Skocz do zawartości

Jaki olej wlac ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Mam Bmw E36 M40 z 1993 i zapalilo mi sie service oil czyli trzeba wymienic olej i sie zgadza z poprzednia wymiana ktora byla robiona przez poprzedniego wlasciciela. teraz mam pytanie nie wiem jaki tam jest olej wlany i czym to zalac najlepiej zeby pozniej dobrze to wszystko chodzilo.

 

I mam jeszcze jedno pytanko .. lepiej dac do wymiany komus ten olej i on skasuje ten oil service czy moze samemu wymienic ?? i jak skasowac ta kontrolke ??

Opublikowano
Pewnie przeszukałeś całe forum i nie znalazłeś odpowiedzi, czy też lubisz ludziom podnosić poziom zdenerwowania we krwi? Jeśli to pierwsze to poszukaj dokładniej.
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Opublikowano
  • Członkowie klubu

było już kilka razy

 

olej zależy od przebiegu - jesli masz 400 - 500 tyś na liczniku zalewaj minerałem

 

Jeśli masz 200 tyś i wszysko chodzi idealnie - ja zalewałbym syntetykiem

 

Pozdro

Mario

Opublikowano
  • Autor

przepraszam ze nie szukałem ...

 

mam przebieg 256 tys i chodzi silnik jak diesel wiec nie wiem czym mam go zalac :/

Opublikowano
przepraszam ze nie szukałem ...

 

mam przebieg 256 tys i chodzi silnik jak diesel wiec nie wiem czym mam go zalac :/

szczerze mówiąc, podejrzewam że wymiana oleju nic nie zmieni :| .

Polecam funkcję szukaj i wpis np: klepie m40 z zaznaczeniem - wyszukaj wszystkich słów .............

:reading: koszty :reading: .

http://img291.imageshack.us/img291/9725/3500ga.jpg

Pozdrawiam

Paweł

Opublikowano
Ja mam przebieg jak ty i leje syntetyk Castrola 5W40. Wszystko jest ok, od wymiany do wymiany nie dolewam.
http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Opublikowano
Wlalem mobil 10 w 40 - rewelacja - 5000 km i nie wziela grama!!!
Opublikowano
Witam

 

Mam Bmw E36 M40 z 1993 i zapalilo mi sie service oil czyli trzeba wymienic olej i sie zgadza z poprzednia wymiana ktora byla robiona przez poprzedniego wlasciciela. teraz mam pytanie nie wiem jaki tam jest olej wlany i czym to zalac najlepiej zeby pozniej dobrze to wszystko chodzilo.

 

I mam jeszcze jedno pytanko .. lepiej dac do wymiany komus ten olej i on skasuje ten oil service czy moze samemu wymienic ?? i jak skasowac ta kontrolke ??

 

ja zalałem Texaco 10W40 - jest ok (półsyntetyk)

 

sądziłem, że w '93 to już M43 było na łańcuszku? czy się mylę i to jeszcze M40

Opublikowano
  • Autor
To jeszcze M40 i zaleje go .. Petro Canada 10W40 i mysle ze bedzie dobrze powiem jak juz wymienie olej :)
Opublikowano
W 93r były zarówno M40 jak i M43. Poznasz to po wyglądzie silnika.
http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.