Skocz do zawartości

Bmw 320i n46 150km


Clonox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zgromadzonych na forum. Auto posiada zamontowana instalacje gazową formy lovato. Od dłuższego czasu borykam sie z poszarpywaniem przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu. Gdy wcisnę pedał gazu łagodnie dajmy na to przy 2 tyś obrotów do oporu, auto bedzie przyspieszać bez poszarpywania, dopiero przy 4 tys obrotów zaczyna sie delikatne szarpanie, mimo tego, auto dalej przyspiesza.

Jako pierwsze wykluczyłem świece, zostały zamontowane orginalne BMW. Poprawy praktycznie nie można było odczuć, ale auto zaczęło się lepiej ,,zbierać”, lecz poszarpywaniem dalej zostało. Następnie myślą, że jak to nie świece, to być moze cewki, kupiłem 2 nowe firmy Beru. Po różnych kombinacjach podmiany, poszarpywanie dalej jest odczuwalne. Miedzy czasie, zauważyłem, że na programie diagnostycznym temperatura powietrza zasysanego, jest całkiem inna niż ta panująca na dworze, dlatego tez, pełny nadzieji wymieniłem przepływomierz. Po wymianie problem poszarpywania jak był tak dalej jest. W ostatnim czasie, wyskoczył mi błąd sondy lambda : 2ca3 heating lambda sensor od front cat bank 2. Czy to znaczy że sonda jest uszkodzona? Dodam ze tak dzieje sie nie zależnie xzg na gazie czy na benzynie. Po usunięciu błędu na benzynie błąd nie wyskakuje, po przełączeniu na gaz błąd popwraca.


Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie te świece:irydy,platyny?Jaką ustawiłeś przerwe na swiecach?Ten silnik nie ma podciśnienia w kolektorze dolotowym więc dla gazownika stanowi wyzwanie.Od zawsze tak szarpie?Kupiłeś już z instalacją lpg?Moim zdaniem masz coś z imstalacją skoro na benzynie po skasowaniu błąd znika.
never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.