Skocz do zawartości

JAK SPRAWDZIĆ SAMEMU PRZEBIEG !!! POZA TYM PROBLEM Z BIEGIEM


DRACEN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy można samemu sprawdzić przebieg jak to zrobić w mojej e-34 520i 91rok 24v bez klimy

i 2 pytanie czasami wyskakuje mi 2 bieg reszta dosłownie chodzi super ale mam problem bo musze trzymać drążek rzeby 2 nie wyskoczyła przyzwyczaiłem się tak jezdzić ale mnie to wnerwia co może być nie tak

ps: jak wyskakuje to strasznie rzęzi aż ludzie na ulicy się oglądają reszta biegów chodzi dobrze.

Problem występuje różnie raz jezdze cały dzień i nic nie odbija dwójki a czasami notorycznie wyskakuje od czego zacząć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg najlepiej sprawdzać wzrokowo: stan kierownicy, pedałów, siedzenia, gałki biegów, wykładziny.... to najlepszy sposób, ale nie określi dokładnego przebiegu, masz tylko porównanie z tym na zegarach.

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą wyzej. Nie ma 100% metody na weryfikację orginalnego przebiegu. Wszytko co możesz zrobić jesli Ci zależy sprawdzić czy auto pozostawiło jakieś zapisy o przebiegu w dokumentach i bazach danych:

- serwisy jeśli uda Ci się dotrzec do adresów.

- TUV, polskie stacje diagnostyczne.

- urzędy rejestrayjne itp

- lektura książki serwisowej i zapisów w brifie (jeśli masz) oraz zdrowa logika dużo czasem dają.

 

Pozatym niektore cześci padają po określonym przebiegu np tarcze/bębny tylnich hamulców. Sprawdzając czy masz jeszcze orginalne możesz mieć pewną orientacje. Poszukaj szczegółów na co zwracać uwage na forum.

 

A wogole, jeśli już kupiłeś ten pojazd to czy napewno chesz wiedziec?;-)

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan ogulny auta bardzo dobry kazdy kto się mu bliżej przyglądnie widać że jest bardo zadbane fotele tapicerka nic nie jest poprzecierane mieszka kierownica plastyki i całe wnętrze naprawde igła auto ma brif książke serwisową ostatni wpis w niemczech 149tyś 1 właściciel w niemczech starszy gość ponad 60lat w kraju od roku w tej chwili 170 tyś znajomi mi mówią że to nie realne co innego mówią mechanicy że auto żyleta jak na 16lat wszystko w oryginale nie tknięte tarcze wymieniłem na brembo bo były nie ruszane od nowości klocki tez nówki z auta jestem bardzo zadowolony było znim pare drobnych problemów ale samoistnie ustąpiły obrotów na jałowym nie trzymał spadały na 500 każdy wskazywał na przepływomierz lub krokowy wlałem specyfik do czszczenia wtrysków i trzyma elegancko obroty został mi problem z 2-biegiem

gdzie zakupic synchronizator 2-go biegu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 2gim biegiem miałem podobnie wyskakiwał mi tak przez rok czasu w ten sam sposób jak u Ciebie az w koncu pare miesiecy temu strzeliło tak mocno ze przez tydzien jezdzilem bez dwójki (samochód na 2gim biegu toczyl sie jak na luzie) Ja wymieniłem cała skrzynie ale ty wymien lepiej synchronizator bo w zaleznosci od sytuacji w jakiej sie znajdziesz moze to sie zle skonczyc....Pozdrawiam :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg mozna sprawdzic o ile niebyl wymieniany komputer w twoim aucie po przez właczeniu manual test ..przy zegarach przyciskasz ustawiacz przekrecasz kluczyk 1 stopien i trzymasz 2,3 sekundy .Zaraz powinien sie wlączyć test ktury miedz innymi pokaze ci oryginalny przebieg auta.date produkcji itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg mozna sprawdzic o ile niebyl wymieniany komputer w twoim aucie po przez właczeniu manual test ..przy zegarach przyciskasz ustawiacz przekrecasz kluczyk 1 stopien i trzymasz 2,3 sekundy .Zaraz powinien sie wlączyć test ktury miedz innymi pokaze ci oryginalny przebieg auta.date produkcji itd

 

nie mozna w ten sposob sprawdzic przebiegu. temat juz byl tysiac razy przerabiany na forum. jest prosty sposob na udowodnienie tego, ze ten test to nie przebieg. zapisz go sobie, przejedz okreslona liczbe km i sprawdz ponownie, czy sie zwiekszyl o ta wlasnie liczbe km.

 

jesli chodzi o synchornizatory to poszukaj tutaj, ktora to czesc:

http://realoem.com/bmw/partgrp.do?model=HB51&mospid=47370&hg=23&fg=15

pozdrawiam

luther

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.