Skocz do zawartości

E90 wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów ASB


Tymo

Rekomendowane odpowiedzi

ZF Services Berlin

Blomberger Weg 4F

13437 Berlin

Germany

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w takim razie który olej lepszy do skrzyni Bmw e87 120d rocznik 2005? Mam do wyboru Fuchs 75W80 i Pentasin 75W80

 

Ja tam się nie wychylałem w mojej E91, i zalałem Pentosin (podobno to samo co wyjeżdżało z fabryki).

Fuchs też się nadaje i nawet chyba spełnia MTF LT3, ale czy będzie lepszy do twojej skrzyni? - niekoniecznie, aczkolwiek oba oleje się nadają.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

bliżej granicy, w Szczecinie polecam serwis asb

http://kisielnicki.com.pl/

wymienią tam też dynamicznie a pewnie mniej skasują jak w Berlinie

dynamiczna wymiana tym różni się w cenie od zwykłej, że zużywa się więcej oleju, potrzeba więcej się narobić i trzeba wiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w zestawie naprawczym do wymiany oleju o nr.8700 250 firmy ZF i wg. biuletynu tejze firmy jest 6l. oleju a instrukcja nic nie mowi o wymianie dynamicznej.Jesli sam producent takowej nie preferuje to nie widze potrzeby wymiany dynamicznej i nie chodzi tu o te kilka stówek na dodatkowe litry. :norty:

ps.a u Kisielnickiego wymienią dynamicznie(jeśli wymienią) i pewno taki olej ATF 2 - 83220142516

gdzie sam koszt oleju to ok.1900 zł(20l).

Przy cenie 2000 w Berlinie założe sie że w tym serwisie zf wymieniają tylko tyle ile zaleca producent bez odstępstw od procedur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że to jest instrukcja dla osób które nie maja dostępu do wymiany dynamicznej. Samo ZF w swoim zakładzie robi wymianę dynamiczną.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy az wypowie sie gorik79 on ma autoryzacje i wymienia olej zgodnie z procedurami i nie pitol ta instrukcja nie jest dla Józka tylko dla firm współpracujących lub ASO ZF.A zreszta co mnie to producent mowi A a ty oczywiśćie B chcesz być świętszy od Papieża twoja sprawa,nic mi do tego tylko nie siej defetyzmu,ja skończyłem.

ps.dawaj jakis wiarygodny dokument gdzie ZF zaleca wymieniac olej systemem dynamicznym. :cry2:zaraz pewno odpiszesz że po remoncie skrzyni ale skrzyń na wolnym rynku jest tyle żę remont jest nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy obaj macie problemy z czytaniem ? Rivasi napisał wyraźnie ze producent w swoim zakładzie wymienia olej metoda dynamiczną. Nawet podał adres w Berlinie i cene. Macie jakieś zastrzeżenia do tego co robi producent skrzyni w swoim zakładzie ?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2000zł. w ASO ZF nie wymienisz 20 litrów oleju + miska + robocizna na poziomie zapewne 100 euro za godzine pomyśl a potem pisz. :mad2:

Ogólnie dostepne dokumenty łącznie z instrukcją naprawy skrzyni ze 100 stron i nic o wymianie dynamicznej sory ale jakieś dziwne teorie masz.

A rivasi to wogóle konfabuluje wg niego auto najlepiej niech nie jeżdzi tylko dynamicznie wymieniamy olej oprzez cały czas urzytkowania.

Mam160 tyś na budziku udokumentowane i zweryfikowane w centrali w Monachium skrzynia pracuje bezbłędnie może za kilka tyś wymienie olej,a problemy opisują urzytkownicy którzy zapewne maja z szafy 200 tyś mniej.

Edytowane przez jaculek63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak, tylko, że to jest instrukcja dla osób które nie maja dostępu do wymiany dynamicznej. Samo ZF w swoim zakładzie robi wymianę dynamiczną.

Uwazasz ze aso nie ma dostepu do wymiany dynmicznej?Aso wymienia tylko statycznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO owszem wymienia, ale juz BMW sugeruje ze to niepotrzebne, co być moze jest przyczyna tego, ze nie maja sprzętu do wymiany dynamicznej. Tak czy inaczej jesli macie jakieś wąty - to do kolegi Rivasi, to nie ja podałem informacje w tym wątku. A jesli twierdzicie ze rivasi konfabuluje to moze jakieś dowody na to przedstawcie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja się orientuję to wymiana dynamiczna nie jest niczym nowym i jest to dość popularna metoda wymiany płynu w skrzyni automatycznej,szczególnie w momencie jeśli nie wiadomo co jest nalane do skrzyni przez poprzedniego właściciela,albo istnieje podejrzenie że płyn w skrzyni jest np. przegrzany,metoda ma ten plus że jesteśmy w stanie wymienić 100% płynu i przy okazji wypłukać samą skrzynię,minusem jest to że koszt tej operacji jest wyższy ze względu na większą ilość płynu.

metoda ta jest bardzo popularna w ASO Volvo i serwisach aut amerykańskich,jak jest w ASO BMW nie wiem bo nie pracowałem i nie korzystałem z takiej usługi w BMW,nie potrzeba do niej żadnych specjalistycznych narzędzi:wystarczą dwa gumowe przewody i druga osoba do pomocy.

ja stosuję tą metodę co trzecią wymianę płynu,chociaż żadna instrukcja do samochodów które mam o niej nie wspomina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
No tak, tylko, że to jest instrukcja dla osób które nie maja dostępu do wymiany dynamicznej. Samo ZF w swoim zakładzie robi wymianę dynamiczną.

Uwazasz ze aso nie ma dostepu do wymiany dynmicznej?Aso wymienia tylko statycznie!!!

 

 

do ASO nawet na wymianę kół bym nie pojechał , nie ufam tym partaczom, ostatnio Pan Mistrz serwisu z naciskiem na PAN w Inchcape motors przez 15 minut wciskał mi że w moim silniku zawory mają samoregulatory :mad2: nie pomogły tłumaczenia że to taki a nie zwykły silnik :D

warto zainteresować się dokładnie co proponuje producent skrzyni, pamiętam ze w manualnej BMW ASO mówi, że nie wymiena się oleju a producent, ze co 80 tyś. ?

skąd ta rozbieżność?

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nalezy zdjac mise i wyczyscic magnes(y) lub wymienic mise(jesli jest taka opcja) wczesniej zdejmujac kleme minusowa z akumulatora.

Najbardziej sensownie bylo by najpierw wymienic olej statycznie+ filtr/mise,pojezdzic jakies 2-3 tys km i wymienic nastepnie dynamicznie.

Sama wymiana dynamiczna starej skrzyni biegow nie da takich efektow jak metoda "plukana" zastosowana przy roboczej temperaturze silnika/skrzyni.

Jesli nie mozna zastosowac dynamicznej wystarczy druga statyczna do pozbycia sie syfu ze skrzyni.

Dobre efekty jako olej do plukania daje marka RAVENOL.

Zanim zabierzemy sie za wymiane warto zbadac swoj stary olej na obecnosc glikolu….

 

http://www.midparts.com.pl/pl/p/TEST-NA-ZAWARTOSC-GLIKOLU-WODY-W-SKRZYNI-AUTOMATYCZNEJ/2446

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
skąd ta rozbieżność?

 

Z interwalu warunkow eksploatacji skrzyni na roznych rynkach zbytu.

 

byc może, ale chodzi o nasz Polski rynek, mówisz, ze BMW zaleca na innnych rynkach wymiane oleju w skrzyni? z konkretnym interwałem? ...

 

generalnie zapytanie wysłane do getarga, dotyczyło Polskiego rynku i to samo pytanie było podnoszone w aspekcie BMW Polska, dalej nie rozumiem rozbierzności w zeznaniach :mrgreen:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten test na obecnośc glikolu to w MB można zastosowac w BMW jest osobna chłodnica oleju skrzyni automatycznej.

Dokładnie :cool2: Ja sobie co 50 tysi będę wymieniał olej statycznie i myślę że to będzie najlepsze rozwiązanie :) W silniku wymieniam co 8 tysięcy max 10 tysięcy i nie uważam tego za nadgorliwość, jak mnie stać to sobie robię wymiany według uznania a jak mnie nie będzie stać to sprzedam auto.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ZF zaleca wymianę statyczną, my się do tego stosujemy plus wtłaczamy nowy olej w chłodniczkę ASB (usuwając w ten sposób stary olej), zlewamy też olej ze sterownika w sumie w stosunku do wymiany stricte statycznej wymieniamy ok 15-20% więcej oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam , Panowie kupiłem 3 dni temu e92 2.5xi z automatyczną skrzynią biegów i tutaj moje pytanie czy wymienić olej w skrzyni czy nie ?

Pytam ponieważ sporo osób wymienia przy zakupie auta , ja się zastanawiam czy jest sens ponieważ auto ma przebieg 130 tys.km a ostatni serwis miał przy 128 tysiącach więc 2 tysiące temu , więc chyba olej wymienili czy coś ? Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.