Skocz do zawartości

E46 320d M47N Nowe koło dwumasowe i dziwny dźwięk


fylype46

Rekomendowane odpowiedzi

Hej cześć, wymieniłem ostatnio zestaw koło dwumasowe, sprzęgło itd. Opisałem to dokładnie we wcześniejszym wątku E46 320d M47N Touring koło dwumasowe. Po wymianie jeździ się o wiele lepiej jednak mam pewnie problem. Przy wciskaniu sprzęgła słychać taki dziwny dźwięk, jakby sprężynowy. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Może jakiś problem przy montażu? Albo z częścią?

Nagrałem film gdy słychać ten dźwięk przy wciskania pedału sprzęgła.

BMW e46 320d Nowe koło dwumasowe i sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy jedz do spacja co Ci to robił i niech zrobi jak należy bez zagladniecia od spodu auta i wysłuchanie się dokładnie skąd się to wydobywa będzie ciężko coś powiedzieć jak to sprzeglo no to będzie trzeba tam zajrzeć bo tak nie powinno być.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o docisk ze zestawu sprzęgła. On został źle założony i powstały te wyżłobienia. Jak patrzyłem na ten docisk to wygląda jakby coś z wewnętrznymi sprężynami się stało. Może zakładał na tzw. oko a podobno musi być jakiś klucz specjalny, żeby być pewnym na 100%, że jest ok. Musiałem kupić na szybko nowy zestaw sprzęgła a ten co kupiłem miesiąc wcześniej mam w bagażniku na później albo na handel...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo czegoś nie rozumiem...

Kopiłeś zestaw sprzęgła, dałeś komuś żeby je wymienił. Naprawa została źle przeprowadzona i musiałeś kupić ponownie kompletne sprzęgło.... :duh:

Powiedz mi w jakiej cukierni wymieniali Ci to sprzęgło? Bo chyba nie oddałeś samochodu do warsztatu... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zostawiłem auto na zdiagnozowanie tego pukania tam gdzie było zakładane ale auto postało tydzień ale nic nie zostało zrobione a powiedzieli mi, że tak ma być i się ułoży... Nie mam czasu na takie jeżdżenie w tygodniu i zwalnianie się wcześniej z pracy i przepychanie się to pojechałem do mechanika we Wrześni do której i tak jeżdżę co 2 tygodnie. Tamten ściągnął skrzynie i powiedział i pokazał mi co się stało. Nie chciałem montować z powrotem tego docisku z którym był problem to kupiłem nowy zestaw. Pozytywna rzecz która z tego wyszła to, że w końcu znalazłem mechanika z którego jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj namiar dogoscia ktory to spieprzyl. Niech ludzie wiedza gdzie nie jezdzic.

Z jednej strony Cie rozumiem ze nie chciales zeby spieprzyli cos jeszcze w tym pseudo warsztacie wiec dales gdzie indziej, ale z drugiej strony niewyobrazam sobie wywalic tyle kasy na zestaw ktory jakis nieuk zniszczyl i uszlo mu to płazem. Na domiar złego drugi raz innej osobiezlozy to w ten sam sposob bo skoro nie przyjechales znaczy e zalozyl za*j*eb*iscie.

Eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, myślę, że pojadę tam w najbliższym czasie i wyjaśnię tę sytuację. I nie jest tak, że tam robią wszystko źle. Po prostu jak jest więcej mechaników i jednego ktoś nie przypilnuje to czasem są takie akcje i się jeździ poprawiać a opinie później trudno nadrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.