Skocz do zawartości

[E81] 123D Adaptive Headlights Failure


FizykPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim i serdecznie pozdrawiam jako Świeżak z forum i użytkownik BMW.


W ubiegłą sobotę stałem się posiadaczem E81 123D z 2011r i jest to moja pierwsza BeEmka. Samochodem jestem zachwycony, idzie jak przeciąg, silnik pracuje równiutko. Przebieg 135 tys w chwili kupna potwierdzony. Dwa mankamenty jedynie burzą mój spokój. Jeden to raczej słabe opony (ale to drobiazg, wymieni się niebawem), a drugi to opisany w temacie błąd.


Pokazuje się cały czas na ekranie CIC i na wyświetlaczu na desce. Dwukrotnie pojawił się rownież błąd Right Cornering Bulb Failure, jednak po kilku sekundach zgasł, światła świecą prawidłowo, tylko nie skręcają. Podczas zakupu sprzedawca poinformował mnie, że była wymieniona przetwornica ksenonów. W załączeniu zdjęcia części dołączonych oraz wyciąg z ASO z VIN pojazdu. Czy możecie mi powiedzieć, czy rzeczywiście sprawa wymaga tylko zakodowania nowej części i resetu błędu, czy jest coś do wymiany? High beam assist działa bez zarzutu.


https://www.dropbox.com/s/8cdtzu0j5sho8zt/IMG_3527.JPG

https://www.dropbox.com/s/eiock7s6ymitlj2/IMG_3528.JPG

https://www.dropbox.com/s/hspw6pczjw59yzz/vf69162.pdf?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podepnij się komputerem z ista i będzie wiadomo co trzeba zrobić, pewnie moduł od jednego reflektora padł.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy możecie mi powiedzieć, czy rzeczywiście sprawa wymaga tylko zakodowania nowej części i resetu błędu

ASO to wymienialo wiec zakodowali - masz pierwsza usterke i zastosuj sie do porad kolegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica a modul skrętu to 2 różne urządzenia ale oba znajdują się pod reflektorem. Bez zdejmowania zderzaka nie da rady tam się dostać. U mnie zalany moduł udało się naprawić przez firmę z 6 mcy gwarancją. Po 2 latach moduł nadal działa. Jeśli masz też błędy żarówek to może najpierw przejrzyj polaczenia/styki i przewody idące do świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie jestem pewny czy wymieniało to ASO, jestem umówiony na sprawdzenie maszyny pod komputerem. Jeśli okaże się, że moduł padł to będę grzebał dalej.


Wrzucę po wszystkim status – może będzie dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czołem!


Udało się, okazało się, że był walnięty sterownik, został wymieniony zanim zakupiłem auto, ale nie był zaadaptowany. Problem też sprawiła żarówka H3 w prawym świetle doświetlającym zakręt. Po wymianie, skasowaniu błędów problem zniknął. Xenony poziomują się, skręcają, a doświetlaczę się zapalają jak trzeba.

Wszystko cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) z uwagi na to że jestem dość zielony w kwestiach adaptacji/kodowania, może coś podpowiesz co i jak, albo gdzie najlepiej to zrobić :D może u mnie ten sam problem występuje - mimo tego że u mnie model 2006 pre LCI ale sterownik na podobnych zasadach działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła robiłem w warsztacie we Wrocławiu i bardzo nie polecam. Zrobili, ale zajęło to dwa tygodnie i skasowali jak za zboże. Ale mam innego gościa, który ogarnia temat. Młody, ambitny, robi bardzo dobrze, szybko i tanio. Jedyne czego się nie podejmie to wymiany rozrządu w 123D, powiedział wprost, że nie chce się tego uczyć na czyimś samochodzie, jak sobie kupi BMW z tym silnikiem i pogrzebie wtedy będzie się za to brał. Jeśli chciałbyś namiary to mogę podać. Mowa o Wrocławiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.