Skocz do zawartości

BMW e46 330ci 12.2004 lift


Blade1984

Rekomendowane odpowiedzi

Na co dzień niebawem kupie audi a4 b8 kombi bo rodzina mi się powiększyła a 330ci zostanie na weekendy i na wypady bez rodziny

Gratulacje :wink:

Jeżeli Audi ma być z silnikiem EA888 (1.8-2.0 TFSI) to pamiętaj żeby szukać auta po 2011 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smokin miałem wcześniej passat CC 1,8 tsi BZB i byłem mega zadowolony. Znajomy odkupił i też chwali w tej chwili 268 tyś km zrobione. Silnik 1,8 tsi z euro 4 nie mają żadnych problemów oprócz rozrządu który trzeba wymienić po 100 tyś km dla spokoju (wadliwy napinacz) . Wystarczy polować na CABA, CABB i CABD i będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bary_kent wybrałem audi a4 b8 ponieważ muszę mieć duży bagażnik na dalekie trasy, lubię dobrze skrojony i wykonany środek, auto jest wygodne, ciche i nie przesadnie duże na zewnątrz a w środku wymiary są akurat. Mam 173cm wzrostu. Znam dobrze 1,8 tsi Euro 4 bez problemu z olejem niskim spalaniem i dobrą kulturą pracy. I to jest jedyne kombi którego widok mnie nie odrzuca...

E91 nie zmieniał bym na a4 b8 chyba że chcesz coś mniej sportowego a bardziej wygodnego to wtedy owszem. Jak kupowałem e90 7 lat temu to rozważałem, audi a4 b8, Lexusa IS i Alfe 159. Zależało mi na prowadzeniu i ogólnym wykonaniu auta i tak wygrało e90, gdyby komfort był najważniejszy i wykonanie, a reszta mniej ważna wybrał bym a4 b8. Jeszcze wahałem się nad poliftem a4 b8 2,0 tfsi quattro plus chip na 400nm ale szkoda mi było tyle kasy na auto wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie chcę zamienić e91 na b8. Zastanawiam się czy nie zamienić e46 na b8 lub czegoś innego z benzyną i turbo (szukam auta bez korozji, wq....ia mnie ona najbardziej). Następcy e91 szukam wśród 2 modeli, i są to suvy. Nie podobają mi się one, ale nie ja tym samochodem będę jeździł więc szukam dalej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dawno nie zaglądałem bo auto bezawaryjne i czasu brak, no dobra nie takie bezawaryjne wahacze stare umarły, a że są sworznie nie wymienne to wpadły 2 wahacze nowe MEYLE :duh: Dlaczego nie można samych sworzni wymienić to nie rozumiem...

Co do Auta to moja druga połowa wybrała Megane 3 grandtour w wersji bose :norty:

Ostatnio zauważyłem że 330ci po lifcie to już bardzo rzadki temat więc pośmigam jeszcze parę lat :D Gdyby nie to że trzeba opłacić oc od każdego auta bo to oczywiste że może jedna osoba jeździć paroma autami na raz to bym wrzucił pod koc i zostawił auto dla któregoś z moich synów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem bo auto bezawaryjne i czasu brak, no dobra nie takie bezawaryjne wahacze stare umarły, a że są sworznie nie wymienne to wpadły 2 wahacze nowe MEYLE :duh: Dlaczego nie można samych sworzni wymienić to nie rozumiem...

Co do Auta to moja druga połowa wybrała Megane 3 grandtour w wersji bose :norty:

Ostatnio zauważyłem że 330ci po lifcie to już bardzo rzadki temat więc pośmigam jeszcze parę lat :D Gdyby nie to że trzeba opłacić oc od każdego auta bo to oczywiste że może jedna osoba jeździć paroma autami na raz to bym wrzucił pod koc i zostawił auto dla któregoś z moich synów :lol:

 


Po wymianie wahaczy na MEYLE HD już będziesz mógł kiedyś wymienić same sworznie chociaż trochę kilometrów będzie trzeba zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopadła mnie kolejna przypadłość e46, przy mega ulewie zaczęła przeciekać uszczelka tylnej lampy, na razie przywróciłem do użytku stare uszczelki dzięki silikonowi w sprayu do uszczelek. Nowe idą z ASO 79zł sztuka plus transport. Dodatkowo pocił się czujnik temperatury płynu chłodniczego przez oring po mrozach. Nowy czujnik markowy po moich zniżkach w intercars 43zł, uszczelka plus transport z aso BMW 29zł. Zdecydowałem się na nowy :D

c9e7a614bfb74a80med.jpg ad5e242881d48e8cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widzę, ze cena uszczelek się nie zmieniła, bo sam parę ładnych lat temu wymieniałem te uszczelki...

Wklej jakieś obecne zdjęcia auta :)


Mam bardzo duży sentyment do E46, bo sam przygodę z BMW zaczynałem od E46 328CI.

Sam teraz jako weekendową zabawką rozglądam się za E30 (których też miałem 2 sztuki), a ładną E46 coupe w manualu i R6.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart 328 teraz mrozy to nie będę ryzykował mycia :D Pogoda się poprawi to zrobię fotki :D

Mam jedną z czasów ładnej pogody.

2bd39a6e505e2261med.jpg


Aktualizacja:

Zawsze w youngtimerze jest coś do roboty gdy jeździsz nim na co dzień, zdjęcie zagadka co to jest? :D

b8b12c85cecabfabmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Eleir brawo, dawno nie zaglądałem bo sporo w życiu zawodowym się zmieniło na plus :D

Auto niebawem trafi na portal ogłoszeniowy OLX. Tylko stoi i się kurzy :( . Szkoda mojej pracy i kasy w nie włożonej żeby stało dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Auto sprzedane i cieszy nowego właściciela. Tym razem patrząc na ceny BMW które mnie interesowały 100k+ zdecydowałem że pora na Alfe Romeo ;) . Cytując klasyka "każdy prawdziwy fan motoryzacji powinien w życiu mieć chociaż raz Alfe Romeo"


Po 2 miesiącach poszukiwań i lokalnych wizyt musiałem zrezygnować z 1,75 tbi :mad2: :cry: i kupiłem krajowy egzemplarz (2011 rok 143 tyś km przebiegu, 2,0 jtd 200km) z pełną historią i bezwypadkowy. Oczywiście nie za średnią ulepów z otomoto tylko trochę drożej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
bary_kent powiem tak: jako były długo letni posiadacz bardzo dobrze wyposażonej e90 to wnętrze w Alfie 159 mnie kupiło, spasowanie i prowadzenie na plus e90. Ale lepiej prowadzącej się przednio napędówki nie miałem okazji prowadzić (a sporo aut prowadziłem). Na razie odpukać jestem zadowolony. Stelvio bajka ale na suva dla mnie jeszcze za wcześnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.