Skocz do zawartości

Ringi - żarówki LED nie świecą


pepik1378

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat led-ringów poruszany nie jednokrotnie, ale nie widziałem nigdzie posta z moim problemem. Sprawa wygląda tak że po podmianie samej żarówki z ori na led (w oryginalnej oprawce), led po prostu nie świeci (testowane na 4 sztukach). Żarówki na 100% sprawne, ponieważ po podaniu prądu na krótko bezpośrednio z wtyczki od ringów - ledy świecą, a po włożeniu do oprawki nie dają znaku życia. Styki przeczyszczone, same oprawki na pewno działają, ponieważ ori halogenowa żarówa świeci. I ledy oczywiście obracane o 180 stopni w oprawce w celu znalezienia biegunowości. Czy ktoś może wie dlaczego tak się dzieje i jak to rozwiązać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzasz ledy, to musisz mieć z markerem, bo komp bmw sprawdza światła czy są ok (krótki przepływ prądu, a ledy w takim stanie są przerwą).

Albo wsadzisz normalne ledy z markerem, albo wyłącz sprawdzanie ringów np. pasoftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Bynajmniej częściowo. Zamieniłem ze sobą kable we wtyczce i żarówki świecą. Są z canbusem więc błędu nie wywala. Ale okazały się za słabe i w ogóle nie podświetlają ringów. Zapytanie: jakie markery polecacie? Firma, moc, cena? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do e39 jakich markerów do ringów nie wsadzisz, to i tak będą za słabe (choć sam myślę nad takimi 2x40W ale trochę szkoda mi kasy) bo to taka konstrukcja.

Jak chcesz ładne światło to chyba tylko pozostaje rozebranie lamp i wsadzenie ringów z ledami zamiast oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też myślę nad zakupem 2x10W. Nie chodzi mi o to żeby jeździć na tym jako DRL tylko żeby postojówka ładnie z xenonem grała. Kolego lamal a mógłbyś podrzucić fotę jak to wygląda w ciągu dnia? W normalnym trybie auto bez kombinowania z ISO. Moje ringi po wymianie tej żarówki wieczorem wyglądają tak:


IMG_9250.JPG?dl=0


ale za dnia są kompletnie nie widoczne. Pomijam jeszcze fakt że trochę bardziej są niebieskie a nie białe. I jeszcze pytanko ile płaciłeś za swoje markery? Jakieś tańsze no name czy "firmówka"? Ja się zastanawiam nad EinParts za ok 150zł: https://allegro.pl/einparts-marker-led-bmw-e39-e60-20w-canbus-6000k-i7545918698.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero ogarnąłem, że ja mam 2x5W, więc śmiało 2x10W możesz wkładać i będzie cacy :D


Ja kupiłem konkretnie takie: https://allegro.pl/ringi-led-marker-10wat-bmw-e39-e53-e60-e61-e65-e87-i6445180880.html?snapshot=MjAxNy0xMS0wOVQxMToyMDozMi41MzZaO2J1eWVyOzI5MDA1ZmI3ZGFlYzg0YjU3M2NjYjMzMTAzMjMzNjQwODg3ZDI5ZmIyYmU1ZWVmOGY4ZTQwYzcwZTc5NDExMzk%3D


Znajomy ma takie 40w ale jak się patrzy na reflektor to oślepia prawie jak światła drogowe, bez sensu...


70f49b0daf4d1072.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.