Skocz do zawartości

bmw 630 znikający płyn chłodniczy,czuć z nawiewu glikol


piter69

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,problem tak jak w temacie znika mi płyn z układu chłodniczego w ilości ok 1,3l na 650 km,no i z nawiewów trochę wali glikolem.Mechanior sprawdzał i żadnych wycieków nie odkrył,pod autem na parkingu sucho ,w nogach pasażera też.Wiem że wszystko wskazuje na dupnientą nagrzewnicę ,ale może ktoś ma inne pomysły.No i prośba o ewentualne info jak to rozebrać ab wymienić nagrzewnicę dzięki i pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z płynem chłodniczym w 645ci

Pod autem sucho a uciekał..Dopiero na włączonym silniku można było zobaczyć jak jest nieszczelność a winna się okazała pompa wody.

Dodatkowo gdzieś płyn spadał na gorący katalizator no i z nawiewu coś tam było czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam ,problem tak jak w temacie znika mi płyn z układu chłodniczego w ilości ok 1,3l na 650 km,no i z nawiewów trochę wali glikolem.Mechanior sprawdzał i żadnych wycieków nie odkrył,pod autem na parkingu sucho ,w nogach pasażera też.Wiem że wszystko wskazuje na dupnientą nagrzewnicę ,ale może ktoś ma inne pomysły.No i prośba o ewentualne info jak to rozebrać ab wymienić nagrzewnicę dzięki i pozdro

 

Są wycieki, których średni mechanik nie znajdzie swoim przenikliwym okiem. Ja bym ze spokojem na razie podchodził do wymontowania nagrzewnicy. Najpierw trzeba znaleźć wyciek na 100 % a nie na 99, 90 czy 78. W tym celu dobry mechanik zakłada specjalny korek z manometrem i zaworem jak do pompowania koła na zbiornik wyrównawczy pompuje pompką nieco ciśnienia do układu i obserwuje najpierw manometr a potem szuka wycieku na różne sposoby aż go znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tłustą szybe przednią , nie tak dosłownie ale czy jest jakis nalot ,przetrzyj szybe czystą szmatka najlepiej biała i zobacz Co na niej pozostało....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Standard w 630 to przeciekajaca chłodnica na dole, od strony chłodniczki oleju wspomagania. Ucieka stamtad i to szybko a wcale nie widac nic pod autem. U mnie zaczelo uciekac ~ 170tys. Wloz reke i pomacaj plastikowy stelaz w ktory wsuwasz chlodnice czy nie jest mokry od dołu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.