Skocz do zawartości

e92 n52 disa


wittek90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Witam. e92 2006r 2.5i n52. Mój problem z autem jest taki że po odpaleniu zimnego silnika silnik nie chodzi na wszystkie cylindry następnie na chwile znowu idzie normalnie i za chwile znów nie idzie na wszystkie gary... Z ruły wydechowej wydobywa sie wtedy dużo dymu. Po chwili znowu chodzi normalnie i nie zauważam żadnych złych objawów. Wymieniłem wtryski, 2 sondy regulacyjne oraz 1 sprawdzajacą, pompę paliwa wraz z filtrem, zrobiony wałek w głowicy(słabe smarowanie) wraz z nową listwą łożyskująco smarującą. Wyeliminowany problem stukających popychaczy. Dzisiaj wyciągłem dużą dise i byla w pozycji otwartej i klapka nie byla sztywna. na około centymetr sie przekręca. Czy ten zawór jest uszkodzony?

https://zapodaj.net/f25e74a5f2d33.jpg.html

 


Witam,

udało się usunąć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Niecały rok temu padła żonie w N52 (w E87 ale to bez znaczenia) mała DISA, wrzuciłem Febi. Połasiłem się na oszczędność i wyszło jak zawsze - oszczędny dwa razy płaci :D DISA padła po niecałym roku, teraz już kupuję ori :D


Aha, no i da się ją wymienić bez zrzucania kolektora.

E30 325i 2d '88 - classic

E36 325i '92 Smurf na tor - klik!

E36 320i '97 cabrio

E87 130i '06 daily car - klik!

MX-5 ND '19 track car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli o mnie chodzi to wolę żeby w dolocie nie znajdowały się metalowe rzeczy niejasnego pochodzenia.

edit:


po umyciu i analizie swojej malej disy... trochę wytarta.

Sprawa się komplikuje - nie wiem co wsadzić, a mam niesprawne obie.

 

Szybkie pytanie: n52b25 177KM ma tylko dużą dise czy dwie disy?

Obstawiam, że dwie. Sprawdź w realoem.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja już miałem dosyć tych plastikowych osi w klapkach, więc policzyłem zębatkę i zrobiłem całkowicie stalowe - jeżdżę już 20 000km i absolutnie nic się nie dzieje z disami. Plus, że osie są identyczne w obu - jedynie w małej trzpień jest krótszy, więc wystarczył projekt jednej osi. Do tego uszczelniłem obie disy - oś uszczelniana jest przez simmering. I temat urywających klapek można powiedzieć to już tylko łabędzi śpiew :D

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

W dniu 4.05.2023 o 08:46, kolopn napisał(a):

Ja już miałem dosyć tych plastikowych osi w klapkach, więc policzyłem zębatkę i zrobiłem całkowicie stalowe - jeżdżę już 20 000km i absolutnie nic się nie dzieje z disami. Plus, że osie są identyczne w obu - jedynie w małej trzpień jest krótszy, więc wystarczył projekt jednej osi. Do tego uszczelniłem obie disy - oś uszczelniana jest przez simmering. I temat urywających klapek można powiedzieć to już tylko łabędzi śpiew 😄

 

1.jpg

2.jpg

Czy do tej osi założyłeś normalnie plastikowe klapki ?

Edytowane przez yaro6891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.08.2023 o 21:53, yaro6891 napisał(a):

 

Czy do tej osi założyłeś normalnie plastikowe klapki ?

Tak, wszystko zostało stare oprócz osi i uszczelnienia. Rozłożyłem sobie obie disy po 30 000km i nie ma żadnego nadmiernego zużycia tworzywowej zębatki pośredniej. Wszystko nadal działa jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.