Skocz do zawartości

Luz na półosiach przy tylnym dyfrze E91 320i


misiek002

Rekomendowane odpowiedzi

Objaw - podczas ruszania telepie autem drgania najbardziej odczuwalne sa od skrzyni biegów do tylnego mostu.


Odnośnie dwumasy w moich wcześniejszych autach a były to diesle objaw padajacej dwumasy był typowy jednak tutaj jest benzyna i nic się nie tłucze podczas odpalania/gaszenia auta a poza ruszaniem w samochodzie nie występują żadne dziwne wibracje...


Znalazłem kilka wątków poruszających podobny problem jednak u mnie sprzęgło wydaje się dobre. Zastanawia mnie ten luz na półosiach widoczny na nagraniu.


Poniżej wrzucam dzisiejsze nagranie.




Byłem u kilku mechaników jednak nie postawili trafnej diagnozy... Obstawiali że może to dwumasy, może sprzeglo, a może dyferencjał...


Będę wdzięczny za pomoc. Czy domowymi sposobami można sprawdzić co jest tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie tak się sprawdza luz na półosi :D Jedyny luz/stukanie jaki Cię tam interesuje to ew. w trakcie kręcenia bo sprawdzasz dyfer.


W tych silnikach padają sprzęgła i zębatki atakujące w dyfrze.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te telepanie autem masz cały czas przy ruszaniu ?

Ja mam podobny objaw z tym że u mnie występuje przy pierwszych dwóch trzech ruszeniach po nocnym postoju, puszczam sprzegło daje gaz i mam wrażenie ze w momencie w którym skrzynia łaczy się z silnikiem powstaja wibracje dość mocne bo odczuwm to troche jak by skrzynia albo cos pod autem chciało wypasc :D

Ale z 2 razy rusze po nocy i ustaje jezdze cały dzien i nic sie nie dzieje, i tez nie zdiagnozowałem co to,,,,

Jezdziłem po mechanikach sprawdzałem poduszki itp w sumie każdy mechanik mi mówił ze jeżeli by to było sprzegło albo dwumas to nie miał bym tego tylko kilka razy z rana tylko cały czas. juz sam nie wiem i powoli odpuszczam temat może tak ma być,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.