Skocz do zawartości

PRZEKŁADKA AKUMULATORA ?????


318 IS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw e36 318 is ma orginalnie akumulator z przodu pod maska z prawej strony chciałbym go przełozyc do tyłu jak maja niektóre wersje bmw czyli w bagazniku Mysle ze wiecie dlaczego :mrgreen: wiec co bym te tej przekładki potrzebował prosze o pomoc POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mysle tak kupie całe okablowanie z akumulatora z bmw 325 e36 cena na allegro 99zł kompletne plusowy minus i bezpiecznik pod maske a potrzebyje aku z tyłu bo jestem miłosnikiem car audio :) Poazdrwaim moze ktos ma zdjecia jak to wyglada z tyły w bagazniku z tym akumulatorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym car audio to raczej niespecjalny powód

mając pod maską aku można poprowadzić dużo cieńsze kabelki do bagażnika by zasilić sprzęcik (4-5mm2)- powinno być taniej i łatwiej, no i ten akumulator w bagażniku, ech

 

pozdrawiam

 

 

kolego ja bede miał pobur produ około 2kw. wiesz jaki jest koszt kabla 70mm2 :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318is napisał:

kolego ja bede miał pobur produ około 2kw. wiesz jaki jest koszt kabla 70mm2 Mad

 

jak bym mógł wiedzieć co to za wzmacniacz i głośniki?

2kW to tyle co rozrusznik - lepiej zostaw oryginał pod maską i drugi aku podłącz w bagażniku - no i niekoniecznie 70mm2 (licząc 5A/mm2 wychodzi około 30mm2 co jest w zupełności wystarczające pod względem rezystancji a więc i spadku napięcia przy tej długości)

 

no i nie rozwal auta - takie ładne i fajne

 

pozdrawiam

 

acha - i nie pobór prądu 2kW tylko mocy - prąd przy tej mocy to około 160A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kable kupiłem dzisiaj z allegro cena z e36 100zł:)) aku pujdzie na 100 procent do tyłu :) są to dwa monobloki kazdy ma 3x40amer czyli wsumie 240 amper plus wzam pod przedni zestaw co ma 3x20amper w sumie 300amper tak ze z tymi kablami to porazka 30mm2 :) narazie niebede dawał dodatkowego aku orginalny wylonduje na tyle co pozwoli zmiejszyc koszta na kable i problemy z zakłucieniami :) moze dopiero w przyszłym roku bedzie aku z optimy :) POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kable kupiłem dzisiaj z allegro cena z e36 100zł:)) aku pujdzie na 100 procent do tyłu :) są to dwa monobloki kazdy ma 3x40amer czyli wsumie 240 amper plus wzam pod przedni zestaw co ma 3x20amper w sumie 300amper tak ze z tymi kablami to porazka 30mm2 :) narazie niebede dawał dodatkowego aku orginalny wylonduje na tyle co pozwoli zmiejszyc koszta na kable i problemy z zakłucieniami :) moze dopiero w przyszłym roku bedzie aku z optimy :) POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie na temat, ale parametry tego sprzętu to na ślepo rzucane cyfry

do tego sprawność głośników to porażka

może w aucie nie da się wysiedzieć, ale zapewniam, że przy moim jednym głośniku (stosowanym w domu po wsadzeniu do auta) 30cm też - a producent podaje jego moc jako 60W!!! i jest wyprodukowany w latach 70-tych

 

do tego zakładając moc maksymalną jaką byś wykorzystał to te 30mm2 na prawdę byłoby z wielkim zapasem, a przy mocy jakiej się używa przez dłuższy czas nie ma co dyskutować

1000W czy 2000W to już dyskoteka i w tak małym pomieszczeniu jak samochód to samobójstwo

 

oczywiście nie mam nic przeciwko temu i podobnemu - nie rusza mnie to w ogóle, proszę tylko o racjonalizm i zdrowy rozsądek w takich dziedzinach, przecież BWM mogłoby robić auta z blachy 2mm bo przecież im grubsze tym mocniejsze - tylko jaki to by miało sens??

powinien też wystarczyć 1 kabel - drugi to blacha samochodu o dość sporym przekroju

 

dodam jeszcze, że alternatory 1000W to prawdziwa rzadkość a i to byłoby za mało, tym bardziej, że nawet one taką moc potrafią oddać tylko przy wysokich obrotach i to w krótkim czasie, moc rzeczywista ciągła to 700-800W, do tego już po odpaleniu auta jest pobierane do 50W, nie mówię już o włączeniu jakiegoś odbiornika (światła 150W, ogrzewanie tylnej szyby - ponad 100 chyba, stop to 45W, nawiew 60W itd)

 

pozdrawiam

Edytowane przez maciox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej sie zaopatzr w ajkeis pozadne kondensatory i zelowy aku bo czarno widze to zasilanie twoje. Ja mam wzmak 500W rms i swiatla lekko przygasaj ajk dam na full. Wzmak pobiera ok 40A choc bezpieczniki ma 2*30A. jesli maja niby 2kW mocy w sumie to prad ktory beda pobierac to ok 140A. Na bezpieczniki nie patrz. Na 60A wzmak trzeba sie zaopatrzyc w kable o przekroju 10mm2.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.