Skocz do zawartości

BMW E90 2005 r , WBAVA71070VC15226 - Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ! Jestem nowym użytkownikiem tego forum a więc siemka wszystkim :)


Na starcie chciałem zaznaczyć , że nigdy ani nie jeździłem BMW ani nie miałem styczności z tymi autami , także jestem typowym " lajkiem " w temacie marki BMW . Ogólnie chcę kupić auto tak za 20 tys i przede wszystkim interesuje mnie stan techniczny , wizualny a wyposażenie może być słabe. Zależy mi by auto miało klimatyzację i el. szyby a reszty być nie musi. Ogólnie mam kilka marek aut na uwadze ale tutaj chcę właśnie zapytać o BMW E90 . Interesuje mnie zakup auta tylko z silnikiem benzynowym. Auto potrzebne mi jest sporadycznie w sensie najbardziej w okresie wakacyjnym a tak to jakieś zakupy , wypad za miasto z znajomymi , także w grę wchodzi tylko benzyna i najlepiej by był to prosty silnik bez turbiny .


Przykładowe ogłoszenie z Gdańska : Tak w ogóle czy w budżecie 20 tys da się kupić ten model w dobrym stanie ? Oczywiście bez dobrego wyposażenia.



https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-320-sedan-zadbany-pelna-historia-auta-bezwypadkowy-ID6B8P2q.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W takim budżecie tylko słabe wyposażenie. Tutaj z dziwnych rzeczy klamki zewnętrzne w ciemnym kolorze, brak zaślepki OBD. Dość słaby silnik, który dodatkowo przy wydłużonych przeglądach olejowych lubi się zepsuć.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaniżył moc silnika, jak odpowiada Ci taka konfiguracja to sprawdzaj.


VIN WBAVA71070VC15226

Type Code VA71

E Series E90 ()

Series 3

Type LIM

Model 320I OL (EUR)

Steering LL

Doors 4

Engine N46

Displacement 2.00

Power 110

Drive HECK

Transmission MECH

Colour ARKTIS METALLIC (A34)

Upholstery STOFF FLUID/ANTHRAZIT (ALAT)

Prod Date 2005-10-13

Vehicle options

L801A National version Germany

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S320A Deleted, model lettering

S403A Glass roof, electrical

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S441A Smoker package

S465A Through-loading system

S494A Seat heating driver/passenger

S4AGA Interior trim finishers Titanium matt

S507A Park Distance Control (PDC), rear

S520A Fog lights

S548A Kilometer-calibrated speedometer

S818A Battery master switch

S851A Language version German

S863A Retailer Directory Europe

S879A On-board vehicle literature German

S8SPA Control unit COP

S934A Dummy-SALAPA

S9AAA Outer skin protection

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Jednak warto zapytać fachowców . Czyli raczej marne szanse za 20 tys kupić przyzwoite BMW E90 ? mowa o tych pierwszych rocznikach np. 2006 rok i słabe wyposażenie ( klima , el. szyby ) . Podoba mi się to auto ale jeśli wprost powiecie mi , że ciężko to po prostu sobie podaruje bo jest to jedna z opcji a skarbonki typowej kupić nie chce. Dotychczas udawało mi się w miarę trafić w używanymi autami i nie wpakowałem kupy kasy. Owszem zawsze się coś popsuje i wyjdzie do zrobienia to normalne przy używanych autach . To w takim razie nawet jeśli trafi się coś " godnego " oglądania to jaki silnik szukać ? W grę wchodzi tylko benzyna tak jak pisałem wyżej. Ale tak jak pisałem jeśli ktoś z Was doświadczonych napiszę , że nie da się w tym budżecie to odpuszczę bo chcę auto za 20 tys i " koniec " . Z własnego doświadczenia wiem , że jak odłożę 5 tys i będę mieć 25 tys to zaraz będe szukać za 30 tys. Dlatego budżet jasno określony .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A, jeżeli to jest N46 to w sumie spoko, ten silnik ma chyba najmniej problemów z 2.0i w e90.


Próbować możesz, to ogłoszenie jest nawet sensowne wg Twoich założeń ale nie licz na cuda. Trzeba pojeździć i pooglądać parę sztuk, wtedy sam będziesz lepiej wiedział na co patrzeć.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo slabe wyposazenie, jak bedziesz jechacl sprawdzic to wrzuc 1 i zaraz pozniej wsteczny jak bedzie metaliczny dzwiek to bedzie zwiastowalo problemy z dyfrem, dodatkowo przygazuj go na zimnym silniku i na rozgrzanym, porownaj co leci z rury wydechowej. Jesli na rozgrzanym bedzie dymek (bialy lub niebieski) to bedzie zwiastowalo koniecznosc ingerencji w silnik a wiec spore koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1990 kupowanie BMW z najsłabszym silnikiem jest bez sensu, bo tracisz najważniejsze walory auta, właściwości jezdne, napęd na tył itd. Dodatkowo będziesz miał wielki problem z późniejszą sprzedażą. Nie kupowałbym osobiście e90 z tak małym budżetem. Dobre e46 z końca produkcji tyle kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponta specjalnie dla ciebie są teraz silniki 1,5 3 cylindry w BMW... Ostatnio miałem okazje jeździć kumpla f30 318i 2018 rok to był szok i dramat...

Ja mówię o silniku z tematu najsłabszym 120 koni... 2,0d bądź 2,0i mają ponad 180 koni teraz. Napisałem wyraźnie najsłabsze a nie słabe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f30 318i 2018 rok to był szok i dramat...

 

kilka razy dziennie jezdze dilerskim 318 i nie czuje szoku ani nie widze dramatu

moze troche dziwny dzwiek ale mozna sie przyzwyczaic

w realu te auta maja 140km i 225nm i daja rade

aczkolwiek wiem, ze na tym forum silnik ponizej 300km to siara i wiocha :mrgreen:


tapatalked

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ponta specjalnie dla ciebie są teraz silniki 1,5 3 cylindry w BMW... Ostatnio miałem okazje jeździć kumpla f30 318i 2018 rok to był szok i dramat...

Ja mówię o silniku z tematu najsłabszym 120 koni... 2,0d bądź 2,0i mają ponad 180 koni teraz. Napisałem wyraźnie najsłabsze a nie słabe...

Aaa ok, jak mogłeś jeździć czymś co ma 200 koni? Ja mówię minimum 450, jak można kupować coś słabszego? Zakazać sprzedaży. Ale widzę, że ciebie obchodzi tylko navi prof i sportsitze tak jak masz w opisie... ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponta dalsza dyskusja nie ma sensu z tobą, bo nie czytasz ze zrozumieniem... Po raz piaty ci napiszę że BMW e90 z najsłabszym możliwym dieslem czy benzyną jest bez sensu dla mnie. Deal with it :mrgreen: - z mojej strony koniec tej dyskusji


Czujnik tu nie chodzi głównie o moc czy moment tylko o kulturę pracy, silnik się trzęsie jak galareta w porównaniu z 4 cylindrami że o 6 nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ponta dalsza dyskusja nie ma sensu z tobą, bo nie czytasz ze zrozumieniem... Po raz piaty ci napiszę że BMW e90 z najsłabszym możliwym dieslem czy benzyną jest bez sensu dla mnie. Deal with it :mrgreen: - z mojej strony koniec tej dyskusji


Czujnik tu nie chodzi głównie o moc czy moment tylko o kulturę pracy, silnik się trzęsie jak galareta w porównaniu z 4 cylindrami że o 6 nie wspomnę.

Na początku piszesz:

BMW z najsłabszym silnikiem jest bez sensu

Jest bez sensu dla Ciebie, to nie opowiadaj chłopakowi głupot. DLA CIEBIE, nie nakazuj innym swoich kryteriów.

Dodatkowo będziesz miał wielki problem z późniejszą sprzedażą

To jest kompletna bzdura, bo nie każdy jest tobą podczas zakupu. Sądzę, że ogromny procent wśród społeczeństwa zadowoli ten motor. Czy to emeryt czy kobieta.

I nie wiem czego nie zrozumiałem z twoich wypowiedzi, że kończysz dyskusję myśląc, że wygrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.