Skocz do zawartości

E46 320i WBAEN11050PB23344 Poznań - OGLĄDAŁEM


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


zrobiłem ostatnio sporą wycieczkę, aby zobaczyć ciekawie zapowiadające się auto.


https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-320i-individual-lift-nappa-czarna-podsufit-7475761865

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=345203


Po rozkodowaniu vinu, wyposażenie się zgadza - WBAEN11050PB23344.

Kolorystyka super - ciemny zielony lakier, brązowo pomarańczowe skóry i pozostałe elementy czarne. Zazdrość sąsiada gwarantowana.

Zapach wnętrza - nie wiem, kto był poprzednim właścicielem, ale wyobraźnia podsuwa mi obraz śniadego biznesmena z nadwagą, który odpala jednego szluga za drugim. Lubię zapach dymu z papierosów, ale ten jest nie do zniesienia.

Wnętrze ogólnie - na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być ok, ale wystarczy rozłożyć kanapę, roletę i nagle okazuje się, że coś jest wytarte, coś nie działa.

Pozostałe - plastiki wyplakowane, szyba odsuwa się z trudnościami, kierownica trochę wytarta, za to felgi i opony jeszcze nadające się.

Wyposażenie - radio kaseciak, brak szyberdachu, brak relingów, są za to ksenony, klimatyzacja i czujniki parkowania (ale tylko tylne).

Wygłuszenie maski - nie wiem dlaczego, ale wygląda jak stara watówka, która zamiast przylegać, ledwo wisi i jest podarta.

Silnik - w mojej ocenie wydaje dźwięki, które mogą być związane z vanosem i łańcuchem rozrządu.

Ostatnie naprawy - przez ostatnie 100-150 tys. km, nie ma informacji, co było robione, są za to odczyty licznika z akcji serwisowych.


Auto raczej godne uwagi, ale tylko po zakupie zatyczek do nosa i porządnym rabacie.

17 k. + akcyza (silnik pow. 2l.), to trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cienkawy ten lakier na drzwiach i błotnikach, mniej niż na progu wewnętrznym, ale skoro individual to może musiało być oszczędnie :wink: wersja ciekawa, ale ta kiera przy tym to dramat okrutny. Lakier mimo, że na specjalne zamówienie to może być zmorą tego egzemplarza.


VIN: WBAEN11050PB23344

Type code: EN11

Model: 320I (EUR)

E-F-R series: E46 3FL

Series: 3

Type: TOUR

Steering: LL

Doors: 5

Engine: M54

Displacement: 2.20

Power: 125 (170 hp)

Drive: HECK

Transmission: AUT

Paint code: 490 - SONDERLACKIERUNG

Upholstery code: Z1XX - SONDERPOLSTERUNG

Prod.date: 2004-06-07

S8SP Control unit COP

S167 EU4 exhaust emissions standard

S205 Automatic transmission

S210 Dynamic stability control

S279 BMW light-alloy wheel star spokes 45

S320 Deleted, model lettering

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S473 Armrest front

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S522 Xenon Light

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S661 Radio BMW Business (C43)

S760 High gloss shadow line

S775 Headlining anthracite

S778 Entrance strips "BMW Individual"

S785 White direction indicator lights

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S832 Battery in luggage compartment

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S915 Omission of outer-skin preservation

S940 special equipment BMW Individual

P972 Comfort package

========================================

Individual equipment

========================================

---- Processing Individual

Sign quot;BMW individualquot;

0490 Color

Paintwork quot;malachite green

dark-metallicquot; (code S10).

Z1XX Upholstery

Leather in walknappa gold brown (Nr. 8

022 721),

extended as Q9 (M3: basic as N5).

Sewing thread (nb. 8 022 052) and

quilting yarn (nb. 8 022 051)

in gold brown, Color code 1313 B.

Remainder of spec. as standard leather

Montana black (code N6SW)

0940 Sonderwunschausstattung

Wood trim quot;poplar ruby 0230quot;,

content as option 438

(additional: handbrake grip)

(decorcover of steering wheel with

option 255 in softpaint black)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czujniki parkowania (ale tylko tylne).

Widziałeś kiedyś e46 z przednimi ? Chcesz kupić e46 R6 LCI za 16tys i wyciszenia maski nie raczysz dokupic nowego ? Szukasz perfekcji w tej kwocie ? Zejdź na ziemię.


Jedź kupuj. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=340772

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ładniuka. Pewnie niedużym raczej kosztem doprowadzi się ją do porządku , a niespotykana konfiguracja. Niestety, ładnych E46 już też coraz mniej...
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki parkowania (ale tylko tylne).

Widziałeś kiedyś e46 z przednimi ? Chcesz kupić e46 R6 LCI za 16tys i wyciszenia maski nie raczysz dokupic nowego ? Szukasz perfekcji w tej kwocie ? Zejdź na ziemię.


Jedź kupuj. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=340772

 

Hmm.. faktycznie.. rozumiem, że możesz mieć wrażenie, że księżniczkuję, ale w takim razie to mój błąd w wypowiedzi, bo miałem na myśli zupełnie inny kontekst.

W ogłoszeniu jest zawarta informacja o czujnikach przednich, a w rzeczywistości ich nie ma. To tyle :)

Z kolei wygłuszenie maski jest w wyjątkowo złym stanie. Czy nie przyznasz mi racji, że lepiej podawać w wątpliwość takie dziwne elementy i na chłodno oceniać całokształt, zamiast ulegać emocjom na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
17 k. + akcyza (silnik pow. 2l.), to trochę dużo.
Ten cytat mówi wszystko w jakim punkcie poszukiwań jesteś i piszę to bez złośliwości z mojej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka super - ciemny zielony lakier, brązowo pomarańczowe skóry i pozostałe elementy czarne. Zazdrość sąsiada gwarantowana.

 

Może 10 - 13 lat temu na części wybranych osiedli.

Bmw 3er 4 cylindrowe tanie w podstawie a płaskie stołki w jakimkolwiek kolorze nigdy nie robiły na nikim wrażenia.

Dla polaka ważny niestety znaczek a nie wyposażenie i to co pod maską.

 

Zapach wnętrza - nie wiem, kto był poprzednim właścicielem, ale wyobraźnia podsuwa mi obraz śniadego biznesmena z nadwagą, który odpala jednego szluga za drugim. Lubię zapach dymu z papierosów, ale ten jest nie do zniesienia.

 

Biznesmen w małym e46 kombi i do tego w benzynie poniżej 200 koni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bmw 3er 4 cylindrowe tanie w podstawie a płaskie stołki w jakimkolwiek kolorze nigdy nie robiły na nikim wrażenia.

Dla polaka ważny niestety znaczek a nie wyposażenie i to co pod maską.

 

 

Od kiedy M54 ma 4 cylindry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bmw 3er 4 cylindrowe tanie w podstawie a płaskie stołki w jakimkolwiek kolorze nigdy nie robiły na nikim wrażenia.

Dla polaka ważny niestety znaczek a nie wyposażenie i to co pod maską.

Tu jest 6 cylindrów, więc nie takie tanie a tapicerka nie jest standardowa a to jest bardzo duży plus auta, mimo, że stołki są płaskie.

Biznesmen w małym e46 kombi i do tego w benzynie poniżej 200 koni ?

W e46 tylko topowa pb i on mają ponad 200 km, a przedlifty w przypadku pb przed 2000r. mają max 193km, natomiast najmocniejszy kopciuch miał 184 km aż do marca 2003r., więc ponad 200 km w tamtym czasie to było coś wyjątkowego (nie jak we współczesnych doładowanych 4-cylindrowych silników, których wytrzymałość jest ustalona na 200 tys. km). Pomijam oczywiście m3.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytacie uważnie.

Napisałem ogólnie, że 3er w 4 cylindrach tanie - zwłaszcza najnowsze bo spadki cen zaczęły się od e90 a dla polaka co widać po ilości kupionych najsłabszych wersji i wyposażeń 1er, 3er, 5er, x1, x3 etc liczy się znaczek ( emblemat ) a nie wyposażenie i to co pod maską.

a dalej

odniosłem się do płaskich stołków, co jest zresztą faktem, że w jakimkolwiek kolorze a przede wszystkim w skórze nigdy nie robiły na nikim wrażenia, wręcz w pełnej skórze na płaskim są najgorsze i nie chodzi o mi walory wizualne.


Przedmiotowe e46 jest z 2004 więc nie ma sensu przytaczać przedliftów albo poliftów z silnikami z przed liftu.

30-latkowie liźnięci miastem latali w tamtym czasie 330i/330d/m3 w coupe a ich kobiety podobnie.

Biznesmeni ( jakkolwiek ) na pewno nie e46 w kombi choć pojecie biznesmena czasami w mniemaniu niektórych odbiega od ogólnie przyjętej definicji.


Doskonale wiem, ile ma w/w pojazd cylindrów, jaka jego wersja i wyposażenie.

Odniosłem się tylko do zazdrości sąsiadów i śniadego biznesmena bo wyobrażenia pytającego to abstrakcja nie tylko w dzisiejszych czasach.


Co do wygłuszenia to bywają zajechane.

W swoim sam wymieniałem choć była garażowana równie przeze mnie jak i poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tym, że to Twoje upodobania, nie każdy ma takie. Są osobniki, które nie mieszczą się w sportowych fotelach e46 (ja się spokojnie mieszczę żeby nie było :lol: ) a pełna skóra to spokój o czystość, szczególnie jak ma się dzieci, bo wystarczy przetrzeć mokrą szmatą.

Sniady biznesmen raczej szczypiorkiem nie jest :nienie:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie jest to kwestia upodobań.

Stwierdzam tylko fakty co do płaskich stołków.

U siebie w e46 mam SS ( też się mieszczę ) niestety pół skóry i sobie chwalę trzymanie boczne, ale faktem jest że w pełnej na płaskim trzymanie boczne jest zerowe i tyłek lata co uwłacza usportowionemu jakby nie było charakterowi e46.


Zależy - śniady skąd.

Kiedyś widywałem śniadego wysokiego szczypiora ze świeżego SL-a który opindalał spasłych śniadych z a8 na keskinach.

Na robotę i tak jeżdżą celowo padłami nierzucającymi się w oczy.

Choć śniadego w tym kontekście nie nazwałbym biznesmenem zasadniczo.



Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.