Skocz do zawartości

E90 Mata zajętości fotela


maateusz10

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo po wymianie maty zajętości w fotelu pasażera, ponieważ po zakupie była uszkodzona i odrazu gdy ktoś usiadł wywalało błąd poduszek i niezapiętych pasów, teraz po wymianie tych błędów nie ma lecz gdy pasażer siedzi i ma niezapięte pasy nie sygnalizuje mi to tak jak w fotelu kierowcy gdy są pasy odpięte, stad pytanie czy w tym modelu jest sygnalizowane gdy pasażer ma odpięte pasy czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w mojej jedynce z 2009 jak siedzi pasażer i nie zapnie pasów, to po chwili jazdy wyświetla się komunikat o tym. Auta te są identyczne elektroniką i budową, więc powinno ci się coś wyświetlić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich materiałowych fotelach również miałem zepsutą matę. Został wstawiony emulator dzięki któremu nie było błędu poduszki. Ale jak jechałem sam to miałem ikonę na desce o niezapiętych pasach i gong więc musiałem zapinać pas na piątym fotelu pasażera. Za pomocą NCSExpert przekodowałem moduł chyba kombi od zegarów i wyłączyłem ten gong.

Teraz mam już inne fotele, mata działa ale jak ktoś siedzi i pasów nie zapnie to gong się nie odzywa. Powinienem odwrócić to co zmieniłem w tym module.

:)


Czyli krótko podsumowując. Kodowanie załatwi sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jego drobna żona waży 35 kg ;)

Napiszcie jakie macie fotele? Maty się zużywają i widać że temat jest często poruszany. Materiał tekstylny jest bardziej elastyczny i wydaje mi się że mata wtedy szybciej się psuje a skóra jest sztywniejsza czyli mata wytrzyma więcej.

Wnioskuję tak po tym że moje zwykłe fotele były w idealnym stanie a mata nawaliła. Sportowe skóry miały więcej nalatane a mata działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej. Trzeba sprawdzić czy ktoś tego pikania nie wyłączył komputerowo. Bo powinno sygnalizować niezapięte pasy.


Sprawdź to i wtedy dopiero zastanawiaj się dalej czy ktoś gdzieś jeszcze jakiegoś emulatora nie zamontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam pełne sportowe skóry z pompowanymi bokami, wysuwanym tym czymś pod nogi:) nalatane mam 250 tysi prawie. Jak na ten przebieg fotele sa jak nowe. Materiały w drugim BMW wyglądają dużo gorzej i mata dawno w nich nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja drobna żona 50 kg jak siądzie i nie zapnie pasów to wywala komunikat, żeby zapięła.

Moja waży poniżej 50kg :roll: i nie wywala, można inaczej ocenić czy mata dziala jak należy?


Edit: Dzis po próbach z funflem kontrolka pasow mruga w trakcie jazdy, czyli mata uwalona. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.