Skocz do zawartości

Pomiar kompresji silnika m57


Majkel120322

Rekomendowane odpowiedzi

A skad tam niby olej silnikowy ?

Wystarczy zobaczyć zdjecia i opis.

W skrócie. Simering na wałku twardnieje i już nie uszczelnia tak jak powinien a do tego w środku wałek jest żłobiony na łożysku przez co po troszeczku dostaje się olej do wnętrza pompy. Pompa pracuje na rozrządzie,więc pewnie olej z silnika? :roll:

I tak powoli niszczą się wtryskiwacze.


W mojej było go sporo w środku. Mało osób o tym wie. Rozmawialem z kilkoma warsztatami co zajmują się pompami i potwierdzili tą przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że ciśnienie oleju bryzgającego po lańcuchu rozrządu jest wieksze od ciśnienia w srodku pompy ? ;p No bo jak by tam mial inaczej wcisnąć się olej ? ;)



Pompy lecą bo paliwa są lichej jakości. Nic więcej... nic mniej.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do tego musiały by spore ilości oleju znikać by tak zabrudzi© filtr.

Ja wiem , ze to wina paliwa bo widzę to od lat w swoich autach. Bus którym jeżdżę roboczo robi sporo kilometrów. Oleju mu nic nie ubywa a filtr paliwa czarny jak smoła.


Zawsze leję premium . Testowałem różnych sprzedawców i w zasadzie bez różnic. Obecnie testuję orlena.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że ciśnienie oleju bryzgającego po lańcuchu rozrządu jest wieksze od ciśnienia w srodku pompy ? ;p No bo jak by tam mial inaczej wcisnąć się olej ? ;)



Pompy lecą bo paliwa są lichej jakości. Nic więcej... nic mniej.

Podobno olej przechodzi po walku przez simering. Nie wiem jak inaczej to wytlumaczyc,ale u mnie byl w srodku olej silnikowy,wiec jak inaczrj ma sie dostac? Wystarczy,że pompa podaje bezpośrednio na wtryski nawet troszkę oleju to przez te kilkaset kilometrow olej narobi szkody? Tym bardziej,że robiłem wtryski raz i po 1000tys km znowu auto zaczęło pracować nieprawidłowo. Po naprawie pompy mam spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.