Skocz do zawartości

F20 116d - Wydech wpada w rezonans


kierownikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W zasadzie od samego początku jak mam ten samochód, czyli od miesiąca, mój układ wydechowy wpada w dziwny rezonans gdy silnik pracuje w okolicy 1000 obrotów.

Tutaj jest video, na którym nagrałem jak to mniej więcej wygląda i brzmi...


Na angielskim forum sugerowano mi, że to może być padnięta flexa (elastyczny odcinek wydechu przy samym dpf). Zabrałem samochód do mechanika, ale po podniesieniu samochodu do góry okazało się, że flexa wygląda jak nowa... oto ona...



Czy ktoś ma, miał podobny problem i udało mu się go jakoś rozwiązać? Dobija mnie ten dźwięk i doprowadza do szału, nie tylko na postoju, ale słychać go też w czasie jazdy gdy obroty są dość nisko, przy ruszaniu, przy toczeniu się i w wielu innych sytuacjach, w których silnik pracuje w okolicy 1tyś obrotów.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej jakbyś wiechał na kanał uruchomił silnik i przytrzymywał skubańca, w zasadzie powinno dać się dość łatwo to zlokalizować.


Ja od roku miałem problem z jakimś swierszczem w prawym przednim rogu samochodu. Rozebrałam dół deski rozdzielczej z przodu aż do schowka i wyciszyłem, rozebrałam drzwi pasażera i wyciszylem - dalej nic ...

Okazało się ze to pieprzony zbiorniczek od spryskiwaczy delikatnie rezonuje gdy jest zalany „pod korek”.

Ale co się naszukałem to moje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem . Bylem z tm u mechanika elastyczna jest okej poskrecal go i jak narazie go tylko delikatnie slychac

U mnie też mechanik podokręcał i przez kilka dni było trochę mniej słychać. Ale już wszytko wróciło do normy i brzęczy jak wcześniej.

Wydaje mi się, że to, że wydech wpada w rezonans jest spowodowane tym, że na całej długości cały układ wydechowy trzyma się tylko na 2 uchwytach przy tylnej puszce i na flexie przy dpf. Po za tym cała rura od dpf aż do tylnej puszki tak sobie po prostu wisi. Myślę, że problem rozwiązał by jakiś dodatkowy uchwyt gdzieś w połowie układu żeby to trochę usztywnić. No ale nie mając podnośnika samemu wiele nie zdziałam. Co nie zmienia faktu że muszę się tego dźwięku pozbyć bo doprowadza mnie do szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miałem dokładnie to samo: drgania i metaliczny dźwięk obijającej się puszki przy przechodzeniu z niskich obrotów. Oglądaliśmy to z mechanikiem i faktycznie brak jest mocowania w części środkowej wydechu.

Ale już po kłopocie - jest upragniona cisza :D Okazuje się, że w E87 /E81 w środkowej części wydechu był przymocowany ciężarek wyrównawczy. Nie mam pojęcia czemu to zlikwidowali w F20.

Ciężarek zakupiłem na allegro, mechanik dorobił mocowanie i wiedział, gdzie to przyspawać. I jest spokój.

Polecam to rozwiązanie - jak ktoś potrzebuje to mogę przekazać zdjęcia i namiary na mechanika (okolice Piaseczna k. Wwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Odkopie temat,ale widzę że jest to znany temat W F20 ,u mnie jest identycznie - brzęczenie wydechu na niskich obrotach.

Wymieniał ktoś łączenie elastyczne które jest za DPFem i powoduje ten dzwięk ? Jaki jest mniej więcej koszt tego zabiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odkopie temat,ale widzę że jest to znany temat W F20 ,u mnie jest identycznie - brzęczenie wydechu na niskich obrotach.

Wymieniał ktoś łączenie elastyczne które jest za DPFem i powoduje ten dzwięk ? Jaki jest mniej więcej koszt tego zabiegu ?

 

Też męczyłem się z tym brzęczeniem trochę czasu, ale tydzień temu wymieniłem złącze elastyczne tłumika i dźwięk ustał. W Szczecinie zapłaciłem za taką usługę 250 zł z częścią w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.