Skocz do zawartości

F30 po kolizji prosba o opinie 335xi WBA3B91030KV73745


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Sprzedawca to Szwajcar czy jakiś Turek czy inny Auslander? Teraz zobaczyłem, że nawet tylny zderzak został "naprawiony".

Poproś o zdjęcia samochodu po kolizji przed picowaniem!


Widać handlarz to handlarz - niezależnie czy "Janusz z PL" czy "Szwajcar".


Co do poduszek...

Ten sam sprzedawca ma wystawione to:

https://www.autoscout24.ch/de/d/bmw-1er-m-coupe-2012-occasion?accountid=67106&index=0&vehid=5767817&returnurl=%2fde%2fautos%2falle-marken%3faccountid%3d67106%26r%3d5

i przy znacznie mniejszej kolizji poduszki wywalone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to Ty sie zorientuj czy zarejestrujesz to auto w Szwajcarii, bo jak Ci przyjdzie go naprawiać "z ekspertem na karku" na oryginalnych cześciach, żeby później było dopuszczone do ruchu to koszt naprawy wg obliczeń eksperta: 38'440 CHF


Auto nie miało odpalonych poduszek (co dziwne)

06bbe00ee347b332.jpg


A tak wyglądało na aukcji fimy ubezpieczeniowej 18.04.2018

ec3bd09f47b0bf5e.jpg

10bb4c63a4465749.jpg

2338004e323898e4.jpg

3cb59e01d35b07de.jpg

908cff79534f1998.jpg

af855a646bfeb055.jpg


Opis uszkodzeń:

Rechts

Rechte Seite beschädigt.

Schweller rechts ist eingedrĂźckt.

TĂźr vorne rechts ist eingedrĂźckt.

TĂźr hinten rechts ist eingedrĂźckt.

Front

Front eingedrĂźckt.

KotflĂźgel vorne rechts und links eingedrĂźckt.

Motorhaube eingedrĂźckt.

Frontblech/Maskenblech eingedrĂźckt.

Radhaus vorne rechts und links eingedrĂźckt.

Längsträger vorne rechts gestaucht.

Heck

Heck rechts eingedrĂźckt.

Seitenwand hinten rechts eingedrĂźckt/aufgestaucht.

Heckklappe eingedrĂźckt.

Motor

Risiko Motor.

Motoranbauteile beschädigt.

Alle KĂźhler vorne sind eingedrĂźckt.

Achse

Risiko Vorderachse.

Motoraufhängung/Aggregateträger ist beschädigt.

Beschädigungen

Elektrik

Kabelstränge verbrannt, beschädigt, abgerissen.

Unterboden

Unterboden stark verschmutzt.

Weitere Beschädigungen

Stossfänger vorne / hinten, beide Scheinwerfer, drei Felgen sind beschädigt, Motorenoel ausgelaufen,

PDC Sensoren, Risiko Hinterachse, Heckleuchte rechts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx_l Dzieki za foty. Orientujesz sie moze za jaka kwote auto zostalo sprzedane na tej aukcji? I gdie szukac takich aukcji bezposrednio od ubezpieczycieli. Samochod ma dowod rejestracyjny ogladalem go nie jest tam nic wbite ze auto po wypadku czy cos podobnego, wedlug sprzedawcy moge odrazu je zarejestrowac ale oczywiscie nie ma co mu wierzyc na slowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx_l Dzieki za foty. Orientujesz sie moze za jaka kwote auto zostalo sprzedane na tej aukcji? I gdie szukac takich aukcji bezposrednio od ubezpieczycieli. Samochod ma dowod rejestracyjny ogladalem go nie jest tam nic wbite ze auto po wypadku czy cos podobnego, wedlug sprzedawcy moge odrazu je zarejestrowac ale oczywiscie nie ma co mu wierzyc na slowo...

 

Aukcje ubezpieczycieli w Szwajcarii są tylko dla "branży" a w PL są dla "Kowalskiego" :P:P:p Taki oto paradoks. Niestety 80% wszystkich aukcji jest na zasadzie niejawnego przetargu - czyli ofert, z których wygrywa największa, więc niestety nie powiem Ci za ile się auto sprzedało:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po przeczytaniu opisu uszkodzeń "czar pryska". Ja bym się w to nie pchał.

 

Opis uszkodzeń, często jest "na wyrost" - więc nie jest jakoś super miarodajny, co nie zmienia faktu, że jak juz dajesz zarobić Szwajcarowi (pewnie niemało) to niech się chociaż postara i odpali silnik - bo to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak ktoś lubi hazard to może przyjąć, że "opis jest na wyrost". Dla nieznającego się na rzeczy klienta (a na takiego wygląda autor wątku) trzeba przyjąć najgorszy scenariusz.

Prawie na pewno ktoś ten samochód kupi, naprawi po taniości i sprzeda jako "bezwypadkowy". Dla mnie dyskwalifikujące są te "pseudo naprawy" handlarza bo to jawne oszustwo co to stanu technicznego samochodu po kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zonk z tymi aukcjami dzisaj nie bylem ogladac, dzwonilem do sprzedawcy ale nie mail czasu, jutro mam jescze raz dzwonic i ewentualnie jutro ogladac zobaczymy wiem juz troche wiecej... Bronx_l Podpowiedz z kad wziales te zdjecia jesli to nie tajemnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Bronx_l Podpowiedz z kad wziales te zdjecia jesli to nie tajemnica.

 

Mam dostęp do archiwalnych aukcji ze szwajcarskich ubezpieczalni, i czasem cos udaje się odszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Auto wyglądało dokładnie tak jak się tu większości wydawało, że powinno wyglądać ;) Typowe uzdatnienie.

Jak chcesz mam adres e-mail do poprzedniego właściciela tego autka, nie był to rodowity szwajcar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak myślałem ale nie było widać tego na ciemnych zdjęciach na 100%, chłodnica oleju jest uszkodzona. Poduszki i klema nie strzeliły, więc nie wiadomo jak długo silnik pracował w takim stanie i czy nie wypompował całego oleju.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ogladac jescze raz to auto z kolega ktory zna sie na mechanice, jezeli chodzi o czesci blacharskie wg niego uszkodzenia sa takie jakie widac na zdjeciach podluznice cale, podnieslismy auto na podnosniku do spodu wszystko ok zadnych zarysowan czy otarc, silnik nie pali rozrusznik kreci klema pirotechniczna cala bo nie strzelily poduszki, wg sprzedajacego sinik nie odpala ze wzgledu na czujnik polozenia walu, pracuje tam tez Polak jako glowny mechanik i potwierdzil ze chodzi tutaj o czujnik ale oczywiscie ciezko uwierzyc na slowo ale podejzewam gdyby silnik odpalal ten samochod juz dawno by sie sprzedal. Kolega stwierdzil ze auto wyglada lepiej niz na fotkach wszysto jest brudne nie czyscone nie ma sladow zeby bylo cos naciagane... Ja dalej nie wiem co robic :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału kosztuje 100chf

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_4447-skrzynia-korbowa-cylindelementy-dod/i52202#part05


Kupujesz go - skoro na miejscu jest podnośnik i mechanik to wymiana nie zajmie więcej niż godzinę - dalej nie wiesz co robić?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komputer z ista też wiele powie a nie trzeba będzie grzebać w nie swoim silniku :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek21112 Ten mechanik Polak powiedial mi ze po podpinal auto pod kapa i wyskoczyl blad czujnika polozenia walu wsumie moglem poprosic o ponowne podlaczenie przy mnie ale zbyt duzo emocji i glowa juz nie funkcjonuje tak jak powinna :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wydalbym tyle kasy na walone auto ktore w dodatku nie odpala. Maja glownego mechanika. Skoro sa pewni ze to tylko czujnik to by go zmienili i juz dawno by poszlo do żyda. Gorzej jak kupisz a tu wyjdzie ze to jednak nie czujnik i bedzie problem.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.