Skocz do zawartości

I znow chodzi o zegary :(


doktorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przestudiowalem cale forum i wszyscy pisali ze akumulatorki wymienic trzeba oturz wymienilem dzis na 3,6V wlutowalem w plytke a zegary nadal niedzialaja .

Posiadam BMW E30 silnik M40 1990rok

pytania

1 czy napiecia z akumulatorklow powinny sie sumowac gdzies na plytce

2 jakie powinny byc napiecia na bolcach wyjciowych (chodzi o styki )

3 nadal niedziala obrotomierz ekonomizer temp. wody i paliwo i inspekcii brak

4 co dalej robic i gdzie szukac przyczyny

dodam ze stare aku byly padniete bo mialy po 0V i ciekawi mnie jak to rozghrysc elektryk z tm tez wlaczyl i niedal rady :cry2: :cry2: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po pierwsze ,do zegarow wchodza aku 3 V kazdy !

Po drugie ,Sprawdz ,czy kostka kodowa jest od tego licznika,ale gdyby nawet nie byla to i tak by wskazywal ,ale z przeklamaniem.

Po trzecie ,przestan sie tym bawic i kup drugie uzywane .

I jeszcze mozesz podmienic plytke w calosci.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wine za takie zachowanie, a raczej nie działanie mogą ponosić zimne lutu. U mnie też nie działał obrotomierz, wymieniłem akumulatorki, cudowałem a obrotomierz jak leżał tak leżał. Ktoś na forum podpowiedział, żeby przelutować nóżki w kostce, która mieści się z tyłu zegarów. Po przelutowaniu tych nóżek jak ręką odjął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wlasnie chodzi o to ze ma juz 3 pary zegarow jedne te ktore byly jak ja kupilem drugie na wymaine dostalem a tzrecie pozyczylem od kumpla z jakiejs rozebranej 2 litrowki w tych od dwulitrowki aku sa dobre zworke ustawialem na on i nadal lezy obrotomierz i woda i paliwo i ekonmizer niema roznicy ktore wkladam kostki mam sprzodu i tez je podmienialem na rozne sposoby i nic :cry2: :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj namiarów na dobrego fachowca od elektroniki, podrzuć mu te zegary co masz i może uda mu się złożyć z nich coś co będzie działać :wink:

Z zegarami w E-30 często zdarzały się problemy, jeżeli ktoś miał trochę szczęścia i udało się zlokalizować przyczynę to zegary cykały, ale często rzeczywistość bywa okrutna :mad2:

Poszukaj jeszcze na forum było wiele wątków na ten temat.

Powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddalem sie i wlasnie zakupilem na alllegro z rocznika 1991 od silnika 1,8 a ja mam 1,6 powinny pasowac ponoc dzialajace bo auto przjechalo na kolach z niemiec i poszlo na rozbiorke jak wsadze dobre ktored zialaly w innym aucie to bedzie wiadomo ze powiiny zadzialac, a jak nie to gdzies cos inndziej jest skopane okaze sie dam znac jak walka sie zakonczy :twisted2: , dzieki za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie pod temat. Czy jest kotś z Poznania lub Wielkopolski kto wymieniał już akumulatorki lub zna jakiegoś elektronika który to robił ?? Powiem szczerze, mogę sobie w aucie wsystko zrobić ale elektryki i elektroniki nie dotykam.

U mnie świeci sie inspekcja i nie działa predkosciomierz. Ostatnio rozebrałem liczniki, spojzałem na akumulatorki i... złozylem spowrotem - działało 3 dni. Ktos pomoze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam, ja jestem z z konina(wielkopolska :p) dzisiaj wylutowalem ,tzn moj kumpel ktory zna sie na lutowaniu ,te akumulatorki ,kupilem nowe NiCd 1,2V kumpel wlutowal mi te nowe,załozylem zegary i wszycho smiga!! a nie chodzil mi obrotomierz i swiecila mi sie non stop inspekcja,jedni pisali ze akumulatorki nie sa od obrotomierza...a jednak.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.