Skocz do zawartości

[E61] nierowno stoi tyl, nie zawsze..


Osskit

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkim. Przepatrzylem forum, jednak nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi akurat na moja przypadlosc. Pacjent to 525d xdrive z 2010 roku. Tyl stoi nierowno, ale.. nie zawsze..

Czasami jest idealnie wysokosc na dwa palce miedzy opona a nadkolem, z obu stron (moze malo miarodajne mierzenie palcami, ale to zawsze mam przy sobie). Np wczoraj przed wyjazdem do pracy mierzenie, dwa palce, sprawdzilem po ok 10 godzinach parkowania, dalej dwa palce, wrocilem do domu 40 km, dalej dwa palce. Ale dzisiaj np rano odwiozlem dzieci do przedszkola, patrze, z jednej strony poltora palca, z drugiej dwa. Dojechalem do tesciow (okolo 7km) Z jednej strony dalej na poltora palca, z drugiej strony podnioslo sie na trzy palce. Wypilem kawke, po okolo godzinie wrocilem do siebie (okolo 2 km), mierzenie, sytuacja na odwrot o.O Z jednej strony sie podnioslo, na trzy palce, a z drugiej opadlo na poltora. Wlasnie wyszedlem sprawdzic, po okolo 40 min parkowania pod domem, idealnie na dwa palce z obu stron. Komputer pokladowy nie pokazuje zadnych bledow. Ksenony reguluja sie ladnie. Kompresora wogole nie slyszelem nigdy, bo mam webasto i aktualnie to ono zawsze chodzi, i zaglusza, ale jak widzac w jakims stopniu dziala. Jak bylo wczesniej nie wiem, auto mam od 3 tygodni i zauwazylem dopiero 3 dni temu, kiedy wlasnie z jednej strony bylo podniesione na trzy palce.

Ktos ma moze jakis pomysl w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może temacie Webasto się wypowiem, bo też mam i używam z rana. U mnie nic jego działanie nie zagłusza. Pracuje cicho jak nawiew na niskich obrotach, a jak się kompresor odpala coś tam słyszę, mam turasa, w sedanie pewnie mniej słychać.


Sprawdzałeś błędy?


No i czy na równym podłożu mierzysz? W E39 miałem wrażenie że krzywo stoi czasem na ulicy, ale jak wjeżdżałem na wylewkę w garażu zawsze było równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze nie zawsze na calkiem rownym podlozu, ale mierze palcami a nie na oko czy auto krzywo stoi ;p ale dzisiejszy pomiar pod przedszkolem, przy nierownym zawieszeniu, na rownym asfalcie. Pod domem rownierz mam nierowno, ale mimo wszystko rozne "pomiary" mi wychodza. A webasto moze nie dziala jakos bardzo glosno, moze po prostu nie wiem jak ma brzmiec kompresor i nie wylapuje tego dzwieku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Ktos ma moze jakis pomysl w czym problem?

Problem jest w tym, że właściciel ma za dużo wolnego czasu... :mrgreen:


Nie szukaj na siłę problemu jak go nie ma. Jak już bardzo chcesz spać spokojnie to podepnij INPA/ISTA i wejdź w nivo.

Sprawdzisz odczyty z czujników i, jeżeli będziesz potrzebował, skalibrujesz wysokość każdej strony.

Jak dla mnie, po tym opisie, nie ma czego szukać. Czas na mierzenie palcami zainwestuj w drugą kawkę z teściami. :D

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.