Skocz do zawartości

Gdzie prad po zaplonie e60?


Mony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.


Pacjent to bmw e60, m54b25. 2003

Potrzebuje znalesc napiecie 12v ktore pojawia sie po przekreceniu zaplonu pod maska. Potrzebne to do zasilania zamontowanych ringow led smd. Z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote bede dopiero montowal lampy to podesle jak wygladaja. Generalnie w e46 tez montowalem ringi smd i super wygladaly, dalo sie jezdzic jako dzienne. Teraz dawalem firmie do montazu gdyz trzeba rozklejac lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Koledzy.... prąd po zapłonie znaleźć można bardzo szybko bo wystarczy włączać i wyłączać stacyjkę i każdy kabel można szybko sprawdzić w obu pozycjach stacyjki...


A ja szukam prądu po wybudzeniu auta ;/ I mógłbym tak szukać jak wyżej ale co... znajdę plusa na kablu i mam czekać 15 minut jak auto zaśnie ? To mi tydzień zejdzie zanim 100 kabli sprawdzę :lol: Potrzebuję "ukraść na bok" 0,05 Ampera :P Czy jak ktoś woli 50mA. Ma ktoś pomysł skąd ? Albo które moduły dostają prąd po otwarciu auta z pilota ?



EDIT: Czy czasem zmieniarka CD nie dostaje prąd po wybudzeniu ??

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli LM czy KGM/KBM ?


Myślę sie podpiąć pod Moduł napiecia ktory jest w bagażniku lub właśnie pod zasilanie zmieniarki tylko że zmieniarki pozbyłem sie z 4 lata temu ale wydaje mi się ze po otwarciu auta zmieniarka "mieliła" płytami :roll: No i nie pamietam czy tak było... czy coś mi się ubzdurało :mrgreen:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zmieniarka ma róźne mozliwoscci zasilania tak jak i modul oswietlenia-musisz sprawdzic

Juto bede mial troszke czasu to moze cos wypatrze na schemacie

Mozesz latwo podpiac potrzebny odbiornik ,za pomoca przekaźnika zwierno-rozwiernego

Strone zwierna podlaczysz np do czegos co sie zaswieca po otwarciu auta np lamka w podsufitce , a strone rozwierną do czegos po zaplonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co widze na schemacie to zmieniarka ma staly plus , a jej praca jest wyzwalana przez radyjko i sterowana jest minusem.

Przekaznik sterownika silnika zwiera styki wraz z otwarciem auta , a rozwiera wraz z uspieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowana jest minusem

 

No chyba nie do końca. Zmieniarka jest sterowana poprzez MOST. Zasilanie idzie z przedniej półki bezpieczników (bezpiecznik F38). A na tym bezpieczniku napięcie pochodzi z "micro power modul" który znajduje się w bagażniku.


I teraz nie wiem, nie umiem ze schematu powiedzieć czy tam jest stałe napięcie/po zapłonie/po wybudzeniu ?? Moduł zasila nie tylko zmieniarkę ale też CCC, system nawigacyjny, opcjonalnie zmieniarkę DVD oraz jakieś moduły przy klamkach (nie wiem dokładnie o co chodzi). Wklejam schemat... może ktoś... coś...



Muszę się dokopać w aucie do tego jak będzie lepsza pogoda bo nie mam garażu. Dziś byłem 5 minut... nic nie odkryłem a wyglądałem jak zmokła kura :duh:


698de011d81003ec.jpg

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Musze to sprawdzić bo cos mi sie nie podoba.... Mam wrażenie ze na zmieniarce miałem prąd bez wsadzonego klucza do stacyjki. Sprawdze... dzieki raz jeszcze.



Edit: No nie mylilem sie.... tam jest albo stały prąd albo po wybudzeniu. Napewno nie po zapłonie ;) Narazie jest dobrze... sprawdze wieczorem czy po uśpieniu prąd zaniknie :cool2: Tylko nie wiem... po 15 minutach auto zasypia czy dluzej ? Nie moge znaleźć info w necie :D

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.... tam jest stały plusik :D


Niestety moje auto pochodzi z 09/2005 i jest na pograniczu w schematach ;) Są schematy do 09/2005 i od 09/2005 :mrgreen: Jak się okazuje moje łapie się do tych drugich, a wiec po 09/2005 :cool2:


I teraz... zadania z Micro power modul przejął KGM. Oznacza to, że terminal 30g mam w bagażniku w skrzynce bezpieczników i tam znajdę prąd po wybudzeniu ;)


Dalej już sobie poradzę... pozdro :cool2:


Aha... Przycisk start stop wygasł po 16 minutach po zamknięciu auta... a podświetlenie skrzyni biegów po 40 :P

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To sie nazywa mieć szczeście i mieć autko z tego miesiaca co byla modyfikacja :D

Tak jeszcze w pracy myslalem , ze jesli Ci sie zapalaja swiatla pozycyjne podczas otwarcia auta, i jesli nie gasną podczas startu a prawo wymusza jazde przez caly rok na swiatłach to moze tu by sie wpiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.... prąd jest.... instalacja spięta.... i wyszedł taki wieś tuning :P Możecie mnie zlinczować ale zawsze mi się takie coś podobało :P


Najpierw czemu.... powodów było kilka:


1. doświetlanie w LCI to jakaś bzdura. Słabe żarówki.... kiepskie klosze... w ogóle lipa.

2. włączając webasto nie było żadnej sygnalizacji/potwierdzenia przez auto. Tzn. po włączeniu webasta z pilota załącza się podświetlenie w środku i podświetlenie lusterek. W każdym razie mało widoczne z balkonu :P

3. Devil eyes zawsze spoko :lol:



Świeci się to po włączeniu webasta... po otwarciu auta z pilota... po otwarciu drzwi. Nie załącza się po odpaleniu silnika a więc nie świeci się w ruchu drogowym :cool2: Oczywiście manualnie da się włączyć w każdych warunkach. Po przejściu auta w stan uśpienia układ traci zasilanie. Czas programowalny to 1s-60min. W wakacje może z nudów zrobię podświetlenie soczewki xenonu ale to jeszcze się zobaczy.


Dzięki za pomoc i pozdrawiam :cool2:


c528e0264d076dc1.jpg

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możecie mnie zlinczować ale zawsze mi się takie coś podobało

Wlasnie mialem zapytac co chcesz podpinac :D

Fajnie to musi wieczorem swiecic...

Zawsze sie znajda zwolennicy i przeciwnicy,ale to ma sie tobie podobac :cool2:

No i cos odruźnia autko od serii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś tu mi pomoże, chciałbym podpiąć w e60 2004r 530i mam ringi z dokładnie taką samą wiązką i nie wiem jak to zrobić myślałem żeby podpiąć je pod jakiś prąd po zapłonie i jak pisał kolega wcześniej może zrobić to pod komputer silnika tylko czy to bezpieczne i nic tam nie oszaleje? Druga sprawa to czy jak podłącze to pod zapłon to w jaki sposób pozbyć się oryginalnych ringów żeby nie waliło błędami i wszystko było ok tak jak się należy? Mam nadzieje, że ktoś pomoże bo już głowy nie mam do tego. Dzięk z góry i pozdrawiam. Poniżej link do wiązki \/


https://www.google.pl/search?q=wi%C4%85zka+ring+smd&tbm=isch&ved=2ahUKEwjx2YLQ_vTfAhWGPCwKHT7mAo0Q2-cCegQIABAC&oq=wi%C4%85zka+ring+smd&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.6893.6893..7224...0.0..0.100.100.0j1......0....1.1X7DIkaDRRs&ei=HYxAXLHXLIb5sAG-zIvoCA&prmd=isvn&biw=414&bih=620#imgrc=HuoNgHYGDn9qEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpiąć te ringi jako coś na wzór „drl” z ta myślą też właśnie postanowiłem rozkleic te nieszczęsne lampy w których nawet zestaw led markerów za 300zł świeci jak g***o niestety. Jeśli śnie uda sie ich podpiąć jako drl to podepnę je pod postojówki. Tutaj narzuca mi się drugie pytanie, bo lampy w aucie mam 2 i podpięcia zasilania ringów oryginalnych też są 2 a ja w tej wiązce teoretycznie też mam 2 wyjścia na zasilanie ale czy to zagra jak podepnę 1 zasilanie z wiązki w 1 lampe a drugie do 2 lampy ?? Czy może przed lampami jest gdzieś jedno zasilanie ringów które rozchodzi się na 2 lampy? Dzięki za odzew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.