Skocz do zawartości

E87 PDC pracujące na luzie


Wioletowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie sprawa jest tego typu, wbijam wsteczny czujniki się załączają, później gdy z wstecznego włączam bieg neutralny czujniki dalej są włączone, podpinałem kompa niestety żadnego błędu nie ma. Co robić bo fakt troszkę denerwujący gdy za każdym razem muszę je wyłączać z palucha przy studzeniu turbiny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To może kiedyś komuś to już zalało i uszczelnił komore, ale moduł PDC zaczął gnić. Może warto obejrzeć płytkę. Takiej usterki jak ty masz, nikt nie opisuje. Możesz spróbować przekodować moduł, pustym plikiem MAN, to nie zaszkodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No co ty. Ja mam manuala i tylne czujniki i one po zrzuceniu wstecznego od razu się wyłączają. Kolega w sumie nie napisał co ma. Czy przód i tył czy tylko tył. Manual czy automat. Dlatego dla mnie to nie jest normalne:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poczytałem i u ciebie wszystko działa jak trzeba. Tak jak napisał kkx5. Inaczej to działa tylko z tylnym PDC SA507. Według BMW:


Conditions for switching on and off


1. PDC is switched on under the following conditions:


PDC button is pressed (PDC switched on manually), only option SA508

Reverse gear engaged (PDC switched on automatically)


2. PDC is switched off under the following conditions:


Reverse gear disengaged, only option SA507

PDC button is pressed (PDC switched off manually), only option SA508

Ignition switched off (PDC switched off automatically

After driving approx. 50 meters

After exceeding a speed of 30 km/h


When towing a trailer or using a rear carrier, the acoustic and visual warning for the rear bumper is switched off via the trailer module (AHM). The trailer or rear carrier rack must be electrically connected for this purpose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co wy Panowie, to jest prawidlowa praca systemu pdc i jest tak w kazdym bmw z pdc od ponad 20tu lat. Musisz ruszyc aby sie wylaczyl.

 

Nieprawda :nienie:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaraz po wrzuceniu na luz ekran PDC się wyłącza. Czujniki tylko z tyłu.

 

Ekran pdc ok i czujnik z tylu. Z sysemem przod tyl bez ekranu tylko dzwiek jest inaczej

 

Jasne. Tylko dopowiem do swojego wpisu.. po wyłaczeniu wstecznego obraz na ekraniku wraca do opcji ( radio, Cd, Navi... ), która była przed włączeniem wstecznego... :cool2:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.