Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze,

Mam problem, byłem niestety poszkodowanym w kolizji drogowej Tiguan musnął lakier mojej „Buni”.

PZU po samej rozmowie telefonicznej wyceniło to na 840 zł. Myśle ze to nie wystarczy na 3 elementy, gdzie najtaniej myśle ze biorą 400 zł za element, a w ASO nawet 1 tys zł. Czy popisać to upoważnienie i dać ASO działać? Czy można wbić się na minę i PZU może nie chcieć zapłacić, a wtedy ja skończę z niezłym rachuneczkiem niczemu nie będąc winnym?


Miał ktoś taka sytuacje?

http://s1.fotowrzut.pl/OE8O0HSUCJ/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem kiedyś podobną sytuację.

Facet mi na światłach w tył lekko puknął. Likwidator przyjechał, obejrzał i chciał 400pln dać na malowanie zderzaka.

Jak powiedziałęm, że na bezgotówkę do aso oddam od razu do 1000 w gotówce dobił :mrgreen:


Nie zgodziłęm się i oddałem do ASO, które wystawiło rachunek na 2700, do jeszcze czujniki i jakieś listwy trzeba było wymienić.

ASO wystawia rachunek ubezpieczalni i o nic się nie martwisz, po stronie ASO leży odzyskanie kasy. Z żadnym rachunkiem nie skończysz. Jeszcze o ile się nie mylę możesz liczyć na samochód zastępczy na czas naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobną sytuację.

Facet mi na światłach w tył lekko puknął. Likwidator przyjechał, obejrzał i chciał 400pln dać na malowanie zderzaka.

Jak powiedziałęm, że na bezgotówkę do aso oddam od razu do 1000 w gotówce dobił :mrgreen:


Nie zgodziłęm się i oddałem do ASO, które wystawiło rachunek na 2700, do jeszcze czujniki i jakieś listwy trzeba było wymienić.

ASO wystawia rachunek ubezpieczalni i o nic się nie martwisz, po stronie ASO leży odzyskanie kasy. Z żadnym rachunkiem nie skończysz. Jeszcze o ile się nie mylę możesz liczyć na samochód zastępczy na czas naprawy.

Tez tak zrobiłem , najgorzej wkur..... jakaś młoda , która przez telefon ( auto widziała tylko ze zdjęć , wielki expert :mad2: ) zaproponowała 600 zł, dałem do ASO , dostałem auto zastępcze .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma co przejmować się pierwszą wyceną tylko walczyć z nimi ile się da.

Mój przypadek:

Pierwsza wycena 11500

Druga wycena 18200

Trzecia wycena 23800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze,

Mam problem, byłem niestety poszkodowanym w kolizji drogowej Tiguan musnął lakier mojej „Buni”.

PZU po samej rozmowie telefonicznej wyceniło to na 840 zł. Myśle ze to nie wystarczy na 3 elementy, gdzie najtaniej myśle ze biorą 400 zł za element, a w ASO nawet 1 tys zł. Czy popisać to upoważnienie i dać ASO działać? Czy można wbić się na minę i PZU może nie chcieć zapłacić, a wtedy ja skończę z niezłym rachuneczkiem niczemu nie będąc winnym?

 

Bierz niezależnego rzeczoznawcę potem mecenas i WŁALA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko ASO lub warsztat jedni i drudzy znają już agentów z okolicy więc nie będzie problemu u mnie też pierwsza wycena po lekkiej kolizji 9 200 dałem na warsztat i ponowna wycena 19 700 :D cena spora bo lampa zbita więc musowo wymiana obu itp. itd. ;)
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, Ubezpieczalnia sprawcy jest tylko do wypłacenia odszkodowania a nie robienia wyceny. Przynajmniej na początku.


Wolny rzeczoznawca

Adwokat

Najlepiej szybko naprawić a kasa do kieszeni a faktury do adwokata aby podatek też zwrócili


To najlepsza droga na której wyjdzie ie na plus

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Ubezpieczalnia sprawcy jest tylko do wypłacenia odszkodowania a nie robienia wyceny. Przynajmniej na początku.


Wolny rzeczoznawca

Adwokat

Najlepiej szybko naprawić a kasa do kieszeni a faktury do adwokata aby podatek też zwrócili


To najlepsza droga na której wyjdzie ie na plus

 

:cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.