Skocz do zawartości

F34 trzaski z bagażnika


rafcio1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem jaki mnie dopadł, sprawia iż mam ochotę zezłomować samochód.

Podczas jazdy po poprzecznych nierownosciach, do uszu dochodzą nieprzyjemne trzaski. Smarowanie uszczelek nic nie pomogło.

Wydaje mi się że problem jest pod podłoga bagażnika, przy samym tylnym pasie. Nie chce sam tego rozbierać, bo nie mam żadnego doświadczenia.

Czy ktoś z forumowiczów doświadczał problemu?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie dobierałem się do akumulatora ? W mojej jak byłem na serwisie odpisali aku i nie do końca dobrze zamocowaliśmy spinki od tej wygłuszenia po prawej stronie. Pojechałem do nich, aso Bmw, stwierdzili ze pukają siłowniki od klapy. Wywaliłem wszystko z bagażnika i sam doszedłem co to pukało. Sprawdź może u ciebie tez to hałasuje.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Dziś rozebralem miejsce gdzie jest aku, półki, podłogę bagażnika... Bez zmian.Dodam że problemu upatruje w tylnym pasie. Kiedy domowym sposobem pomiędzy podłogę a pas (cześć plastikowa) włożę szmatke, ustaje trochę.

Temat katastrofa... Jestem załamany i bez pomysłu...Moje pierwsze BMW.

Pod samochodem też leżałem, gdyż auto miało wymieniany na gwarancji hak, lecz wydaje mi się że wszytko jest ok.

Podrzućcie proszę gdzie szukać pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem tylko w f30 stuka coś niesamowicie w tylnej części auta tak jak u Ciebie pod bagażnikiem. Ja wymieniłem już amortyzatory i dwa razy poduszki i ch... dało :mad2: zawieszenie sprawdzane 3 razy w najlepszych firmach i mówią że tam nic nie stuka i sztywne. W zeszłym tygodniu oglądał go stary mechanik i stwierdził że to mogą być półosie w układzie przeniesienia napędu. Jutro jadę żeby to zobaczyli i dam znać. Ale problem jest mega bo nie da się normalnie jeźdżić. Jakbyś miał jakieś pomysły to daj znać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy podobne, konstrukcja też, może coś znajdziesz:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=180&t=312257

 

kolega nawiazuje do mojego problemu....

powiem tak - jedyny sposob zeby zweryfikowac problem to poprosic kogos zeby pojezdzil z Toba autem a ty wsiadasz do bagaznika...

dobrze jest zapamietac okolicznosci/miejsce, kiedy wystepuja te dzwieki... tylko wtedy jestes w stanie trafic....

proponuje Ci jeszcze w garazu usiasc do bagaznika (w poprzek), oprzec sie o bok i silnie sprobowac stopami nacisnac drugi bok (tzn zgrzewy)... dzialasz wtedy jak rozpierak... i sprawdz czy nie udlyszysz czegos...

u mnie serwis nie pofatygowal sie zeby to sprawdzic.... musialem im palcem pokazac, ktore zgrzewy trzeszcza... wtedy dopiero wzieli mnie na powaznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, długo nie pisałem, gdyż nie można było dodać odwiedzi.

Temat rozwiązany. Jakże błachy... Za trzaski odpowiedzialne były odbojniki tylnej klapy. Są one z twargego plastiku, który pokryty jest cienką warstwą silikonu. Niestety po wizytach na myjni, silikon zostaje usunięty i trzeba nanieść go z powrotem. Czynność wykonałem jakieś 2 miesiące temu i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.