Skocz do zawartości

Brak grzania tylnej szyby touring


Lyssy1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem polega na braku grzania tylnej szyby. Wiem ze jest na forum tego pełno ale moja sytuacja jest troche inna, mianowicie gdy guzik jest włączony to wszystko pięknie ładnie nawet prady sa na szybie, kazda ścieżka sprawdzona na każdej jest prad ale grzania nadal nie ma:) co to może byc?? Bo juz nie mam pomyslu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niebardzo rozumiem.

Prąd=grzanie.

Skoro jest prąd na każdej ścieżce to na jakiej podstawie twierdzisz, że szyba jednak nie grzeje?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak każdy pasek sprawdzalem z jednej strony plus z drugiej minus. Miernik ustawialem na zwarcie i na kazdym pasku piszczalo wiec zaden nie jest przerwany. Sprawdzalem tez napięcie na kazdym i jest ponad 14 tak samo jak i na tym kablu co jest przylutowany do szyby. Czytalem gdzies na forum o wave trap ale nie wiem co to i gdzie tego szukac bo moze tak byc ze napiecie bedzie ale nie bedzie dawalo pradu czy cos takiego i dla tego nie ma grzania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem na myśli podłączenie żarówki zamiast szyby, czyli przewód zasilający i uziemienie szyby podpinasz do żarówki.

Chciałem zapytać właśnie skąd brałeś uziemienie do pomiarów napięcia na szybie.

Może być tak, że np uziemienie świruje i nie masz grzania, a Ty do pomiarów wziąłeś uziemienie z innego punktu i wszystko jest ok na mierniku.

Poniżej masz schemat grzania szyby

http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic300/v2018120209082066118260.jpg


Zasilanie idzie przez przekaźnik K13, ale napięcie masz, więc to znaczy, że przekaźnik działa poprawnie.

Jest też wspomniana przez Ciebie wave trap i być może to ten element świruje.

Jest on odpowiedzialny za redukcję szumów w radiu kiedy włączysz grzanie szyby. Innymi słowy to jest filtr częstotliwości.

To jest taki MAŁY, CZARNY PROSTOPADŁOŚCIAN, do którego doprowadzone są trzy przewody.

Zasilanie idące z K13, Wyjście + na szybę i uziemienie.

Żarówkę możesz podłączyć pod końce przewodów wychodząca z wave trap i przylutowane do szyby.

Nie napisałeś jaką masz wersję nadwozia,ale wave trap w sedanie powinna być na słupku C po stronie pasażera - TU jest pokazane gdzie dokładnie. W turasie będzie na ramce szyby, pod plastikami, przy trzecim świetle stop, jak się nie mylę.




Pozostałe dwa przewody wchodzące do szyby to jak widzisz antena.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam turasa i na klapie wychodza dwa bolce z jednej i z drugiej strony ktore powinny sie stykac z szyba one byly zamalowane po przeczyszczeniu wydaje mi sie ze jest ok bo znalazlem tego wave trap i jest tam uziemienie wiec podlaczylem zarowke 10w do uziemienia i do plusa i swieci tak samo jak podlacze do kazdej nitki na szybie i tez swieci. Jak dotykam reka szybe to zbytnio nic nie czuje ale zobacze jak zamarzna mi szyby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A wiec tak każdy pasek sprawdzalem z jednej strony plus z drugiej minus. Miernik ustawialem na zwarcie i na kazdym pasku piszczalo wiec zaden nie jest przerwany.

To jest bzdura. Wszystkie są połączone równolegle więc możesz mieć tylko jeden sprawny a reszta poprzerywana i będziesz miał przejście na mierniku.

Zmierz prąd jaki pobiera cała szyba. Może być w miejscu bezpiecznika jeśli jest osobny na szybę - tego nie wiem oraz nie wiem gdzie się znajduje. Nie znam mocy dokładnie, ale powinno być około 100W więc prąd będzie min. 6-7A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po nitce do kłębka.

Musisz sprawdzić czy przewód minusowy nie jest gdzieś złamany.

Może gdzieś w peszlu na przejściu z klapy do budy.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.