Skocz do zawartości

stuki "pykanie" w tylnim kole


rebeliant92

Rekomendowane odpowiedzi

witam, nikt nie może mi pomoc więc o pomoc proszę tutaj na forum...

byłem już u 3 mechaników i żaden nie jest w stanie usunąć usterki...

Wszyscy zaglądają testują, dzwigaja

na podnosniku i nic...


od pewnego czasu stuka mi coś w tylnim prawym kole, stuki są adekwatnie czestotliwe do obracania się koła, mocniej stuka gdy dodaje gazu, natomiast gdy auto samo toczy się stuki są o wiele cichsze albo ich nie ma..

dla zainteresowanych mogę wrzucić filmik z owymi

dźwiękami...


proszę o pomoc, bardzo mnie to denerwuje a nikt z mechaników nie jest w stanie mi pomoc, nie chce też wymieniać całego tylnego zawieszenia czy napędu bez potrzeby...

Edytowane przez rebeliant92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półośki ze 150 zł sztuka używki w b.dobrym stanie idzie wyczaić, ale trzeba je sprawdzać osobiście.

Tarcz nie mogłeś zdjąć ponieważ klocki bębna wyrobiły rowek przez co blokuje się tarcza, trzeba na siłę to ciągnąć + manewrowanie rączką ręcznego.

Odgłos podobny też w przypadku jakiegoś obiektu wbitego w opone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek że też coś w tylnym kole pyrkalo. Byłem pewien że to łożysko. Tyle że nie miałem ręcznego wogole i pomyślałem że wpierw sprawdzę co się tam dzieje i strzał w 10. Normalnie okładzina się odkleila i gonila po bebnie. Po wymianie cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie że jeżeli sprawdzę tylko luzy albo ich brak na poloskach to mogę je wykluczyć? czy mogą nie mieć luzow a w środku coś z nimi nie będzie grać i może tak pykac? po świętach muszę sam się za to wziąć bo na mechaników to nie ma co liczyć...

Jako pierwsze zdejme ta tarcze i sprawdzę ręczny, ciekawe czy zejdzie, niby powinna bo mechanik tam zaglądał, ale nie dał bym sobie ręki uciąć że na pewno to zrobił...

Jak tarcza dalej będzie miała cholerny opór żeby zejść znaczy że wgl mechanik jej nie zdjął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ściągania tarcz moje z tyłu maja przebieg 210tys są jeszcze z pierwszego montażu i zeszly bez problemu.

Masz wogole ręczny? Ja miałem bardzo słaby lekka górka i już nie trzymał. I tylko w jednym kole okładzina się odkleila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.