Skocz do zawartości

Blad poduszek 93f9 wymiana kondensatorów.


kamilo1409

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem, ale jakiś czas temu już, tam siedzą dwa duże elektrolity nie pamiętam już jakiej pojemności, wymiana łatwa jeśli robiłeś coś w elektronice, weź pod uwagę wymiary bo większe nie wejdą. Kupno na Ali to chyba niezbyt pomysł. Jak masz możliwość to wyciągnij stare i idż do sklepu z nimi, dobierzesz wielkością, koszt jakieś 10 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z lutowaniem nie raz mialem stycznosc, takze git. Beda tylko dwa czy jest ich wiecej i muszę wtrafic w walniete? I w jakich sklepach dostane takie kondensarory i czy musza miec jakies specjalne oznaczenia czy cos? Bo znalazlem cos takiego:


Odroid 2 SZTUK 63v8200uf SMH 35x35 MM NIPPON CHEMI-CON Aluminiowych Kondensatorów elektrolitycznych kit freeshipping nowy prawdziwe NCC 8200 uf 63 v

http://s.aliexpress.com/auUvIzIn?fromSns=Copy to Clipboard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą przy wymianie kondensatorów elektronicznych to są takie parametry jak pojemność, napięcie pracy (to najważniejsze), mniej ważne wymiary.Tam wymieniasz największe 2 sztuki, siedzą obok siebie, muszą być bardzo podobnej wielkości fizycznie, bo na wieksze nie ma miejsca. Nie pamiętam jakie pojemności tam siedzą.To co podałeś zawsze będzie lepsze od starych bo są nowe, nie odparowane i pewnie starczą na wiele lat., Chociaż takie rzeczy kupisz w Polsce. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie może być wyższe np. 470uF/12V możesz dać spokojnie 25V lub 40V pojemność musi się zgadzać i jak napisał kolega gabaryty oby nie były za duże bo nie wejdą. I pamiętaj o polaryzacji / plus do plusa minus do minusa,bo to ważne/Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzisz miernikiem pojemności. W tym wypadku problemem w tym sterowniku są małe ale o dużej pojemności kondensatory, które po latach tracą część pojemności i sterownik zgłasza błąd. Znany problem w elektronice współczesnej. Zamów i wymień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
ja wymieniłem na kondensatory takie jak powinno być zamówiłem je z RS COMPONENTS , szły aż z malezji . a rano znowu błąd, założyłem słabsze bodajże 50V a nie 60V o pojemności 10000uF dosatępne w każdym sklepie i działają do tej pory , fakt , że przeładowuje je do 63v ale myśle że zdołały się przez rok już naprawić i nic nie wybuchło .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.