Skocz do zawartości

E90 N45 2005 - Nieszczelny układ klimatyzacji


Zbhok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas wizyty w serwisie klimatyzacji w celu uzupełnieniu czynnika oraz ozonowania niestety okazało się, że mam nieszczelny układ.

Jest podobno nieszczelny na tyle, tzn. ucieka tak szybko, że szkoda czynnika z barwnikiem i powiedziano mi, że najlepiej wymienić na start chłodnicę klimatyzacji.


Cena takiej chłodnicy to koszt co najmniej 400 zł.

Rzeczywiście od razu wymieniać czy szukać innego serwisu klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem właśnie u uzupełniaczy. Następnie pojechałem do serwisu, żeby sprawdzili, ale powiedzieli, że gaz (azot) zbyt szybko ucieka, żeby napełniać czynnikiem. Zalecili wymianę chłodnicy klimatyzacji.

Rozumiem, że w takim razie mam szukać serwisu gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napełniaj tylko jedz do serwisu który Ci przepada czujnikiem układ po nabiciu klimy specialnym środkiem który reaguje z czujnikiem. Wtedy będziesz miał czarno na białym gdzie jest wyciek. A te gogle UV to tak sobie działają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, może być tez nieszczelność na rurce od klimy idącej po podłużnicy po stronie pasażera (prawej)lubi tam często się rurka potrafi utlenić .Jedz do porządnego serwisu klimy i tam ci wyłapią nieszczelność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis klimatyzacji powinien precyzyjnie zdiagnozować gdzie jest nieszczelność a nie strzelać że to chłodnica. Fakt że to najbardziej prawdopodobne, ale skoro nie diagnozują tego precyzyjnie to są debilami. Albo musisz ich poprosić wprost o diagnostykę i za taką usługę zapłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogolnie mowi sie ze jak auto nie mialo dzwona to na 90% pada chlodnica. W f10 tez mi chlodnica zgnila i wszystko wylecialo.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Problemy ze szczelnością zawsze załatwiam w Auto-Klima na granicy między Milanówkiem i Brwinowem, może nie są jacyś tani ale robią robotę.

 

Właśnie tam się udałem bo mam całkiem niedaleko.

Profesjonalnie mi sprawdzili i miałem jednak nieszczelny przewód, a nie chłodnicę, więc dobrze, że nie wymieniłem na zaś.

Odgrzybyli, nabili, naprawili i to wszystko w kilka godzin.


Dzięki za polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.