Skocz do zawartości

1 wymiana klocków hamulcowych tył.


radzio76

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie witajcie - parę pytań mam do Was.

W tej chwili mam przejechane 31500 km , dziś zerknąłem w menu serwis i widzę ze mam komunikat (wymiana klocków tył przy 31 000)

Niedawno patrzałem i była wartość 33 000 lecz teraz szybo jak by zeszło i jest 31 000 czyli już przekroczyłem wartość wskazaną. (lub zle to czytam?)

Dlaczego nie mam komunikatu na głównym wyświetlaczu jeśli wskazanie zostało przekroczone.

Pytanie do kolegów którzy ostatnio wymieniali klocki tył w ASO ile mnie ta przyjemność będzie kosztowała ( może coś wynegocjuję ??? wymieniam olej co 10 000 jeśli zrobię te 2 serwisy może coś zejdą z ceny bo klocki pewnie tanie nie są... )

Jeszcze jedno pytanko , jesli zawaliłem z tymi klockami to mogą mi cofnąć pakiet gwarancyjny - rozszerzyłem o kolejne 3 lata.

Pozdrawiam Radek.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/DqwvW7BBClw

Widzę też że nie pokazuje mi spadku cisnienia w przednim kole. Od jakiegoś czasu jeżdzę ze srubą w kole i tydzien temu roznica = 1 atmosfera była juz sygnalizowana na żółto.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to informacja za ile masz wymienić klocki - ile km jeszcze ich pozostało. Tak samo z olejem itd.

Ja mam wersję bieda z radiem chyba business i tak właśnie jest to opisywane. Dodatkowo jak zbliża się jakaś czynność serwisowa (chyba 500km przed) to na wyświetlaczu zegarów zapala się przy odpaleniu pomarańczowy trójkąt z informacją co jest do zrobienia najpierw na pomarańczowo a po przekroczeniu dead line'u na czerwono.

Klocki z tarczami tył w serwisie kosztowały chyba 2500. Uparli się na komplet bo na tarczach było trochę rowków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jeśli jest tak jak piszecie to znaczy ze klocki tył starczą mi na 60 000 km (przy mojej jezdzie)????? To byłoby zbyt różowo moim skromnym zdaniem przy tak ciężkim aucie.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zatem jeśli jest tak jak piszecie to znaczy ze klocki tył starczą mi na 60 000 km (przy mojej jezdzie)????? To byłoby zbyt różowo moim skromnym zdaniem przy tak ciężkim aucie.

Wartosc podawana przez komouter to szacunek...moze się dynamicznie zmieniać w dół w zależności od stylu jazdy.


Jeżdżąc po dziadkowemu masz szansę na zmianę klocków po 60k. Przyznam sie, że ja tak miałem :oops:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

Tak jak koledzy wyzej wspomnieli, informacje serwisowe to swego rodzaju odliczanie wstecz. Ja mialem taki przypadek ze wyskoczyl mi zolty trojkat informujacy o wymianie klockow a nastepnie niebawem wyskoczyl mi czerwony i wtedy juz trzeba sie udac na wymiane bo nie duzo klockow zostalo. Jest tam tez taki obwodowy czujnik hamulcow,ktory sie zrywa przy cieniutkich klockach, stad tez system czerwonym trojkatem ostrzega o powadze sytuacji. Ow obwod czujnika wymienia sie rowniez w zestawie z klockami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.