Skocz do zawartości

E 93, E 92 -lampy tył i przód czy pasują ?


Neo76

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.


Zamierzam wymienić w amerykańskiej wersji e93 lampy tylne i przednie na europejskie przedliftowe. W ogłoszeniach na allegro sprzedawcy piszą, że lampy te pasują zarówno do e93 jak i e92 natomiast po wpisaniu na "realoem " pojawia się np. tylko e92.

Jak to jest naprawdę, może ktoś z Was wymieniał i doradzi czy lampy z e92 pasują też do e93 ? Czy trzeba coś jeszcze dokupić ?


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie lampy w wersji dynamic bixenon czyli skrętny biksenon nie musisz wymieniać na europę. Co co innych wersji nie jestem pewien.


A tył możesz sprawdzić np tutaj: www.bmwstore.pl. Jeżeli numery części są inne to znaczy, że części są inne. Mogą pasować, ale np wtyczki będą inne.


E93 USA lampy tył przed liftem e93 63 21 7 162 301 lewa 63 21 7 162 302 prawa.

Lampa na pokrywie bagażnika lewa 63 21 7 162 303 prawa 63 21 7 162 304.


Wydaje mi się, że tylnych lamp się nie wymienia na europę, wystarczy przekodowanie.


Dodatkowo, powinieneś wymienić przełącznik świateł, na taki który ma włącznik przednich i tylnych świateł przeciwmgielnych. USA ma tylko przeciwmgielne przód.


Przy zamontowaniu lamp po lifcie na tył wymagane są przejściówki wtyczek i przekodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lampę tylną w błotnik z ogłoszenia opisaną, że pasuje do e92 i e93 i niestety po wykręceniu starej okazało się, że nie pasuje wymiarami i mocowania są w innym miejscu, także musiałem ją zwrócić. Przedniej jeszcze nie sprawdzałem jaki mam rodzaj.


 

Też można. Zawsze parę groszy do przodu. Teoretycznie na przeglądzie może się przyczepić.

Ja zmieniłem, bo robiłem jak najbardziej na europę. Zostawiłem tylko lusterko z kompasem.

 


Kolego skoro Ty zmieniałeś na Europę to jak to u Ciebie wyglądało z tylnymi lampami ? Kodowałeś czy zmieniałeś całe lampy ? bo widzę, że masz rocznikowo bardzo zbliżone auto do mojego.


Nie wiem też jakiego koloru mam kierunki bo mi nie chcą działać a nie miałem czasu ustalić przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś błędy ccid na zegarach? Nie działają ci kierunki z tyłu czy wszystkie?

Dużo części z e90, 91 i 92 pasuje do e93, ale są części które występują tylko e 93 i dlatego zawsze warto sprawdzać numery części.


u mnie poprzedni właściciel zrobił sporo rzeczy, na początku po zakupie podjechałem do magików, przekodowali mi wszystko na europę i zaktualizowali wszystkie sterownik. Lampy z tyłu wymieniałem bo ledy mi padły, dobierałem urzywki po numerach części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.



Wszystkie kierunki nie działają ale zasięgnąłem trochę języka i to prawdopodobnie moduł świateł padł.


Co do świateł z tyłu to trzeba podobno wymienić tylko żarówki i przekodować na Europę i powinno być git :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć Panowie. Nowe konto nowy samochód i nowe projekty czas start ;).

Żeby nie dublować postów, mam pytanie. Czy ktoś na forum montował lampy przednie "tuningowe" do E93 ? tego typu:


https://allegro.pl/oferta/lampy-reflektory-bmw-e92-e93-06-10-3d-led-drl-7638433750


Jak to pasuje, wygląda na żywo i czy w ogóle da się to zamontować żeby pasowało jak fabryka. Zakupiłem amerykańca i muszę je wymienić tak czy inaczej bo są uszkodzone.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.