Skocz do zawartości

F30 335i xdrive dołożenie pakietu M performance


rich79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad dołożeniem do swojego auta m power performance kit, zapytałem w bmw, sądziłem ze jest to kompleksowe przerobienie auta wraz z coolerem, wydechem, itp. okazało się ze to tylko box, tłumik szumów dolotu i kilka plastików z literka M :duh:

I teraz zastanawiam się czy to ma sens, wiem ze można dopłacić, to bmw założy tłumik końcowy m performance a coolera i tak nie przewiduje zmieniać :shock: .

Czy moglibyście się podzielić swoimi doświadczeniami/spostrzeżeniami przy doposażaniu tej wersji w kit?

czy warto dopłacić za tłumik końcowy czy lepiej wymienić całościowo na dedykowany, np. akrapovica? i

czy jest sens zmieniać cooler czy tak jak twierdzi bmw ze stockowy jest super-wydajny i nie ma sensu zakladac innego?

prawdę mówiąc jak pytałem bmw to myślałem ze to będzie kwestia dogadania terminu i ceny a teraz sam nie wiem czy jest sens :mrgreen:

z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób program u tunera i ewentualnie wydech mperformance. Ewentualnie intercooler wagner. Chyba ze trzyma Cię gwarancja.

 

Dziek za odpowiedz, nie-trzyma mnie gwarancja :8) a czy orientujesz się jaka jest różnica miedzy oemowym coolerem a wagnera? zastanowiło mnie to ze w bmw powiedzieli mi ze oemowy jest na tyle wydajny ze nie ma potrzeby wymieniać, dlatego zastanawiam się czy jest sens czy nie :D podobnie z wydechem, nie powiedzieli mi jaki będzie efekt poza dźwiękowym :| a tez nie chciałbym ładować kilku k po to tylko żeby był lepszy dźwięk :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Końcowy wydech nic nie zmienia poza dźwiękiem, przynajmniej u mnie w 28i. Dopiero wymiana downpipe robi robotę jeśli chodzi o moc.

Intercooler seryjny z tego co wiem jest dosyć wydajny i wiele osób robi program bez wymiany. Gdy nie trzyma Cię gwarancja płacenie kokosów za zestaw w ASO jest zupełnie bezcelowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowy wydech nic nie zmienia poza dźwiękiem, przynajmniej u mnie w 28i. Dopiero wymiana downpipe robi robotę jeśli chodzi o moc.

Intercooler seryjny z tego co wiem jest dosyć wydajny i wiele osób robi program bez wymiany. Gdy nie trzyma Cię gwarancja płacenie kokosów za zestaw w ASO jest zupełnie bezcelowe :)

Tez mi się tak wydaje ze 8k za kilka plastików i box to trochę przesada, wole władować te pieniądze w kompletny wydech akrapovica, co do programowania coolera, hmm nie słyszałem, muszę rozejrzeć się na lokalnym rynku jak to wygląda :mrgreen: wiem ze pod Warszawa jest jakaś firma co sie zajmuje takim doposażaniem ale poszukam jeszcze coś bliżej :) thx za odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO mówią, że cooler jest super wydajny... a to ciekawe, bo u mnie po zmianie DP i IC wskoczyło jedyne 40 koni ;-)


IC Wagnera jest plug and play - duża zaleta przy montażu.

Wydech M Performance warty grzechu.


Przy zmianie softu od razu wymień chargepipe, bo fabryczny pęknie, a dostęp jest do niego trudny.

kupię 540i E39 po lifcie, sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem PPK do mojej 335i

Na papierze marne przyrosty- 50Nm i 34PS

wrażenia z jazdy jednak bardzo wyraźnie lepsze/

Został zmieniony dolot powietrza na większy, inny program, mapa gazu, nawet inaczej mruczy....

Lepiej zbiera się od dołu, elastyczność także lepsza, w Comforcie jedzie jak przedtem w Sport.

Dane auta zostały zaktualizowane w BMW i dowodzie rejestracyjnym.

Gwarancja zachowana.

Ja polecam PPK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.