Skocz do zawartości

elektryczny hak holwniczy


danila_1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam bmw f10 z 2011 r . Mam problem z elektrycznym hakiem holowniczym, a mianowicie po podłączeniu przyczepy nie działają żadne światła w przyczepie.

Hak jest oryginalny i wcześnie wszystko było ok. Bezpieczniki już sprawdziłem i wszystkie są dobre. Masa we wtyczce jest, nie jest podawany żaden plus na żadne światło. Czy ktoś orientuje się może, jaka może być przyczyna? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam


W gniazdku znajduje się taki mini przycisk , który jak jest podpięta przyczepa ....
:cool2: :cool2:


https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f10-535d-lim/components-connectors/components/components-with-s/s72-switch-trailer-socket/AoQCFBuU


zq6wknsp.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

A więc sprawdziłem ten stycznik, i wszystko funkcjonuje prawidłowo. Czy może ktoś orientuje się gdzie znajduje się moduł świateł, żebym mógł sprawdzić połączenie wszystkich przewodów z wtyczki do modułu, włącznie z tym stycznikiem? W bagażniku jego raczej nie ma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam


Czy może ktoś orientuje się gdzie znajduje się moduł świateł, żebym mógł sprawdzić połączenie wszystkich przewodów z wtyczki do modułu, włącznie z tym stycznikiem?


EN - Trailer lighting and fully automatic trailer tow hitch

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-530d-lim/wiring-functional-info/body/lighting/trailer/trailer-lighting/1VnXWkKdVx


DE - Anhängerbeleuchtung und vollautomatische Anhängerkupplung

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f10-530d-lim/wiring-functional-info/body/lighting/trailer/trailer-lighting/1VnXWkKdVx


- Anhängerbeleuchtung

Das Anhängermodul (AHM) steuert die Lampenstromkreise des Anhängers an:


- Oświetlenie przyczepy

Moduł przyczepy (AHM) steruje obwodami oświetleniowymi przyczepy:


A255*1B, A255*2B, A255*3B, A255*4B, A36

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f10-530d-lim/1VnY3ycUYt


A36, A36*1B, A123, A123*1B, A123*2B

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f10-530d-lim/BxIp9p6l

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sprawdzałem bezpieczniki, nawet u elektryka

dalej mi jedna strona nie świciła, dopiero u innego gościa dopatrzyliśmy się, są jeszcze bezpieczniki w bagażniku, tam jest kartka z opisem który od czego i dopiero znależliśmy właściwy

więc popatrz dobrze, na bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sprawdzałem bezpieczniki, nawet u elektryka

dalej mi jedna strona nie świciła, dopiero u innego gościa dopatrzyliśmy się, są jeszcze bezpieczniki w bagażniku, tam jest kartka z opisem który od czego i dopiero znależliśmy właściwy

więc popatrz dobrze, na bezpieczniki

Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie dokładnie. W bagażniku i za schowkiem. I ja nie mam żadnego światła,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam ponownie


.... zacznijmy od początku :


- czy po przyciśnięciu przycisku haka w bagażniku hak wysuwa się " normalnie " ? ( wychodzi płynnie i brak odgłosów itp )

- czy osiąga pozycje końcową ?

- czy pali się zielona dioda na przycisku haka ( przy pozycji końcowej - wysuniętej ) ? .... a możne dioda tylko mruga na zielono ?

- albo dioda mruga lub pali się na czerwono ?

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie


.... zacznijmy od początku :


- czy po przyciśnięciu przycisku haka w bagażniku hak wysuwa się " normalnie " ? ( wychodzi płynnie i brak odgłosów itp )

- czy osiąga pozycje końcową ?

- czy pali się zielona dioda na przycisku haka ( przy pozycji końcowej - wysuniętej ) ? .... a możne dioda tylko mruga na zielono ?

- albo dioda mruga lub pali się na czerwono ?

Witam

A więc tak, kiedyś miałem problem z wysuwaniem się haka, mrugała czerwona kontrolka i nie otwierał się. Kupiłem nowy oryginalny sterownik, i wszystko wróciło do normy.

nie sprawdzałem czy światła działają, wyszło to ostatnio przez przypadek. Teraz kontrolka świeci na zielono , i wszystko funkcjonuje prawidłowo, jedynie nie ma świateł we wtyczce.

1,5 roku temu miałem stłuczkę, kobieta nie wyhamowała i uderzyła w tylni zderzak. Nic praktycznie się nie stało, tylko trochę zderzak wgniotła i porysowała. Wymieniłem zderzak na nowy, i wszystko było pod zderzakiem ok. Więc tam raczej nie ma czego się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie można mówić o strzale, a o otarciu. Gościówa nie wyhamowała na światłach przy prędkości ok. 30 km/h. Tak jak pisałem wcześniej przy wymianie zderzaka sprawdziłem wszystko. totalnie nic tam się nie stało. A druga sprawa wszystkie kable by urwało? Trochę mało prawdopodobne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam


A więc tak, kiedyś miałem problem z wysuwaniem się haka, mrugała czerwona kontrolka i nie otwierał się. Kupiłem nowy oryginalny sterownik, i wszystko wróciło do normy.


- napisz numer starego sterownika oraz podaj nr. nowego sterownika .

- kopiłeś nowy oryginalny sterownik w ASO ? .... czy kopiłeś nowy - "używany" - podaj nr.

- po montażu zaprogramowałeś "nowy" sterownik w aucie programem do BMW ?

- została przeprowadzona adaptacja haka ?

- czy zmierzyłeś miernikiem sygnał sensora wtyczki haka ? jakie wartości pokazuje ?


Bardzo proszę odpisz szczegółowo na powyższe pytania , bo prawdopodobnie tu jest problem .

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam


A więc tak, kiedyś miałem problem z wysuwaniem się haka, mrugała czerwona kontrolka i nie otwierał się. Kupiłem nowy oryginalny sterownik, i wszystko wróciło do normy.


- napisz numer starego sterownika oraz podaj nr. nowego sterownika .

- kopiłeś nowy oryginalny sterownik w ASO ? .... czy kopiłeś nowy - "używany" - podaj nr.

- po montażu zaprogramowałeś "nowy" sterownik w aucie programem do BMW ?

- została przeprowadzona adaptacja haka ?

- czy zmierzyłeś miernikiem sygnał sensora wtyczki haka ? jakie wartości pokazuje ?


Bardzo proszę odpisz szczegółowo na powyższe pytania , bo prawdopodobnie tu jest problem .

Witam

Po kolei

-stary sterownik 7160 6 850 460, nowy sterownik 7160 6 859 980

- kupiłem nowy, nie w ASO, ale oryginalny, zapakowany w oryginalnym pudełku zaplombowany

-po montażu nie programowałem

-nie została przeprowadzona adaptacja

-na ostatnie pytanie nie potrafię odpowiedzieć, bo nie wiem o jaki sensor chodzi

Sprawdziłem tylko stycznik we wtyczce, i zamyka obwód, a więc jest sprawny.

Następna sprawa, że do tego sterownika co wymieniłem nie idzie żaden kabel z wtyczki świateł, a więc czy ten moduł ma coś wspólnego ze światłami ?

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam


1).

-stary sterownik 7160 6 850 460, nowy sterownik 7160 6 859 980

- kupiłem nowy, nie w ASO, ale oryginalny, zapakowany w oryginalnym pudełku zaplombowany



.... sam musisz sprawdzić w katalogu na podstawie VIN-u , czy " nowy sterownik 7160 6 859 980 " pasuje .

Katalog podaje tylko 71 60 6 856 980 - zamiennik 71 60 6 850 460

BMW Teilekatalog \ Steuergerät AHK 6856980 \

http://de.bmwfans.info/parts-catalog/71606856980


2).

-po montażu nie programowałem

-nie została przeprowadzona adaptacja



..... w instrukcji serwisowej BMW zaleca po wymianie sterownika haka na nowy inicjalizacje haka


poniżej zalecenia BMW :


EN - 71 60 100 Removing and installing/replacing control unit for trailer coupling release

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-520i-lim/repair-manuals/71-parts-accessories-for-engine-chassis/71-60-various-accessories/1VnXacJN1t


DE - 71 60 100 Steuergerät für Anhängerkupplungsentriegelung aus- und einbauen (ersetzen)

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f10-520i-lim/repair-manuals/71-parts-accessories-for-engine-chassis/71-60-various-accessories/1VnXacJN1t


Bei Ersatz:

Initialisierung im Testmodul bzw. manuelle Initialisierung über Taster im Gepäckraum (siehe Betriebsanleitung) durchführen. Der Ablauf der manuellen Initialisierung ist im Testmodul beschrieben.

W przypadku wymiany:

Przeprowadzić inicjalizację w module testowym lub inicjalizować ręcznie za pomocą przycisku w bagażniku (patrz instrukcja obsługi). Procedura ręcznego inicjowania jest opisana w module testowym.

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się jeszcze nad taką rzeczą, czy nie posiadam czasami drugi moduł do samych świateł? Gdzieś kiedyś wyczytałem że jest. Ten który wymieniłem nie ma połączenia z wtyczką świateł, więc trochę dziwne żeby miał coś wspólnego ze światłami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam


Zastanawiam się jeszcze nad taką rzeczą, czy nie posiadam czasami drugi moduł do samych świateł? Gdzieś kiedyś wyczytałem że jest.


Oczywiście, ze masz racje .

Posiadasz dwa sterowniki odpowiedzialne za oświetlenie przyczepy :

1- sterownik "elektrycznego (napędu) haka" - A 123 ;

2 - sterownik oświetlenia przyczepy - A36 ; Anhängermodul - otrzymuje sygnał od sterownika "elektrycznego haka" potwierdzający ze : hak jest w pozycji końcowej i ze jest prawidłowo zablokowany, oraz potrzebny jest sygnał od wtyczki haka ze jest coś podłączone. Bez tych sygnałów sterownik oświetlenia przyczepy nie podaje prądu do wtyczki przyczepy.


A36, A36*1B, A123, A123*1B, A123*2B

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/f10-535d-lim/BxIp9p6l

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj byłem wymienić olej.Przy okazji sprawdziłem jeszcze raz przewody od haka. Okazało się że wszystkie przewody od dołu pourywane. Od góry wszystkie ok, dlatego nie widziałem przy wymianie zderzaka. Także teraz wszystko już działa :D Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow i najlepszego w nowym roku.

Podepnę się pod temat haka. Dokładałem 2 lata temu oryginalny hak elektryczny. Kupiłem części - nowe wiązka i moduły oraz używany hak. Instalacje cała robiłem sobie sam wg instrukcji. Programowanie było robione w ASO. Wszystko do tej pory działa bez zarzutów jednak od jakiegoś roku wyskakuje mi błąd, którego usunąć się nie da. Żadnych równic w działanie haka nie ma i wszystko funkcjonuje. Specjalnie sprawdzałem ostatnio z przyczepka i bagażnikiem rowerowym. Co to może być i jak to usunąć?


http://s5.ifotos.pl/mini/F1C3EDD1-_qwneanw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.