Skocz do zawartości

E87 PDC pracujące na luzie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Panowie sprawa jest tego typu, wbijam wsteczny czujniki się załączają, później gdy z wstecznego włączam bieg neutralny czujniki dalej są włączone, podpinałem kompa niestety żadnego błędu nie ma. Co robić bo fakt troszkę denerwujący gdy za każdym razem muszę je wyłączać z palucha przy studzeniu turbiny :roll:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Patrzyłeś czy twój moduł nie pływa w wodzie? Bardzo częsty przypadek w E8x. Tylna kanapa jest sucha? Jeśli nie to na bank moduł pływa.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
Tylna kanapa sucha, a gdzie znajduje się moduł pdc ?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W bagażiku musisz rozebrać tapicerkę po prawej stronie. Tam jest moduł.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
Rozbierałem bagażnik cały ale śladu wody am nie było, wszystko suche. Może to kwestia kodowania tego modułu ?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A od kiedy tak masz? Wymieniałeś moduł? Szczerze to nie spotkałem się, aby ktoś tak miał.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
Ja nie wymieniałem modułu takie auto już kupiłem, może poprzedni właściciel coś działał w temacie.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
To może kiedyś komuś to już zalało i uszczelnił komore, ale moduł PDC zaczął gnić. Może warto obejrzeć płytkę. Takiej usterki jak ty masz, nikt nie opisuje. Możesz spróbować przekodować moduł, pustym plikiem MAN, to nie zaszkodzi

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
No co wy Panowie, to jest prawidlowa praca systemu pdc i jest tak w kazdym bmw z pdc od ponad 20tu lat. Musisz ruszyc aby sie wylaczyl.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
No co ty. Ja mam manuala i tylne czujniki i one po zrzuceniu wstecznego od razu się wyłączają. Kolega w sumie nie napisał co ma. Czy przód i tył czy tylko tył. Manual czy automat. Dlatego dla mnie to nie jest normalne:)

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
Panowie manual i czujniki przód i tył.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
U mnie w x5, automat, czujniki tyl/przód nie wyłącza sie, trzeba pojechać kawałek, tak samo jest drugim aucie f31, manual, trzeba kawalek pojechać.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Poczytałem i u ciebie wszystko działa jak trzeba. Tak jak napisał kkx5. Inaczej to działa tylko z tylnym PDC SA507. Według BMW:


Conditions for switching on and off


1. PDC is switched on under the following conditions:


PDC button is pressed (PDC switched on manually), only option SA508

Reverse gear engaged (PDC switched on automatically)


2. PDC is switched off under the following conditions:


Reverse gear disengaged, only option SA507

PDC button is pressed (PDC switched off manually), only option SA508

Ignition switched off (PDC switched off automatically

After driving approx. 50 meters

After exceeding a speed of 30 km/h


When towing a trailer or using a rear carrier, the acoustic and visual warning for the rear bumper is switched off via the trailer module (AHM). The trailer or rear carrier rack must be electrically connected for this purpose.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
W mojej 1ce tez tak mam. Pdc przod tyl....dopiero po ruszeniu na 1 biegu i jezdzie okolo 20 kmh wylacza sie czujnik. Chyba ze wczesniej sam wylacze przyciwkiem
Opublikowano
U mnie zaraz po wrzuceniu na luz ekran PDC się wyłącza. Czujniki tylko z tyłu.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Opublikowano
No co wy Panowie, to jest prawidlowa praca systemu pdc i jest tak w kazdym bmw z pdc od ponad 20tu lat. Musisz ruszyc aby sie wylaczyl.

 

Nieprawda :nienie:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Opublikowano
  • Autor
Dzieki panowie za rozjaśnienie sytuacji :) także wszystko wydaje się być w porządku :)
Opublikowano
U mnie zaraz po wrzuceniu na luz ekran PDC się wyłącza. Czujniki tylko z tyłu.

 

Ekran pdc ok i czujnik z tylu. Z sysemem przod tyl bez ekranu tylko dzwiek jest inaczej

Opublikowano
U mnie zaraz po wrzuceniu na luz ekran PDC się wyłącza. Czujniki tylko z tyłu.

 

Ekran pdc ok i czujnik z tylu. Z sysemem przod tyl bez ekranu tylko dzwiek jest inaczej

 

Jasne. Tylko dopowiem do swojego wpisu.. po wyłaczeniu wstecznego obraz na ekraniku wraca do opcji ( radio, Cd, Navi... ), która była przed włączeniem wstecznego... :cool2:

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.