Skocz do zawartości

E90 spala płyn chłodzenia silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam mam problem z moim BMW 320d 2007r 2l diesel otóż przedostaje się płyn chłodzenia silnika wydechu, wszędzie gdzie czytałem pisali, że uszczelka pod głowicą będzie problemem. Ale nie wszystkie objawy się zgadzają, w zbiorniczku płynu chłodzenia silnika nie ma oleju, ani w oleju nie zauważyłem zmian, zrobiłem test uszczelki głowicy testerme, który wszedł negatywnie. Przy niskich temperaturach i krótkich trasach jest wszystko oki, ale kiedy wyjadę na autostradę problem się powtarza. Wiec proszę o pomoc, bo nie chce być dymany przez mechaników żę to uszczelka pod głowicą a koszta jej wymiany są duże. Z góry dziękuje za każdą odpowiedzi i poradę.
Opublikowano
Ale nie wszystkie objawy się zgadzają, w zbiorniczku płynu chłodzenia silnika nie ma oleju, ani w oleju nie zauważyłem zmian

Nie jest to wymog konieczny. Zalezy w ktorym miejscu uszczelka pekla

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ile płynu ubywa? Objaw to jak rozumiem siwy dym za samochodem?
3A0jS9b.png
Opublikowano
  • Autor
Oprużnia cały zbiornik i tak biały dym
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Przy walnietej uszczelce oleju w plynie nie musisz znalezc tak jak wspomnial kolega wczesniej ale plyn w oleju musi byc .

Zagrzej dobrze auto i sprawdz twardosc wezy chlodnicy - jesli beda twarde ze ciezko bedzie je ugniesc i oraz napuchniete przy opaskach to niestety uszczelka, ale nie powinno tak buc.Jesli beda delikatnie twardsze niz na zimnym silniku ale bez wysilku je ugnieciesz to zdemontuj

chlodniczke egr - tylko jej pekniecie moze dostarczyc plyn do cylindrow oraz tylko ona moze przetransportowac spaliny do ukladu i tylko przy jej peknieciu nie znajdziesz chlodziwa w oleju

Opublikowano
  • Autor
własie zostawilem samochud u mechanika też stwierdził że to chlodniczka egr także zobaczymy, dzienkuje za odpowiedzi
Opublikowano
mam podobne objawy auto dymi na biało ale płyn chłodniczy się nie miesza z olejem ani nie ma spalin w układzie chłodzenia, samochód ewidentnie spala płyn chłodniczy, czy jest możliwe diagnoza poprzez wyłączenie elektronicznie EGR ? wtedy teoretycznie spaliny nie będą zaciągane do silnika i samochód powinien przestać dymić ?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
mam podobne objawy auto dymi na biało ale płyn chłodniczy się nie miesza z olejem ani nie ma spalin w układzie chłodzenia

nie ma opcji zeby plyn sie spalal czy przedostawal do innego ukladu i nie bylo zadnego sladu-w takim przypadku trzeba szukac wycieku

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Okazało sie że chłodnica ERG przecieka i dlatego plyn chlodzocy dostaje sie so wydechu. Dzienkuje za odpowiedzi i Pozdrawiam
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Tak jeszcze dodam od siebie ;D że miałem podobny problem w innym aucie. Też zaczeło mi ubywać płynu chłodniczego. Kolega mechanik polecil mi wlanie płynu uszczelniajacego układ chłodniczy. I faktycznie pomogło. Przy niewielkich jakiś tam nieszczelnościach pomaga ;).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.