Skocz do zawartości

F82 M4 Venom Wypad w Zachodniopomorskie są chętni na Spota


czerwony330d

Rekomendowane odpowiedzi

Wspolczuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Współczuję, jednocześnie nie ogarniam jak to technicznie możliwe. W Getin za każdym razem trzeba podawać pełne hasło, a nie tylko wybrane litery/cyfry? I Getin nie ma autoryzacji sms? Pytam bo moje konto nigdy nie wymaga do logowania całego hasla, poza tym bez autoryzacji kodem wysłanym sms "puszcza" tylko przelewy zapisane jako zdefiniowane lub cykliczne ( juz raz autoryzowane podczas ich definiowania), każdy inny wymaga autoryzacji kodem otrzynywanym w sms? Rozumiem że niestety nie miałeś dla bezpieczeństwa zdefiniowanego max. limitu dziennego operacji lub weryfikacji telefonicznej od ustalonej kwoty :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak już się im "da" hasło i login wchodząc na podrobioną stronę to mają dostęp do konta. pierwsze co robią to zmieniają numer tel. do autoryzacji transakcji. w tym celu logują się na nasze prawdziwe konto i zmieniają ten numer - ofiara dostaje z banku sms na dotychczasowy numer z prośbą o zatwierdzenie tej zmiany - jak się nie doczyta o co chodzi w tym smsie to myśli,że autoryzuje płatność (bo tego się przecież spodziewa) i klik. po zaakceptowaniu pozbywamy się dostępu do własnego konta,bo właśnie zmieniliśmy numer do autoryzacji transakcji. od tej pory kasa idzie w dal,a my nawet o tym nie wiemy,bo kody już nie idą na nasz telefon.... kasa przelewana jest na konta słupów,którzy często myślą,że dostali właśnie świetną robotę agenta finansowego,którego zadaniem jest założyć konto i jak przyjdzie na nie wpłata to wypłacać te pieniądze i przesyłać western union za granicę zgodnie z otrzymanymi od "pracodawcy" instrukcjami. w zamian za to mają dostać prowizję od wszystkich transakcji... klasyczne pranie pieniędzy,ale niektórzy nawet sobie tego nie uświadamiają... :duh:


jak każde oszustwo także i to bazuje na socjotechnice.choćby nie wiem jak rozwijały się systemy bezpieczeństwa w bankach i nie tylko to zawsze najsłabszym ogniwem będzie człowiek...

jeden się nabierze,drugi nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyrazy współczucia niestety jest tak jak napisał Mariusz Kulfon.

jak już się im "da" hasło i login wchodząc na podrobioną stronę to mają dostęp do konta. pierwsze co robią to zmieniają numer tel. do autoryzacji transakcji. w tym celu logują się na nasze prawdziwe konto i zmieniają ten numer - ofiara dostaje z banku sms na dotychczasowy numer z prośbą o zatwierdzenie tej zmiany - jak się nie doczyta o co chodzi w tym smsie to myśli,że autoryzuje płatność (bo tego się przecież spodziewa) i klik. po zaakceptowaniu pozbywamy się dostępu do własnego konta,bo właśnie zmieniliśmy numer do autoryzacji transakcji. od tej pory kasa idzie w dal,a my nawet o tym nie wiemy,bo kody już nie idą na nasz telefon.... kasa przelewana jest na konta słupów,którzy często myślą,że dostali właśnie świetną robotę agenta finansowego,którego zadaniem jest założyć konto i jak przyjdzie na nie wpłata to wypłacać te pieniądze i przesyłać western union za granicę zgodnie z otrzymanymi od "pracodawcy" instrukcjami. w zamian za to mają dostać prowizję od wszystkich transakcji... klasyczne pranie pieniędzy,ale niektórzy nawet sobie tego nie uświadamiają... :duh:


jak każde oszustwo także i to bazuje na socjotechnice.choćby nie wiem jak rozwijały się systemy bezpieczeństwa w bankach i nie tylko to zawsze najsłabszym ogniwem będzie człowiek...

jeden się nabierze,drugi nie....

 

Ja niestety się nabrałem bo chciałem szybko załatwić sprawę bo chodziło tylko o 0.76 groszy, teraz zastanawiam się czy nie lepiej trzymać pieniędzy schowanych w skarpecie :mad2:

 

Współczuję, jednocześnie nie ogarniam jak to technicznie możliwe. W Getin za każdym razem trzeba podawać pełne hasło, a nie tylko wybrane litery/cyfry? I Getin nie ma autoryzacji sms? Pytam bo moje konto nigdy nie wymaga do logowania całego hasla, poza tym bez autoryzacji kodem wysłanym sms "puszcza" tylko przelewy zapisane jako zdefiniowane lub cykliczne ( juz raz autoryzowane podczas ich definiowania), każdy inny wymaga autoryzacji kodem otrzynywanym w sms? Rozumiem że niestety nie miałeś dla bezpieczeństwa zdefiniowanego max. limitu dziennego operacji lub weryfikacji telefonicznej od ustalonej kwoty :(.

Niestety to dziwne ale przy aplikacji mobilnej Getinbank wymaga podania pełnego hasła a jeśli logujemy się do bankowości przez komputer wtedy trzeba wpisać odpowiednie litery cyfry w okienka, Getin ma autoryzację ale przez pośpiech i znużenie po pracy nie zauważyłem że autoryzacja dotyczy czegoś innego i w tym problem piszę o tym na forum by przestrzec innych forumowiczów przed SMS-ami o jakichkolwiek dopłatach do ogłoszeń czy kont bo to najnowszy chwyt by wyczyścić konto.

 

jak to możliwe, że nie wzbudziło to Twoich podejrzeń że logując się milion razy na strone getinu podajesz tylko kilka losowych liter z hasła a tu musiałeś podać całe?

getin.png


*EDIT, napisałeś że masz konto w getinie w ktorym musisz podać całe hasło, możesz powiedzieć jakie to konto?


dodatkowo url na który się logujesz itp...

cóż, ciesz się że straciłeś tylko 40 tyś pln, na upartego ktoś mógł Ci ukraść tożsamość wziąć na Ciebie gigantyczne kredyty itp


Ja bym tak zrobił ;)


*EDIT, ogołnie to zapłaciłeś 40k za kurs bezpieczestwa w sieci ;) dobry price ale bylo sie zglosic do mnie:D mam lepszy :P

Wujek nie wzbudziło bo tak jak pisałem wyżej na aplikacji mobilnej gdy logowałem się przez telefon wymagane było podanie całego hasła i tak było od początku i żałuje że korzystałem z tej formy przelewów bo przez to straciłem pieniądze na kurs bezpieczeństwa w sieci, następnym razem zgłoszę się do Ciebie wujek na naukę :P

To co piszesz o kradzieży tożsamości to faktycznie gorsze niż te pieniądze które zniknęły z mojego konta zresztą to dopiero się okaże czy ktoś nie wykorzysta mojej głupoty :mad2: :mad2:

 

czyli co użył Dotpay do oszustwa, czy Dotpay też był lewy a wyglądał jak prawdziwy, ja w takich przypadkach sprawdzam przed logowaniem certyfikat banku naciskając na zieloną kłódkę

Dotpay też był lewy a ja tego nie sprawdziłem :mad2:

 

Och cholera, przykro. Takie [bAD]... czasy. Jeszcze się odkujesz, a auto z biegiem czasu naprawisz. Głowa do góry.

Tak bardzo przykro, odkuć się odkuje to nie problem najbardziej boli że będę spłacał pożyczkę której nie mam :mad2:

Już trochę ochłonąłem i trzeba żyć dalej, trudno mi się to przytrafiło i myszę z tym żyć.

 

Mariusz... masakra, kiedyś kradli ludziom auta spod domu a teraz nadal to robią ale doszło że robią to też w białych rękawiczkach przez smsy :(

Moja mała siostra z klasy maturalnej też dostała takiego smsa 4mies temu, że ma dopłacić złotówkę do zakupów z allegro i wyparowała jej cała kasa jaką sobie odkładała ..to było 6tysięcy, niestety kasy nie odzyskała ale za późno zareagowała :/ próbowałeś od razu iść do banku żeby interweniować czy to nic nie da ?

Współczuje tym bardziej że to nie było pare zł tylko grubsza kasa :(

 

Tak Jacek teraz kradną w białych rękawiczkach i to jest masakra do czego to doszło na pewno twojej siostrze było bardzo ciężko się pozbierać jak ktoś zbiera grosz do grosza a na koniec ktoś to sobie przywłaszczy. Szkoda słów :cry:


Przepraszam że tak chaotycznie odpisuje ale jeszcze nie doszedłem do Siebie, minie trochę czasu zanim wrócę do normy :|

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Współczuje.Przewalona sytuacja.

Jednak jak widać na załączonym obrazku limity się przydają. Druga sprawa, nie wiedziałem, że w Getinie tak łatwo zmienić czyjeś dane. Ewidentne niedopracowanie systemu. Zmiana numeru telefonu do autoryzacji a zaraz potem przelew czyszczący całe konto? Ja tam tuzem informatyki nie jestem ale napisanie skryptu wychwytującego takie coś raczej nie wymaga naukowców na poziomie NASA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje.Przewalona sytuacja.

Jednak jak widać na załączonym obrazku limity się przydają. Druga sprawa, nie wiedziałem, że w Getinie tak łatwo zmienić czyjeś dane. Ewidentne niedopracowanie systemu. Zmiana numeru telefonu do autoryzacji a zaraz potem przelew czyszczący całe konto? Ja tam tuzem informatyki nie jestem ale napisanie skryptu wychwytującego takie coś raczej nie wymaga naukowców na poziomie NASA.

 

Mi sie wydaje że limity nic by w tej konkretnej sytuacji nie zmieniły.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Współczuje.Przewalona sytuacja.

Jednak jak widać na załączonym obrazku limity się przydają. Druga sprawa, nie wiedziałem, że w Getinie tak łatwo zmienić czyjeś dane. Ewidentne niedopracowanie systemu. Zmiana numeru telefonu do autoryzacji a zaraz potem przelew czyszczący całe konto? Ja tam tuzem informatyki nie jestem ale napisanie skryptu wychwytującego takie coś raczej nie wymaga naukowców na poziomie NASA.

 

Mi sie wydaje że limity nic by w tej konkretnej sytuacji nie zmieniły.....

Jak zmieniałem limity na karcie z Getinu we wrześniu, to mi to zajęło 2 dni i chyba z pięć telefonów na infolinię. Dlatego się dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mały materiał edukacyjny jak coś takiego działa i w ogóle, są tu opisane mechanizmy co i jak.

Mam nadzieje ze jak najwiecej osob obejrzy i wyciagnie wnioski.



ps: dzis do mnie dzwonil Pan odnosnie przedluzenia ubezpieczenia w banku, na co sie zapytalem z jakiego banku jakiego ubezpieczenia i czy wie z kim rozmawia w ogole?

koles sie rozlaczyl :D


a oszustwo polega na tym ze wyciaga od Ciebie dane osobowe + potem wyslal by sms'a do zalogowania sie do banku aby aktywowac umowe ;)


Dla waszej informacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia. Ale co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Mnie tez kiedyś próbowali nabrać na coś takiego ale dobrze ze przeczytałem treść smsa z banku w którym była informacja ze ten kod jest do zmiany numeru telefonu a nie do przelewu 76gr...

Masakra...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo mówić.. cholernie przykra sprawa... fajnie, że opisałeś temat, jest to nauczka dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że uda się coś wskórać w tym temacie.. będę trzymał kciuki :cool2: a głowa do góry, nie takie problemy jeszcze każdego z nas w życiu czekają.. mimo, że nie była to mała kwota liczę na to, że szybko się podniesiesz i za parę miesięcy będziesz czerpał przyjemności z jazdy M4 :twisted: POWODZENIA !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim moi drodzy od pewnego czasu autoryzacja SMSem nie jest już uznawana za bezpieczną. Wiąże się to ze zjebanym prawem o „dowodach kolekcjonerskich”, mogę w domu posiadać dowód na dane każdego z was o jakości nie do rozpoznania dla policjanta i dopiero jak go spróbuje użyć popełniam przestępstwo. Na takie dowody przestępcy uzyskują od operatorów kopie karty SIM a wasza zostaje wyłączona.

Co robić? Jak żyć?

Zmieńcie bank na taki który ma mobilną autoryzacje czyli poprzez aplikacje w waszym telefonie. Wtedy złożoność ataku rośnie - przestępca musi mieć wasz login, hasło, wasz telefon oraz wasz kod zabezpieczający telefon (kod, palec lub twarz w zależności od producenta).

You have been warned.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim jeszcze raz za współczucie i słowa otuchy, napisałem o tym by przestrzec innych by nie wpadli w sidła oszustów i złodzieji, co do reklamacji z banku to odpowiedź otrzymam najpóźniej do 7-go marca a niedawno z policji otrzymałem tylko list z zawiadomieniem o wszczętym postępowaniu wyjaśniającym będę informował co z tego wyjdzie i jaki będzie finał tej sprawy.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
Dzieje się coś w temacie czy odpuściłeś narazie ???

Tak dzieje się w temacie jak najbardziej.

Wracając do tematu straconych pieniędzy to tak jak się obawiałem bank nie przychylił się do mojej reklamacji i w uzasadnieniu powołał się na to iż miałem niedostatecznie zabezpieczone urządzenie i przez to zostało zainfekowane wskutek czego straciłem pieniądze, naturalnie odwołałem się od tej decyzji do rzecznika nadzoru finansowego i teraz czekam na decyzję w tej sprawie.


W temacie auta samochód naturalnie został przeze mnie rozebrany i przygotowany do wymiany tylnych poszyć w końcu poszycia zostały rozwiercone na zgrzewach i oddzielone od karoserii. Konstrukcja auta nie została naruszona a oto zdjęcia zdemontowanych poszyć.


JF9Vpdk_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


JeiQuxH_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Zdjęcia z przypasowanego poszycia do karoserii i ustawienia drzwi i błotnika.


lutcuhx_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


hyHpMHQ_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


0HGFRGG_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium


Od jutra ustawianie lewej strony i dalsze etapy prac c.d.n.

Edytowane przez czerwony330d

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super,że działasz! trzymam kciuki! :cool2:

Dziękuje Mariusz :cool2:

Trochę się podłamałem tą sprawą z stratą pieniędzy ale dzięki mojej teściowej sprawa się rozwija nadal.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę proszę temat ruszył i idzie do przodu, a najważniejsze żeby nie patrzeć wstecz no chyba że jak będziesz już nią gdzieś cofać :wink:

Tak nareszcie ruszył, już nie mogę doczekać się skończenia naprawy :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj by utrzymywac w naladowaniu akumulator. w m4 jest mega drogi i zero zamiennikow... kolo 5kzl jak mnie pamiec nie myli... powodzenia w naprawie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.