Skocz do zawartości

Rozmieszczenie ,,mas,, E39


viscaelbarca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wie ktoś gdzie dokładnie rozmieszczone są ,,masy,, w E39. Z tego co znalazłem to dwie nad prawym błotnikiem, jedna z lewej strony jak się maskę otwiera i nie wiem gdzie dalej szukać. Jestem w trakcie szukania przyczyny nie działania części rzeczy elektrycznych. Komputer żadnego błędu nie pokazał więc szukam czegokolwiek związanego z elektroniką.


Jeśli chodzi o części niedziałające to na raz przestały działać: Zmieniarka (radio, kasety działają a zmieniarki CD nawet nie pokazuje), klimatyzacja, kierunki nie świecą na desce rozdzielczej, przyciski na kierownicy, przycisk na kierownicy od zmiany wyświetlania informacji z komputera( to może być inna przyczyna bo wcześniej już nie działało), może coś jeszcze nie działa ale nie zauważyłem. Dodam że wszystko jednocześnie przestało działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź pod siedzeniem pasażera i w bagażniku obok akumulatora. Tu pomocne tematy

https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=459397

https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=679306

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pod siedzeniem pasażera i w bagażniku obok akumulatora. Tu pomocne tematy

https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=459397

https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=679306

Dzięki, coś pewnie się przyda, na weekend może sam będę coś grzebał chociaż mechanik to ze mnie żaden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Touringu po kupnie też się różne cuda działy, okazało się że klemy słabo trzymały, wymieniłem je i co ważne przesmarowałem smarem miedzianym. Także wszystko porozkręcaj,, również masowe przewody do budy i potraktuj wszystko smarem miedzianym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Touringu po kupnie też się różne cuda działy, okazało się że klemy słabo trzymały, wymieniłem je i co ważne przesmarowałem smarem miedzianym. Także wszystko porozkręcaj,, również masowe przewody do budy i potraktuj wszystko smarem miedzianym.

Pozdrawiam.

 

Klemy wydają mi się że przykręcone są mocno,akukulator na pewno dobry. Ale spróbuję z tymi klemami a z masami się boję że pół auta będę musiał rozbierać a nie jestem starym wyjadaczem napraw samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeszcze powinieneś na odłączonym aku, po kolei wypinać wszystkie bezpieczniki i sprawdzać je próbnikiem,chyba wiesz o co chodzi, w sieci znajdziesz rozpiskę wszystkich bezpieczników i będziesz cokolwiek już wiedział.

Później bym zrobił test zegarów, jak go zrobić też jest na forum. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Edytowane przez kalijac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki, każda informacja cenna. Kupię dzisiaj multimetr za parę groszy, posprawdzam te masy które będą dostępne i na razie tyle. Na pewno przewód przerabiany był ten w co wychodzi z tylnej klapy bagażnika ale wydaję mi się że to raczej odpowiada ze rzeczy typu oświetlenie w bagażniku itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest jeszcze jeden gruby kabel masowy przy prawym przednim wahaczu giętym (przy jego osłonie tulei) - podejrzewam, że on jest przykręcony pewnie gdzies niżej do karoserii. No chyba, że wyciągnięty jest do tego miejsca przy prawym przednim błotniku / lampy bo gdzieś tam o ile dobrze pamiętam jest punkt mocowania mas.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja, ogarnąłeś ?

 

Słabo, 3 masy sprawdziłem do których mogłem się bez problemu dostać i nic. Druga sprawa że bezpieczniki sprawdziłem tylko te co nad akumulatorem są. Teraz weekend jest, może jak do pracy nie pójdę to coś dłużej posiedzę bo jazda bez klimy teraz to szok jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.