Skocz do zawartości

Problem z tylna wycieraczka i oswietleniem wnetrza


Bandzior80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam male pytanka 2 :

1 to mam problem z tylna wycieraczka w e34 525 zalaczam ja przy kirownicy a ona ni diabla. Spryskiwacz tez nie chodzi nie wiem co jest? mam tourning z mozliwoscia otwierania samej szyby.

prosze o pomoc.

 

2 a ten problem jest tego typy ze osiwetlenie wnetrza po otworzeni drzwi nie zalacza ? dzial tylko jak przelacze w swiatelku i swieci ciagle a tak to wcale?

 

CO moge zrobic moze mial juz ktos takie problemy ????? :mad2:

Prosze o pomoc :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wycieraczka tylna - naciśnij dźwignię w kierunku deski raz , spryskiwacz jeszcze głębiej - zobacz czy masz płyn w tylnym zbiorniczku

 

oświetlenie - przełącz przycisk , włącz zapłon , włącz światła mijania , zamknij drzwi - powyłanczaj to wszystko - jak nie zaskoczy to powtórz , jest taka f-cja że jak jeździsz bez świateł / w lecie / to to oświetlenie jest nie aktywne / wszystko zależy od wersji !!!! / a jak nie to na zaczepach zamków przykręconych do słupów zą takie czarne języczki - to są te włączniki które w innych samochodach są montowane pomiędzy zawiasami i to one też odpowiadają za włączenie oświetlenia - popsikać !

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek zobacze co sie da zrobic z oswietleniem. Pomecze sie i popiskam

 

A co do tylnej wycieraczki to pisalem ze nie wlacza sie za diabla. Wciska w strone do deski raz i pozniej powinien spryskiwacz zadzialac a ani wycieraczka ani spryskiwacz nie chodza.

Co dalej ??

POMOCY :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podaj napięcie na silniczek wycieraczki / możesz pociągnąć z oświetlenia bagażnika albo z dodatkowego gniazdka z lewej strony za wykładziną - jeżeli je masz / będziesz wiedział czy coś z silniczkiem czy elektryką / sprawdź bezpieczniki - pod tylną kanapą też / spradź wiązkę która idzie do klapy , potem jeszcze zostanie tylko przekaźnik do sprawdzenia ...
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod prawa tynla tapicerka, na wysokosci prawego tylnego nadkola, masz 2przekazniki. jeden z nich odpowiada za wycieraczke i spryskiwacz tylnej szyby.

ja tak mialem ze mi padl, i efekt jak u ciebie

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do swiatła wewnetrznego.... jesli nie zapala sie tylko po otwarciu drzwi kierowcy to musisz pomajstrowac przy trzpieniu trzymajacym drzwi( nie wiem jak w twojej bmw ale w mojej e36 jest wlacznik wlasnie w tym trzpieniu-uchwycie) u mie nie zapalala si etylko przy otwieraniu drzwi kierowcy-inne dziallao dobrze. Przyczyna lezala w przelaczniku od czestego zamykania i otwierania drzwi ulega uszkodzeniu-zasniedzieniu itp. Powciskalem go, przyduszalem i puszczalem aby doslownie odskakiwal i w koncu pewnego razu załapał.ale zaraz znowu ciemnosc -to go przydusilem napryskalem WD 40 leciutko ostrzem noza poprzechylalem nim w prawo i lewo a do dzis dnia dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod prawa tynla tapicerka, na wysokosci prawego tylnego nadkola, masz 2przekazniki. jeden z nich odpowiada za wycieraczke i spryskiwacz tylnej szyby.

ja tak mialem ze mi padl, i efekt jak u ciebie

 

 

też sądze że to może byc powodem u mnie tez wysiadła wycieraczka i spryskiwacz równocześnie i powodem właśnie było uszkodzenie tranzystorka w przekazniku wycieraczki ,z tym ze akurat w compakcie ten sterownik jest przy samym silniczku wycieraczki ,ale sama awaria wydaje się podobna.Sprawdz ten przekaźnik.

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Zgadza sie taka byla przyczyna awari popsuty przeaznik. Wszystko chodzi tzn. wycieraczka i spryskiwacz.

ALE :mad2:

Mam problem jestem zmuszony kupic caly ten element co trzyma tylna dysze co psikaja na szybe nie wiem jak to sie dokladnie nazywa ale wiem ze od zbiornika idzie plyn wezykami do takiego uzadzonka co wysuw dysze i psika na szybe, a na koniec sie caly zakrywa. Jest to 525 tourning PILNIE KUPIE TO URZADZONKO !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
pod wykładziną dywanową tylną lewą schodzą się wiązki przewodów skąd jest brane zasilanie do wyposażenia wnętrza międzi innymi. jest to kilka przewodów zakutych stalową obrączką. takich wiązek jednokolorowych jest ze trzydzieści. na 90% któraś z tych zakówek jest przekorodowana, radzę rozizolować wszystkie i polutować, przerabiałem ten temat w swoim touringu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.