Skocz do zawartości

E39 Touring - świst w okolicach przedniej szyby


john coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


mój samochód to 530iA Touring.


Przy prędkościach autostradowych (a tak naprawdę już od jakichś 120km/h) w kabinie słychać świst ze strony szyby czołowej. Zmienia się delikatnie jego brzmienie przy użyciu wycieraczek, ale jest cały czas.


Uprzedzając Wasze pytania:

1. Wyjechałem raz na autostrad po zdjęciu piór wycieraczek - świst nasilił się.

2. Trzech mechaników stwierdziło, że szyba czołowa jest oryginalna i dobrze wklejona.

3. Wszystkie gumowe podstawki pod lewarek też są pod progami.

4. Uszczelki dookoła drzwi wyglądają w porządku.

5. Samochód ma relingi.


Czy ktoś z Was miał podobny problem? Świst przypomina trochę gotujący się czajnik ;) Jest to wkurzające, bo samochód miał być niby super wyciszony, a jego super wyciszenie jest takie świetne poza autostradą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz czy plastiki pod szybą dobrze siedzą, ewentualnie może jednak masz tą szybę niedoklejoną, albo coś z podszybiem. Osłona pod silnikiem jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za odpowiedzi.


Osłony pod silnikiem i skrzynią są - używane oryginały. Powiem szczerze, że jak ich nie było (samochód kupiłem bez) to świst był taki sam.


Uszczelki dookoła szyby przedniej wyglądają okej. Ale z drugiej strony może ta szyba nie jest oryginalna,


Plastików podszybia rzeczywiście nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale piszesz ze jest ok to nie będzie to ona

 

Ja napisałem, że ,,wydaje mi się" że ona jest okej ;) Jak się dzisiaj przyjrzałem, to przy rogach uszczelka delikatnie się odkleiła, ale są to dosłownie jakieś milimetrowe odkształcenia. Zresztą może też nie wszystko jestem w stanie zobaczyć.


Na pewno dobrze jest zebrać jakieś Wasze doświadczenia w tym temacie, bo będziemy mieli co ze znajomym mechanikiem rozważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć. Temat wciąż nie rozwiązany.


Szyba czołowa jest oryginalna, a tę uszczelkę dookoła niej (gumową listwę, która we wszystkich podobno parcie i pęka prędzej czy później) wymieniłem. Nic się nie poprawiło.


Zastanawiam się czy to może być coś z podszybiem, a może pęknięta obudowa prawego lusterka?


Najgorsze jest to, że nie za bardzo wiadomo jak to zdiagnozować... Bo samochód wygląda okej, a nie mam niestety jakiegoś tunelu aerodynamicznego, żeby wywołać ogromny wiatr i posłuchać, gdzie to świszczy ;)


Macie może jeszcze jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.