie masujący plecy jakoś masakrycznie, bo bmw musi się przebić przez ścianę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mikan tylko kolega zapomniał jeszcze dodać koszt wygłuszenia drzwi pod woofery :) 400-500zł / para drzwi.

 

Ja jak robiłem car audio w swoim e46 to myślałem, że zmieszczę się w 2000zł.. a za te 2 kafle to tylko zrobiłbym drzwi, kupił radio, kable i kondensator.. Skończyło się na 7000 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mikan tylko kolega zapomniał jeszcze dodać koszt wygłuszenia drzwi pod woofery :) 400-500zł / para drzwi.

 

Ja jak robiłem car audio w swoim e46 to myślałem, że zmieszczę się w 2000zł.. a za te 2 kafle to tylko zrobiłbym drzwi, kupił radio, kable i kondensator.. Skończyło się na 7000 :D

 

No, dlatego napisałem mały zestaw :)

Ja drzwi wygłuszonych nie miałem akurat, niektórzy sobie sami robią też ale dobra mata droga.

Poza tym wywaliłem wszystko i wróciłem do ori.

Tak abstrachując chciałbym widzieć minę kolesi w firmie car audio - przyjeżdża pacjent bmw, chce założyć dobrę audio, ile ma ? 1500zł :duh:

Trzeba zejść na ziemię, chociaż jakby wyrwać okazyjnie używkę albo zestaw radia z jakimś magnatem z dobranym wzmacniaczem to też popuka, ale jak sedan to bardziej będzie słychać/czuć na zewnątrz niż w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...Panowie, czytam i czytam te posty i dochodzę do wniosku że lekko przesadzacie ;-)

Mam sam między innymi zakład Car Audio, pracownika w branży ponad 10 lat - więc wiem trochę co napiszę.

Teraz można kupić dobry wzmacniacz dźwięku 4 kanały np. Alpina za 500 zł (świeże ceny),

za 1000 zł to już można DLS kupić ;-)

Do tego można podłączyć głośniki przód i sub z tyłu.

Podstawowe radio Alpiny jest za 600 zł.

Głośniki np. Helix B 62 C są w cenie około 300 zł.

Do tego gotowa skrzynia z głośnikiem 25-30 cm w cenie ~400 zł.

Oczywiście kable, dystanse, bezpieczniki.

 

Do tego auta i tych wymagań na pewno wystarczy.

 

pozdrawiam,

 

piotr

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to i tak wychodzi koło 3k, firm popularnych, najniższe modele, czy bez szału.

Ja zaczynałem od głośnika, miałem w e46 kombi 1400w 2kanałowy nie pamiętam ile w rms, coś 300 chyba, do tego coś co go uciągnie.

Radio, za 600zł, ok ale używkę, nowe będzie też ze słabszych modeli.

Głosniki same nie ruszą.

E46 głosniki ma w boczku, trzeba przerobić a jak przerobić to też wygłuszyć, jedyne z tańszych słuszne maty tanie nie są.

Skoro skrzynia z głośnikiem 400zł, to skrzynia za 100zł ok, malutka gotowa zamknieta z media martk. Coś konkretniejszego nawet po kosztach mdf-u z obiciem wyjdzie więcej.

O bezpieczniku zapomniałem, za to nie wspomniałeś kondensatorze.

Zabawa nie jest tania, miałem ten sam głośnik z innych samochodach ale w e46 grał najgorzej, także wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

te modele nie są najniższe ;-) najniższe to jest mac audio z media markt, Alpine co całkiem dobry sprzęt.

radio od dystrybutora Alpine na Polskie cena 640 zł:

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DO_SAMOCHODU/ALPINE/RADIA_CD/CDE-173BT?s1=1

Głośniki same też pod tym radiem też zagrają i to dobrze, po prostu trzeba umieć dobrać sprzęt ;-)

Tak jak pisałem wczesniej wzmak dobry Alpiny został teraz puszczony na rynek za 500 zł.

Skrzynie gotowe z mdf pod sam glośniki sa w cenie 100 zł, do tego głośnik Focal za 450 zł i jest wręcz profeska.

Jeżeli za drogo, to gotowa skrzynia z glośnikiem JBL:

http://www.elektrodor.pl/category/skrzynie-basowe

 

Kondensatorów się już nie montuje w takim nagłośnieniu ;-)

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w jakim ... twoim zdaniem. Ja przy głóśniku 1400w miałem kondensator, tyle że na bass reflexie klasycznym.

Wiesz, jest pioneer za 300 i jest za 2k, tak samo alpina i clarion.

To samo tyczy się wzmacniaczy i głośników.

Wypuszczają teraz modele budżetowe, co z tego że nazywa się jak nazywa ważny jest model,parametry i materał z jakiego jest wykonane - głośniki zwłaszcza

Ja mam takie a nie inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim jak głośnik niskotonowy Focal 30 cm, bardzo wysokiej skuteczności, dobrym pasmem przenoszenia.

W nagłośnieniach tego typu gdzie są głośniki DLS, wzmacniacz DLS itd.

Zdjęcia poniżej:

http://www.radiocar.pl/index.php?mact=Album,cntnt01,default,0&cntnt01albumid=83&cntnt01returnid=31

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

te modele nie są najniższe ;-) najniższe to jest mac audio z media markt, Alpine co całkiem dobry sprzęt.

radio od dystrybutora Alpine na Polskie cena 640 zł:

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DO_SAMOCHODU/ALPINE/RADIA_CD/CDE-173BT?s1=1

Głośniki same też pod tym radiem też zagrają i to dobrze, po prostu trzeba umieć dobrać sprzęt ;-)

Tak jak pisałem wczesniej wzmak dobry Alpiny został teraz puszczony na rynek za 500 zł.

Skrzynie gotowe z mdf pod sam glośniki sa w cenie 100 zł, do tego głośnik Focal za 450 zł i jest wręcz profeska.

Jeżeli za drogo, to gotowa skrzynia z glośnikiem JBL:

http://www.elektrodor.pl/category/skrzynie-basowe

 

Kondensatorów się już nie montuje w takim nagłośnieniu ;-)

 

alpina seria CDE - nie sorry :/

do muzyki tylko seria CDA.. A tu używki zaczynają się od 500-600zł.. (szukaj serii CDA-98XX)

temu co wyżej wymieniłeś ogólnie daleko do jak to określiłeś "profeski".. Grać to zagra, ale zależy w sumie co kto lubi..

Piszesz że dobry wzmak Alpina teraz wypuściła za 500zł, czyli nówka 500zł? A ile RMS ma to cudo? 50? Bo jak tak to to pod tweetery, choć i tak alpiny pod tweetery bym nie wziął bo by sypało piaskiem po uszach... wzmaki alpiny są "ostre", wyostrzają dźwięk - wyjątek stare wzmaki z serii XM, które mimo lat wciąż trzymają cenę i są poszukiwane właśnie z w/w względu..

sub JBL? niska seria JBLa nie gra tylko buczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.