Skocz do zawartości

[E60] 535d LCI Regulacja zagłówka w komfortach.


mikan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak reguluj się zagłówek w poliftowych komfortach ?

Nie chodzi o wysokość zagłówka ani regulację górnej części oparcia a samą cześć, która otacza tył głowy - nie wiem jak to nazwać - cieńsza część zagłówka stykająca się z tyłem głowy.

Kombinowałem ustawieniami, szukałem na necie, na YT ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze rozumiem o co chodzi to opierasz glowe na zaglowku i chwytasz za tą cieńsza czesc prawa reka i jakby pociagasz do glowy (do przodu auta) i tak samo lewa reka.Powinienes wyczuc kilka mozliwych stopni regulacji dla prawej i lewej czesci zaglowka.

Zeby zlozyc zaglowek na plasko to po prostu wciskasz na odwrot. Jesli nie dziala to z pewnoscia jest cos uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób rzeczywiście to złożyłem do pozycji 0 - czyli na płasko ale jestem/byłem prawie pewien, że reguluj się to jakimś przyciskiem jak całą resztę w komfortach, bo w nich wszystko sterowane przyciskami a nie "manualnie". Mam nawet wrażenie, że przypadkiem jakimś przyciskiem to ustawiłem, żeby bardziej "oplatało" tył głowy.

Trochę to dziwne, że wysokość zagłówka trzeba przyciskiem ustawić a to akurat "ręcznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety (albo na szczęście) to akurat ręczna robota :8) Przyciskiem w tym modelu to idzie ustawiać dociskanie boczne ciała. Tzn fotel pompuje się by lepiej trzymać ciało na zakrętach (w modelu F10 już tego nie ma). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że absolutnie wszystko sterowane elektrycznie w komfortach ( przycisków i przełączników pełno )- nie ma nic co należy "wajchą stopniowo" ustawić a to akurat, co wymaga do ustawienia obu rąk - może nie jednocześnie ale jednak - trzeba ustawić przez "szarpanie" bezpośrednio tego skórzanego elementu.

Jednak skoro niczego nie znalazłem a twierdzisz, że jest jak piszesz to pewnie tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że absolutnie wszystko sterowane elektrycznie w komfortach ( przycisków i przełączników pełno )- nie ma nic co należy "wajchą stopniowo" ustawić a to akurat, co wymaga do ustawienia obu rąk - może nie jednocześnie ale jednak - trzeba ustawić przez "szarpanie" bezpośrednio tego skórzanego elementu.

Jednak skoro niczego nie znalazłem a twierdzisz, że jest jak piszesz to pewnie tak musi być.

 


u Mnie jest to samo, tylko ręczna regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

To ja może odświeże temat.

Wiecie dlaczego po wysunięciu tych skrzydełek w pozycje żeby „owijały” głowę nie zostają w tej pozycji tylko wracają do prawie pierwotnej? Widziałem mnóstwo zdjęć tych poliftowych komfortowych zagłówków i można jest ustawić w pozycji wygiętej. Chciałem tam zajrzeć do środka ale jest plastik pośrodku a nie wiem jak i nie znalazłem żadnego schematu żeby to rozebrac, nie chciałbym tez niczego połamać.

Fotele kupiłem z innej beemki, ponoć po dachowaniu. Z tego co wiem produkcja była 04/2008. Zagłówki nie wystrzeliły.

Mogę wrzucić jakieś zdjęcia w razie czego bo mam je „na warsztacie”.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może odświeże temat.

Wiecie dlaczego po wysunięciu tych skrzydełek w pozycje żeby „owijały” głowę nie zostają w tej pozycji tylko wracają do prawie pierwotnej? Widziałem mnóstwo zdjęć tych poliftowych komfortowych zagłówków i można jest ustawić w pozycji wygiętej. Chciałem tam zajrzeć do środka ale jest plastik pośrodku a nie wiem jak i nie znalazłem żadnego schematu żeby to rozebrac, nie chciałbym tez niczego połamać.

Fotele kupiłem z innej beemki, ponoć po dachowaniu. Z tego co wiem produkcja była 04/2008. Zagłówki nie wystrzeliły.

Mogę wrzucić jakieś zdjęcia w razie czego bo mam je „na warsztacie”.

Pozdrawiam

 

Rozbierałem zagłówek z E66 bo miałem dokładnie taki sam problem - skończyło się kupnem nowego. Wydaje mi się, że albo wycierają się takie elementy, które trzymają poduszkę w wygiętych pozycjach, albo jest jakaś blokada, która pęka. U mnie jakiś geniusz wcześniej posmarował to jakimś mazidłem, było ohydnie śliskie i nie miało się prawa blokować. Jednak nie znalazłem żadnych blokad wewnątrz zagłówka, nawet ich fragmentów, więc niestety nie dowiedziałem się, co odpowiada za zablokowanie tej pozycji i skończyło się na kupnie drugiego zagłówka. Rozłożenie aż takie trudne nie jest, gorsze jest ustalenie, co powoduje powrót do pozycji pierwotnej - bo nie znajdzie się do tego żadnego schematu działania, niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.