Skocz do zawartości

Lambdasonda-powyzej 3 tyś obrotów


panzurek124

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Wyświetlił mi się błąd 447B Lambdasonde.

Sprawdziłem przewód wizualnie od sondy czy nie ma jakiś przetarć itd. wszystko ok.

Chciałbym zmierzyć grzałkę multimetrem, ale jak wszędzie w pomocnych filmikach są 2 przewody białe odpowiedzialne za grzałkę u mnie są kolory : czerwony,biały,czarny,szary,żółty.

Które kolory to grzałka? Czerwony i biały ?


Proszę o pomoc.

Edytowane przez panzurek124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ktory to kabel ale raczej wiem ze sonda jest do wymiany. Mam ten sam problem wlasnie i juz kupilem nowa sztuke. Wg tego co wyczytalem to jest czeste jak np jest zwiekszone kopcenie/zapchany dpf. U mnie go nie ma i tutaj mysle ze przy programie 300KM sonda w jakis sposob ulega zbyt duzemu zapchaniu sadza. Kupilem dlugi klucz zeby nie uszkodzic kabla i sprobuje po wymianie odratowac stara sonde w myjce ultradzwiekowej. I tak na zmiane.

Przy okazji - zauwazylem ze jak pojawia sie ten blad to samochod jakby tracil sporo mocy, w kazdym razie bardzo slabo ciagnie z dolnych obrotow.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

U siebie nie zauważyłem spadku mocy, ale sprawdziłem i przy spokojnej jezdzie do 3 tys. obrotów sterownik nie łapie błędu.

Dopiero przy ostrzejszej jeździe powyzej 3 tys. obrotów mam błąd.

Może być tak ze wyskakuje błąd lambdy a problem tkwi w czymś innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie, generalnie polowa sondy byla kompletnie oblepiona sadzą. I wg mnie mozna sprobowac wykrecic sonde obczyscic ja i wkrecic spowrotem, mysle ze na jakis czas starczy. Ja wymienilem i nie mam zadnego bledu, a wlasnie ten sie pojawial przy bardziej dynamicznej jezdzie.
to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wyczyscilem stara sonde w myjce ultradzwiekowej i wyglada jak nowka sztuka. Roztwor musialem 2 razy zmieniac bo sie z otworow wylewalo jak z kopalni. Natomiast czy cos to pomoglo - zobaczymy za jakis czas jak mi nowa sie zepsuje:)
to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Macie jakieś namiary na dobrą cenę. Ja potrzebuje

13627804369 ORYGINAŁ BMW czyli

0 281 004 079 Sonda lambda BOSCH

Na czescidobmw cena 450zl plus paczka. Ile was ta zabawa kosztowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Boję się używek, w moim przypadku często kończy się to zakupem kilku sztuk które nie działają i handlarze nagle przestają ode mnie odbierać telefon. Okazuje się że taniej by było jakbym kupił nówkę. Wiadomo jak to jest z uczciwością sprzedających. Wszystkie są z nowego auta. Szukam lokalnie, ale jestem z dziury:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Kupiłem sonde od TOYOTY VERSO T27 1.6. Silnik N47 jest tam montowany od 2015, więc mam nadzieje, że sonda jest mniej zajeźdźona niż kapcie z allegro do BMW. Nic świeższego niż 2013 nie znalazłem. Numer ten sam, więc powinno być git. Koszt 50zł plus wysyłka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sonda dotarła w zadziwiająco ładnym stanie. Po datach z wtyczki wygląda że jest z 2016 roku. Klucz mam do lambd, więc powinno jakoś pójść. Pytanie tylko jak wygląda sprawa tajemniczej substancji zwanej w tis NEVER-SEEZ. Sonda lamdda ma być posmarowana nią przed wkręceniem, pewnie po to żeby možna było ją ponownie kiedyś wykręcić.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118d-sha_200904/repair-manuals/11-engine/11-78-co-adjustment-oxygen-sensor/Hm2l0PQ


Smarowaliście czymś gwint lambdy przed wkręceniem? Jakieś konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.