Skocz do zawartości

F25 2.0i problem z nadmiernym spalaniem


camuskk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Mam F25 z 2013 (przed liftem) roku w benzynie 2.0i, przebieg ok. 100kkm. Auto jest eksploatowane przez moją żonę, głównie w mieście na krótkich odcinkach głównie od 2 do 10km sporadycznie więcej. Samochód regularnie ma średnie spalanie 19,5 - 20,5l/100km. Zdaje sobie sprawę, że to warunki dość trudne do uzyskania małego spalania, ale myślę, że to i tak sporo za dużo. Żona nie jeździ dynamicznie, a raczej delikatnie. Rzadkie wyjazdy na trasę pokazują spalanie na poziomie 11 - 12 przy prędkościach autostradowych (120 - 140) bez szaleństw. Niby wszystko wygląda ok., pracuje równo, pali bez problemu, moc w normie. Dwie rzeczy które wydają mi się podejrzane to moim zdaniem temperatura oleju bardzo wolno rośnie oraz jest trochę czarnego nagaru na końcówce wydechu.

Będę wdzięczny za pomoc w zdiagnozowaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla krótkich dystansów <10 km, szczególnie przy nierozgrzanym silniku, nie spodziewałbym się dużo mniejszego spalania... zapewne te dystanse nie są pokonywane płynnie tylko z przerwami (światła), gdzie start/stop dokłada (przy krótkich postojach) swoje...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 35i wychodzi tak samo,niestety, też jazda po mieście i nie ma zmiłuj się od 18 do ponad 20stu.wczoraj wróciłem z Chorwacji(1470 km przez Słowenię,Austrię i całe Niemcy bo mieszkam w Szczecinie) i na trasie jadąc czasem przepisowo(tam gdzie ograniczenia) innym razem bardzo dynamicznie wyszło średnie 10,4. W korkach nie stałem bo głównie jechałem nocą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, jednakże wciąż myślę, że spalanie na poziomie 20l/100 w niezbyt dużym samochodzie z 2 litrowym silnikiem to jednak przesada. Spodziewałbym się spalania max 15-16 litrów (tyle w mieście pali mi sporo cięższe Sorento 3.5 benzyna w automacie w mieście). Poza tym mam ten samochód od jakiegoś roku, ale znam dobrze jego historię i średnie spalanie w długim okresie (ponad rok przed kupnem) było na poziomie 12,5l/100, a samochód również większość jeździł w mieście. Może na trochę dłuższych odcinkach ale wciąż w mieście.

Myślę, że coś jest nie tak regulacją temperatury płynów w silniku albo sterowaniem ssaniem. Niestety nie wiem jak to jest realizowane w tym silniku.

Ma może ktoś doświadczenia z tego zakresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest spalanie z komputera czy wyliczone z tankowań? Ja jeździłem X3 20d i średnie wychodziło mi ok. 10l przy ciężkiej nodze, na kilka dni miałem zastępcze 20i i spalanie było 16-18l, przy takiej samej jeździe (z komputera).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Taka mała ciekawostka. Dużo wakacyjnie podróżuję po Europie, ale w końcu postanowiłem sprawdzić spalanie mojego X3 w Polsce. Jadąc akurat jeszcze na krótki wypad do Ustki, wiadomo pogoda :) , A1 tempomat i 120 km/h, tryb eco pro ,dalej pomału wioskami na Słupsk, Ustka spalanie według komputera 5.9L. Auto X3 LCI 2.0d, koła 19” mieszane M pakiet. Auto doładowane, dzieci itp. Zrobione w ramach ciekawości, w nocy, bo miałem zapas czasu. :D 120 na autostradzie , to jednak za wolno. Na codzień jednak tryb comfort lub sport bo jest duuużo lepszy.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim x4 20i do pracy mam 6km i generalnie pod górke, średnia do pracy z domu wychodzi ~12,5. Średnie w ogóle mam 12.1. Na autostradzie generalnie brakuje skali, z tankowań wychodzi jakieś 20/100 (na baku ok 300km), jazda emerycka np. Kraków-Kielce <10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał, czy zużycie na podstawie komputera, czy zmierzone. Niestety są zbieżne :cry: trochę ponad 300km/bak. Jeżeli X4 2.0i w mieście średnio 12.5 na trasie 6km to niestety bezsprzecznie oznacza, że coś z moim X3 jest sknocone ... :mad2:

Przy okazji pytanie do przemeq i innych posiadaczy 2.0i. Jak szybko rośnie temperatura oleju? ile kilometrów robicie do 100C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam moje X3 35i jak na 3 litrowa benzyne pali srednio 10l .

Autostrada odcinek 1100km spokojna jazda tempomat 140km /h 9.6l /100 ale gdy chcemy troche szybciej pojechac to opory powietrza robia swoje i jest masakra na baku robie jakies 550km do rezerwy.

Miasto tak 12 l.

Temperatura oleju bardzo szybko rosnie po 5km jest prawie 90"c a ogulnie to trzyma na 110 "c 115"c nigdy nie dobilo do 120"c.

Jesli chodzi o silnik N55 to jestem z niego zadowolony mam przejechane 244.000km i wszystko smiga

Rozrzad i caly silnik w orginale zadnych problemow z velvetronikiem itp moze dlatego ze glownie jezdzil po autostradzie .

A serwis olejowy co 20kk 0w30 schel taki olej byl lany od poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem glownie to autostrady nawet jak jade do pracy 20km w jedna strone 70% autostrada reszta miasto .

Do sklepu i spowrotwm 6km wiecej nie pokazuje jak 12,5 jazda spokojna bez szalenstw zaznaczam ze automat zmienia bardzo szybko i nisko biegi jazda 50km/h to mniej wiecej 1200obr/ min .

Srednie spalanie z komputera ostatnich 30.000 km jest 9.9l /100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.