Skocz do zawartości

F30 340i Vaporr


Vaporr

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor piękny, szczególnie w słońcu :wink:

 

Dziękuje Kamil :cool2:


Po ostatnim grudniowym wypadzie do Krakowa przyszła pora na północ Polski a dokładniej trasa Wawa-Toruń-Bydgoszcz-Malbork-Sopot-Elbląg-Wawa 900km ,tym razem pogoda poza jednym słonecznym dniem była deszczowa, zimna więc i jazda spokojniejsza...średnia z całej trasy 8,2l :) Szczególnie polecam wizyte w Zamku Malbork z przewodnikiem , który opowiada wiele ciekawych historii tego miejsca , swoją drogą fajnie byłoby zrobić spota BMW klubu z noclegiem na którymś z polskich zamków :wink:


i7cgyjpwoj45.jpg


y8l5pn89dny6.jpg


Wczoraj 340i z racji tego że zrobiłem nią dotychczas 15tys km (obcecnie 65tys km przebieg) odwiedziło serwis BMW Wiltronic w Warszawie na kompleksowy przegląd. Po 2godzinach okazało się że nie ma się do czego przyczepić. W nagrodę beemka dostała pakiet mocy +dodatkowe 100koni w postaci wlepki na ramke pod rejestracje TC Performance, którą wcześniej gdzieś zapodziałem. Dodatkowe 100koni czuć, i to mocno :8)


sal54m0lpg41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 455
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jacek, auto śmiga i nabija kilometry i to najważniejsze :cool2: Dodatkowa moc się przyda :mrgreen: Zamek Malbork z przewodnikiem zwiedziłem z swoją rodzinką i również wszystkim polecam co do zwiedzania jak już tam jesteś to powinieneś odwiedzić zamek w Kwidzyniu i zamek Gniew a co do spota na jednym z pięknych Polskich zamków to cały czas o tym trąbie i należy w tym roku zebrać chętnych na taki spot a ja postaram się ogarnąć resztę :cool2: :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jacek, auto śmiga i nabija kilometry i to najważniejsze :cool2: Dodatkowa moc się przyda :mrgreen: Zamek Malbork z przewodnikiem zwiedziłem z swoją rodzinką i również wszystkim polecam co do zwiedzania jak już tam jesteś to powinieneś odwiedzić zamek w Kwidzyniu i zamek Gniew a co do spota na jednym z pięknych Polskich zamków to cały czas o tym trąbie i należy w tym roku zebrać chętnych na taki spot a ja postaram się ogarnąć resztę :cool2: :wink:

 

Mario niestety na Kwidzyn już brakło czasu bo teraz dniu są jeszcze krótkie ale dni są coraz dłuższe więc nadrobimy :)

Co do spotu na zamku to z Wawy jest kilka chetnych osób , więc w marcu spokojnie myślę można by zrobić takiego spota, masz jakieś propozycje konkretne zamków gdzie można by przenocować ? No i żeby z Wawy nie było 500km tylko kapke bliżej ;)

 

Na jeden dzień na spota to i ja się piszę :mrgreen:

No dawaj Kamil :cool2:

 

Na północy to i ja się piszę na spota

Miło będzie poznać :)

 

Świetna jest :cool2:

Dziękuję kolego , cieszę się że sie podoba, samo f30 może nie jest jakimś cudem techniki ale w wersji podkreconej 340tki to auto daje radoche mimo że mam ją ponad rok i nie jest to ///M ;)


Tymczasem auto nabija dalej spokojnie kilometry, dziś suchy dzień więc została przewietrzona bo tak to nie jeździła od 7dni w garażu ze względu na brzydką pogodę

Ostatnio zmieniłem soft w aucie na taki gdzie można sterować różnymi mapami i zmieniać moc od serii 340hp do programu lżejszego " na codzień" 440hp i najmocniejszego 471hp... fajna sprawa, a tak wyszedł pomiar mocy na najmocniejszej mapie i osiagow auta , myślę że jak na sam program i downpipe jest przyzwoicie :mrgreen:

8,22 seryjna m4 nie daje rady ;)


05f6xdx8ityf.jpg


5873pv3ufcrg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zaleznie od trybu? comfort sport sport+ ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mhdtuning.com/mhd-flasher-f-series-b58/


Program z TC był w porządku - 0 problemów z autem, ale skusiłem się żeby przetestować jak to jest jeździć ze zmiennymi mapami i całkiem sprytnie to wymyślili.

Mapę zmieniam na tablecie połączonym z ECU przez OBD, nie w trakcie jazdy lecz na postoju na włączonym zapłonie ;) przefleshowanie trwa 2minuty, jest jeszcze opcja po wifi ale trzeba mieć do tego dodatkowe urządzenie.

 

Co to za program? Moment jak w M3 po remapie.

8.22 to świetny czas seryjne M3 nie ma czego szukać bo robi czasy w okolicach 9.2s to jest 1s przepaść. Takie czasy to robi M3 stage 1.

 

Wiesz co tego dnia akurat miałem jeszcze drugi pomiar na innej hamowni i tam wyszło 474KM/ 665Nm więc nie wiem czy tego momentu max jest 690 czy 665, m3 f80 w serii ma go 550 a stage 1 chyba coś koło 700. Co do czasów to zrobiłem pomiarów kilka i najlepszy 8,22 a najsłabszy 8,40 czy to poziom stage1 m3 ? Chyba troche brakuje bo emki po mapie robią 7,xx ;) za to seryjnąf80 m3 można objechać a m3 e92 to już katechizacja :D

 

czy zaleznie od trybu? comfort sport sport+ ?

Na Sport/sport+ są otwarte klapy i strzały z wydechu, na comfort zamknięte i obroty szybciej zrzuca jak w każdej f30 , raczej nie ma to nic wspólnego z mocą

 

:shock:

Kiedy się widzimy?

Chce się przejechać na fotelu pasażera :wink:

W jakiś suchy sobotni wieczór możemy, wpadaj na spot pod Monachium ;)

Edytowane przez Vaporr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pako m4 stage2 wrzucił dziś na FB 6,8 pomiar dragy na płaskim terenie. Może po prostu leje dobre paliwo 100vpower i używa mocniejszej mapy a te 7,2-7,5 co mówisz to latem na gorszym paliwie ? Ponoć właśnie to samo auto było mierzone latem w upale i wyszło 7,2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już wiem kim jest tajemniczy hejter "łukasz łukasz" na pomiarach racelogic :D

nie sam peak mocy jest ważny ale jak przebieg i dystrybucja, to że dwa auta mają moc max 550hp i 700nm to nie znaczy że będą jechać tak samo.

Pomijam już rózne warunki pomiarowe, temp, wiatr.


zreszta czas 100-200 nic nie mówi o wyniku wyścigu, czasem różnica czasów moze byc 0.5-1s a i w momencie osiągnięcia 200km/h te auto z lepszym czasem moze byc równo albo nawet ZA tym autem z gorszym czasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wujek ja to doskonale wiem czas 100-200 nic nie mówi o wyniku wyścigu to jest właśnie najlepsze a każdy tym się sugeruje. Moc max też nic nie znaczy. Miałem 480KM i robiłem okolice 9s a teraz jest 500 i jest 8s bo średnia moc wzrosła dużo tylko peak nie. Odkąd mam dragy mierzyłem 3 różne sztuki M3 i M4 no i teraz mam swoją i żadna nie zrobila czasu lepszego od 7.2 mimo że wszystkie były stage 2. Jedna była od Ecu performance z Akrapem, jedna od TC i jedna od Raptownego ale program robił poprzedni właściciel. Powtarzalnie raz za razem wpada 7.5s na stage 2 i PB98 czasem jakies 7.3. Pomiary na trasie na Wyszków może kwestia gdzie się mierzy. Raz ktoś zrobi 6.9s to nie znaczy że auto takie czasy robi. Mierze 20razy jak 15 pomiarów jest 7.5s to znaczy że to jest realny czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE BMA, :lol:


foteli grzanych nie robisz?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.