Skocz do zawartości

E46 coupe -Cieknie przy oknie po myciu na myjni bezdotykowej


Gulon

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem coupe i po zakupie postanowiłem wymyć auto. Okazało się, że podczas mycia na myjni bezdotykowej naleciało trochę wody do środka od strony pasażera. Mogłem trzymać bardzo blisko końcówkę ale chyba i tak przeciekanie nie powinno mieć miejsca.

Czy można takie uszczelki jakoś samemu zregenerować lub zrobić to w warsztacie? Czytałem, że podobno nowa uszczelka na jedne drzwi to aż 1400 zł...

Problemem są chyba jeszcze dodatkowo uszczelki w beżowym kolorze - trudniej dostępne niż normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie, ale jesteś pewien że szyba była dosunięta? W drzwiach bez ramek po pociągnięciu klamki szyba minimalnie opada, by wysunąć się spod uszczelki, po zamknięciu drzwi powinna się dosunąć do góry. Czasami może to nie zadziałać, a wtedy jest możliwość że będzie ciekło, tym bardziej pod ciśnieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mniemam- cieknie od góry spod uszczelki, a nie od boku. Jest parę rzeczy do sprawdzenia:

-domykanie szyby, czy dochodzi do uszczelki lub czy czasami nie zapiera się górą o uszczelkę przy domykaniu

-wyregulowanie szyby, gdzieś w drzwiach jest regulacja i można szybę "położyć" na uszczelkę. Mi szyba bokiem podciekała i po regulacji problem ustał. Z drugiej strony też podcieka bokiem i tu nie pomogło. Oczywiście mówię o myjce ciśnieniowej , a nie deszczu czy nawet ulewie- tu nie cieknie.

-uszczelka do wymiany, nowa to ok.1400-1700. Ludzie kombinują jeszcze z nacieraniem olejem albo jakimś sztyftem, żeby uszczelka lekko spuchła, ale nie sprawdzałem tego patentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.