Skocz do zawartości

[E39] domykanie klapy Touring


Mnich528RZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przestało u mnie działać domykanie klapy. Zamek się zatrzaskuje, Bolec na dole robi pełny obrót, dociąga i zaraz odskakuje. Rozebrałem to wszystko, nic nie jest urwane, stycznik na kółku zębatym w siłowniku dociągającym też wydaje się być sprawny. Dodatkowym objawem jest że na desce nie pojawia się kontrolka otwartego bagażnika, nieważne czy klapa jest w górze, czy zatrzaśnięta. Miał ktoś z Was podobnie lub podejrzewa co mogło paść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy klapa sama w sobie się zamyka? Dzisiaj miałem identyczną awarię, klapa nie chciała się zamknąć i latała na dziurach :mrgreen: pomogło ręcznie zatrzaśnięcie zamka w klapie i otwarcie go ponownie przyciskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Dodatkowym objawem jest że na desce nie pojawia się kontrolka otwartego bagażnika, nieważne czy klapa jest w górze, czy zatrzaśnięta.

Raz mi się coś takiego zdarzyło w mroźny poranek. Zamknąłem klapę i nadal świeciła się lampka, że jest otwarta pomimo, że klapa była zaryglowana. Za trzecim razem zgasła. Trzeba by szukać wyłącznika otwartej pokrywy, on pewnie szwankuje, ale nie wiem gdzie jest. Natomiast miałem kilka razy sytuację, że ledwo zamknąłem i od razu otworzyłem i wtedy zamek zgłupiał, bo przestał ryglować po zamknięciu pokrywy. Klapa była luźna. Wystarczyło wtedy przesunąć ten rygiel w zamku pokrywy, np. kluczykiem i sytuacja wracała do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.