Skocz do zawartości

„Fotele sportowe i ich komfort na dłuższych trasach”


Darekdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Posiadam G30 LCI z 2022 r. przejechałem 8 000 km - fotele sport - tragedia. Boczki od siedziska są zbyt twarde zbyt wysokie. Po przejechaniu 50 km bolą uda i biodra.

Czy ktoś z tym tematem sobie jakoś poradził ? Reklamował ?

Pozdrawiam

 

Pokombinuj z ustawieniami, to co na pierwszy moment wydaje się wygodne, na dłuższej trasie jest przyczyną jakiegoś dyskomfortu. Jak mnie bolały uda to uznałem że widocznie tam zbyt nimi naciskam, przestawiłem fotel ciut bardziej pionowo i ciężar rozłożył się równiej, ból zniknął. Sporty są ciut twarde a to oznacza ze nie wybaczają złych ustawień :)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,


Posiadam G30 LCI z 2022 r. przejechałem 8 000 km - fotele sport - tragedia. Boczki od siedziska są zbyt twarde zbyt wysokie. Po przejechaniu 50 km bolą uda i biodra.

Czy ktoś z tym tematem sobie jakoś poradził ? Reklamował ?

Pozdrawiam

Masz fotele sportowe czy fotele sportowe M ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sportowe fotele i dla mnie są the best , w poprzednim G30 miałem komfortowe i jak dla mnie za trochę miękkie, tu nawet po kilkuset kilometrach czuje się normalnie bez bólu kręgosłupa itp. Fotele musza się trochę dopasować do kierowcy i po kilku miesiącach od nowości są jeszcze wygodniejsze , ja polecam fotele sportowe. Edytowane przez mmarco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X3 M40d w standardzie są sportowe fotele, można tylko je zmienić na sportowe M. Więc pytanie wśród tylko tych dwóch wyborów jakie wybrać. Czy w tych Fotelach M jest mniej wygodnie niż w sportowych czy może jednak jest odwrotnie (bo tak mi mówił handlarz w salonie) ? Mam 180cm i 75kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X3 M40d w standardzie są sportowe fotele, można tylko je zmienić na sportowe M. Więc pytanie wśród tylko tych dwóch wyborów jakie wybrać. Czy w tych Fotelach M jest mniej wygodnie niż w sportowych czy może jednak jest odwrotnie (bo tak mi mówił handlarz w salonie) ? Mam 180cm i 75kg

 

I to jest właściwie jedyny dylemat przy X3.(chociaż niektórzy bzdolą o jakichś komfortach w X3)

Standardowych siedzeń nie ma w pakiecie sportowym, tym bardziej w wersji M40.

Mój handlarz też powiedział, żeby dać sobie spokój z tymi M.

Jedno jest natomiast pewne. Przy regulacji elektrycznej nie można tak nisko obniżyć siedzenia jak przy ręcznej. (ktoś już o tym pisał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w X3 w pakiecie M nie ma opcji fotele komfort. Zostaje opcja albo sportowe w tapicerce plastik albo skóra i wtedy albo sportowe albo M , o indyvidualu nie piszę. Więc zakładając ,że mamy uraz do skaju rodem z fiata 126p :-) to idąc w skórę wybór miedzy fotelami sportowymi a M często jest niemożliwy. Mianowicie chcąc mieć fotele skórzane w kolorze cognac możemy wybrać jedynie M. Zmierzając do meritum każdy ma inną dopę, inny sposób regulacji , kąta pochylenia oparcia, odległości od kiery czy wysokości, o kościstości czwórki nie wspomnę. Inaczej prowadzimy, męczymy się i odczuwamy różne bodźce np. księżniczce przeszkadzało ziarnko grochu a inna w żuku na pole godzinę na ławce z deski jeździła i do dziś wspomina z rozrzewnieniem. Zatem opinie kogoś ,że ktoś podobno, w salonie, komuś powiedział ,że chyba .. to słabe jest. Jedynym obiektywnym ustaleniem jak nasza własna osobista dopa będzie to czuła jest samemu spróbować w tym a nie innym modelu samochodu.

pozdrawiam


ps. zamówiłem te coganc w M .... odbieram w sierpniu ...po kilku godzinach zapytam się d..y co myśli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia wszystkim:

Jak wybierze się opcję "Aktywna wentylacja foteli" wtedy fotele zmieniają się na "niesportowe" - ale jakie to są dokładnie to nie wiem. Tą wentylację można też zamówić do X3/X4 w wersji M40d/i


Do foteli sportowych czy foteli sportowych M nie można zamówić aktywnej wentylacji foteli !


Ktoś może ma w X3 lub X4 aktywną wentylację foteli ? I może coś napisać o samych fotelach ? Fajnie było by zobaczyć foty real tych foteli z aktywną wentylacją

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeździłem G01 kilka godzin w ramach testów, fotele sportowe. Obecnie mam G31 ze sportami. Moje odczucia przy 189 cm wzrostu i 116kg wagi ....X3 jest dla ludzi max 80 kg wagi. Podparcie pleców foteli kończy się tuż pod łopatkami, wysuwane podparcie podudzi, miałem między kolanami. G3x vs G01 w sportach to przepaść. Są znacznie większe.

Wychwalanie komfortów w dziale g01 świadczy o poziomie wiedzy ... nie ma tej opcji w X3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam

odebrałem swojego x3 z fotelami spotowymi M i stwierdzam ,że są wygodne. Oczywiście musza się ułożyć ale multiustawialne i dość wygodne. Mam 178 cm wzrostu jestem postawnym facetem z waga netto na poziomie 93kg obwód w pępku ok 100cm uda 60 i kawał chłopa w barach i jest mi wygodnie. Ułożenia wymagają krawędzie dolne na wysokości ud, nawyk z poprzedniego auta by jeździć rozkraczonym jak tirówka na etacie. Plecy leża nad podziw dobrze , na tyle ,że jeszcze podpompowałem boczki. Sportowe zwykle wydawało mi się za niskie jakby takie za małe, te wydają się nieduże ale robią robotę. Potwierdzają to wszyscy moi kumple którzy podczas oblewania się dosiadali, a mieli różne gabaryty. Jak ustalę jak to wkleję foty.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożenia wymagają krawędzie dolne na wysokości ud, nawyk z poprzedniego auta by jeździć rozkraczonym jak tirówka na etacie.

To nie nawyk, w automacie najczęściej prawą nogą "na pięcie" operujesz pedałami gazu/hamulca. Co za tym idzie kolanko lata lewo prawo.

Nic nie powinno się układać, to jest po prostu słaba ergonomia w serii X3. Wsiądź do sportów w 5er lub X5 (o komfortach nie wspomnę), nic tam się nie będzie musiało układać. Twoje "nawyki" staną się naturalnym ułożeniem nóg.

Niestety jak już wspominałem powyżej w poście, 3er i X3 są dla "fit" driverów. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie serdecznie,

Jestem świeżym posiadaczem BMW X3 G01 i mam do Was pytanie w kwestii tych właśnie foteli. Nie będę oszukiwał, nie testowałem ich. Kupiłem je oczami bo po prostu mi się bardzo podobały. Po odbiorze auta byłem mocno rozczarowany. Siedzisko wąskie ale nie to było najgorsze. Prawy boczek fotela, strasznie gniótł mnie w udo. Nie jestem gruby bo mam 185cm wzrostu i ważę 98kg. Na siedzisko niby się mieszczę ale to gniecenie strasznie mnie irytowało i musiałem często wiercić się na fotelu. I teraz moje pytanie. Czy jest możliwe, że te fotele z czasem układają się do człowieka? Zrobiłem tym samochodem już ponad 1000km i od 2 dni zauważyłem, że problem gniecenia zniknął. Nie wiem czy to moje udo się do tego przyzwyczaiło, czy fotel się ułożył ale wczoraj się naciąłem po przejechaniu ponad 200km gdzie wysiadłem z auta i dopiero się zorientowałem że nic mnie nie uwierało i przez całą drogę nie poruszyłem się ani razu. Teraz byłem na zakupach, 30km w jedną i 30km w drugą stronę i to samo, nic nie gniecie. Nie wiem co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o sportowych M. O tych takich kubełkowych co wyglądają jakby miały zintegrowany zagłówek z logiem M.


A że tak się zapytam, jak poznać czy skóra jest wygodna czy nie? :D Bo przyznam szczerze nie wiem. Skóra może różnić się w dotyku, może być mniej delikatna lub bardziej ale żeby stwierdzić czy jest wygoda to chyba ktoś musiał by na tych fotelach z gołym dupskiem jeździć i mieć te 4 litery wyjątkowo czułe :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o sportowych M. O tych takich kubełkowych co wyglądają jakby miały zintegrowany zagłówek z logiem M.


A że tak się zapytam, jak poznać czy skóra jest wygodna czy nie? :D Bo przyznam szczerze nie wiem. Skóra może różnić się w dotyku, może być mniej delikatna lub bardziej ale żeby stwierdzić czy jest wygoda to chyba ktoś musiał by na tych fotelach z gołym dupskiem jeździć i mieć te 4 litery wyjątkowo czułe :D.

 

Nie chodzi o to, że skóra jest wygodna czy tam nie jest. Chodzi o to, że mają inne wypełnienie i sztywność w wersji Sensatec. Ale to opinia z amerykańskiego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam Vernasce. Miałem kiedyś ekoskórę w domu na zestawie wypoczynkowym i powiedziałem sobie, że nigdy w życiu nie wezmę tego do samochodu. Ładne było póki nowe. Później zaczęło się łuszczyć i całymi płatami to wszystko schodziło. Porażka. A jednak fotele w samochodzie są intensywniej eksploatowane. Przynajmniej u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czytam i czytam ten watek i widzę ,że część świadomie lub nie, myli rodzaje foteli.

W X3 występują zwykłe , sportowe i sportowe M.

Ja mam sportowe M


19d760b162380526med.jpg


i mogę się wypowiadać o nich choć jeździłem na zwykłych sportach również w X3 i to w bieżącym modelu. Nadal uważam ,że porównywanie innych modeli BMW jest bez sensu, inaczej siedzi się w X3 inaczej w m3 nawet gdyby fotel był identyczny.

Generalnie w suv-ach siedzi się jak na krześle a niektórych sedanach fotel jest przykręcony " jakby niżej niż podłoga" i trzeba w niego wskoczyć. Skóra vernasca jest gruba i potrzebuje trochę czasu by się ułożyć. Znawcom odpowiem ,że buty do gajera od lat kupuje u 2 producentów , tj. Vistula i Lasocki. Obie firmy szyja je jakby na moja stopę. Od lat staram się kupić identyczne modele lub prawie identyczne i pomimo leżenia jak ulał , na wesele wprost z kartonu bym ich nie włożył. Przy cieńszej skórce kilka dni przy grubej tydzień, dwa i wtedy mogą wszystko. Z Samochodami i skórą jest identycznie to nie często rozwiązane , szmaciane adki na siłke.

Specjalnie zaznaczyłem ,że te buty "szyte są" na moja nie cudza stopę, to ,że pasują na moja nie oznacza ,że pasują na inną. Podobnie jest z fotelami z tejże skóry.


pozdro

WALDOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.