Skocz do zawartości

523i Syntetyk czy polsyntetyk???


Shells

Rekomendowane odpowiedzi

Staralem sie znalezc cos na forum, jednak nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, a przynajmniej na wszystkie jego czesci.

 

Mam BMW E39 523iA z 1997r. , przebieg: 147 000 km. Kupilem je 2 miesiace temu, sprowadzilem z Niemiec. Nie wiedzialem jaki olej lal do auta stary wlasciciel wiec za rada mechanikow zalalem je polsyntetykiem. Ostatnio rozmawialem z kolega z forum BMW-KLUB, ktory powiedzial mi ze zle zrobilem, inny kolega w E39 mimo ze ma prawie 200 000km dalej leje syntetyk. Radzil mi tez szybko wymienic olej na syntetyk. Na polsyntetyku zrobilem juz prawie 2000km i stad moje pytanie/a:

1. Czy biorac pod uwage rok, przebieg auta powinienem zmieniac olej na syntetyk???

2. Czy jest mozliwa wymiana oleju na syntetyk przy zalozeniu ze na polsyntetyku zrobilem ok 2000km i nie bedac pewien jaki olej lal niemiec???

3. Jaka jest roznica w uzywaniu syntetyka/polsyntetyka dla silnika??? Dluzsza zywotnosc (o ile), lepsze osiagi???

 

Prosze o odpowiedzi na moje pytania i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej zalewaj syntetyk ! Najlepiej Castrol Gtx Magnatec 5w40 (zalecany).

Te silniki mają jeździć na full syntetyku.

Przechodząc na syntetyk dla silnika bedzie lżej i w zimie będzie łatwiejszy rozruch.Dziwne że nie znalazłeś odpowiedzi uzywając :search: - było wiele razy.

Pozdr.

BMW = Będziesz Musiał Wyprzedzać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu to jestem w tej chwili w USA, wracam za 2-2,5 miesiaca. W tej chwili auto stoi w garazu, nikt nim nie jezdzi. Czy jak przyjade (pazdziernik / listopad) to moge tak po prostu pojechac na wymiane oleju z polsyntetyka na syntetyk??? Nie uszkodze, rozszczelnie w ten sposob silnika???Tak jak powiedzialem zrobilem na nim ok 2000 km i nie jestem pewien na czym jezdzil niemiec. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

Shl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu to jestem w tej chwili w USA, wracam za 2-2,5 miesiaca.

 

Odwiedz najblizsze Autozone i kup sobie kilka kartonow oleju Mobil1 0W-40.

Wyslij wszystko do Polski paczka morska i akurat jak wrocisz do Polski bedziesz mial jak znalazl.

Nie bedziesz sie musial martwic ze ktos sprzeda ci jakas podrobe butelkowana gdzies w garazu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.